intern

daenerys targaryen
bir şey sorucam galiba cuma günü okulun dönem 5leri intern oldu ama benim tanıdığım 6. sınıflar da hala intern. internlük ne zaman başlayıp bitiyor
6
clarice starling clarice starling
Her yıl 1 temmuzda yeni intörnler başlıyor :)
daenerys targaryen daenerys targaryen
o zaman şimdi intern olanlar yaz tatiline mi girdi
clarice starling clarice starling
Bildiğim kadarıyla henüz girmediler. Zaten onlarınki yaz tatili olmuyor çünkü mezun oluyorlar ahhahaha. Tam 1 temmuzda değil ama haziran sonlarına doğru bitiriyor olabilirler. Normalde 1 temmuzdan bir sonraki 1 temmuza kadar sürüyor sanırım intörnlük.
daenerys targaryen daenerys targaryen
tamamdır teşekkür ederim :)
clarice starling clarice starling
Rica ederim :)
inthebleakmidwinter inthebleakmidwinter
Cuma günü dönem 5 bitti, 1 temmuzda başlayacaklar. Şu anki internler de 1 temmuzda mezun olacaklar. Onların İntern olduk demeleri sınavların bitmesinden dolayı. Yoksa kalanlar da önümüzdeki hafta boyunca büte girecekler.
shogun
Hastane personelinin çeyreği kadar değeri olmayan ara eleman malesef.Pratikteki işleyiş internlük mantığına tamamen aykırı.hekimlik adına neredeyse hiçbir uygulama öğrenilmeden bitiyor.örnegin internlüğü bitmek üzere olan ya da bitirenlere sorun kaç tanesi damaryolu açabiliyor,defibrilatör kullanabiliyor,ilaç reçete edebiliyor,kabaca mr-bt yorumlayabiliyor ? Bir elin parmakları kadar bile değil.ki bunların çok daha fazlasını mükemmel sekilde biliyor olmamız gerekiyor mesleğe başlar başlamaz.ya da personele getir götür işi yaptirmaya çalıştığınızda sizi adam yerine koyuyor mu,şikayet ettiginizde asistanlar ne tepki veriyor? Yapılan işlerin yüzde 95i ise kan alma,kan şekeri takibi,dosya doldurma,getir-götür.çok fazla şeyin değişmesi lazım.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol