kullanıcı sözleşmesi

admin
gütfsözlük kullanıcı sözleşmesi

gütfsözlük, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin yazar olup entry girebileceği, adı geçen okula dair faydalı ve eğlenceli bilgilerin yazar olan tüm öğrenciler tarafından konuşulup tartışılması amacıyla inşa edilmiş bir internet sitesi olup işbu sitenin tüm yayın hakkı yine tüm yazarların tüzel kişiliğine aittir.

Gütfsözlük resmiyette tamamen öğrencilerinin idaresinde olup, hiçbir akademik kadro üyesiyle resmi bir ilişik barındırmaz. Ancak öğrenciler, hocalarının öneri, tavsiye ve direktiflerine kulak verir; hocalarıyla istişare etme ve ortak içerik üretme hakkını kendine saklı kılar.

Gütfsözlük, gütfblog ve diğer tüm alt unsurlarıyla hedeflenen fayda; başta Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi olmak üzere diğer Tıp fakültelerine ve tüm tıp öğrencilerine, aynı zamanda takipçisi olan tüm lise öğrencilerine tıp, bilim, kültür, sanat ve edebiyat olmak üzere pek çok alanda değer katmak ve öğrencilerin birbiriyle daha iyi iletişim kurup birbirinden haberdar olmasıdır.

Bir üst maddede hedeflenenler açıkça ortaya konmuştur. Gütfsözlük, Gazi Üniversitesi tıp Fakültesinin idari yönetimiyle hiçbir ihtilafta değildir ve işbu site hiçbir zaman ve hiçbir şekilde okula karşı ayaklanmak, hocalara karşı ayaklanmak amacıyla kullanılamaz, kullanılması teklif edilemez. Başta site yönetimi olmak üzere tüm kullanıcılar okul idaresine ve hocalarına gerekli tüm saygıyı duyar ve duymak mecburiyetindedir.

Gütfsözlük'e kaydınızı yaptığınızda aşağıdaki yönergeye tabi olunur:
• Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi iseniz yazarlık
• Adı geçen okulda kayıtlı değilseniz normal üyelik (çömez)
• Gütfsözlükte 14 yaş sınırlaması uygulanmakta olup amaç burada fen ve Anadolu lisesi öğrencilerinin de üye olup adı geçen okula ve tıp fakültesine dair faydalı içeriğe ulaşmasıdır.
• Site, tüm üyeleriyle anonim hesap kullanacak olup gerçek isimler yerine bir nick üzerinden hesap açabilecektir.

Gütfsözlük'te üye olunması için istenilen tüm bilgiler eksiksiz verilmeli ve bu kullanıcı sözleşmesi kabul edilerek onaylanmalıdır. Üyeliğiniz için e-posta hesabınıza bir aktivasyon maili gönderilecek ve üyeliğiniz başlatılacaktır.

Diğer kullanıcılardan farklı olarak; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin yazarlığı için üye olurlarken gazi.edu.tr uzantılı maille üyelik açmaları zorunludur. Ancak bundan sonra öğrencilere yazarlık verilebilecektir.

Gazi.edu.tr uzantılı maili ile kaydolan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin gerçek isimleri site tarafından gizlenecek ve okul idaresi bir suç unsuru tespit etmediği müddetçe, hiçbir şekilde hiçkimse ile kesinlikle paylaşılmayacaktır.

Gütfsözlük yönetimi, gazi.edu.tr uzantılı mailleriyle başvuran tüm öğrencilere istisnasız bir şekilde yazarlık hakkı verecek olup; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin dışında da ince eleyip sık dokuyarak gerekli gördüğü başka tıp öğrencilerine de yazarlık verme hakkını saklı tutar.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olup mailini dışarıdan bir başkasına vererek yazarlık hakkını bir başkasına devretmesi yasak olmakla beraber mümkündür. Ancak bilinmelidir ki mail sahibinin adı sistemde kayıtlı bulunacak olup bir kural ihlali tespit edildiğinde doğrudan mail sahibi sorumlu tutulacaktır.

Yazar olarak sorumluluklar aşağıda belirtildiği gibidir:
• Girmiş olduğunuz tüm entryler, hiçbir öndenetime tabi tutulmaz ve doğrudan yayımlanır. Bu sebeple, girmiş olduğunuz tüm içeriklerin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na, Yükseköğretim kurulu öğrenci tüzüğüne ve Gazi Üniversitesi öğrenci tüzüğüne uygun olması gerekir. İçeriklerinizde herhangi bir suç unsuru bulunması halinde gütfsözlük hiçbir sorumluluk kabul etmez.
• Gütfsözlük kuralları, entry ve başlık silme sebepleri, yazarlığın düşürülmesi ve diğer yaptırımlar sitede kurallar #kurallar başlığında yer almakta, bunların takibi ise kullanıcıların sorumluluğundadır.
• Entry ve başlıklar, bu kurallara aykırı olduğunda, gütfsözlük bunları silebilir, yazarlığı düşürebilir. Kural ihlali olmadığında başlık ve entryler hiçbir şekilde keyfi olarak silinmez, hiçbir yazarlık keyfi olarak düşürülmez.
• Kullanıcıların hesap güvenliği yine kullanıcılara ait olup, gütfsözlük hiçbir hesap çalınma ve hacklenme durumlarında sorumluluk kabul etmez.
• Yine aynı şekilde girilen içeriklerin yedeklenmesi konusunda da bir taahhüt vermez. Ancak yine de ara ara yedeklenme yapılır.
• Gütfsözlük ve gütfblogda yer alan içerikler paylaşılırken link kullanılarak ve adı geçen sitelere yönlendirilerek paylaşılmalıdır. İçerikler, site adı kullanılmadan alınamaz, kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.

Site içerisinde çerezler kullanılabilir ve bunun onayı da bu sözleşmenin onaylanması ile kabul edilmektedir. Gütfsözlük yönetiminin tavsiyesi olarak, kendi cihazlarınız dışında hesabınıza girmemeniz önerilir.

Gütfsözlükte kullandığınız veriler, ananomlik korunarak başta gütfblog olmak üzere; gütfsözlük ve gütfblog twitter ve instagram hesaplarında paylaşılabilir. İletişim bilgileriniz ise kullanıcı onayı olmadan hiçbir şekilde paylaşılmaz.

Kullanıcılar arası mesajlaşma sistemi, tamamen kullanıcılara aittir.

Gütfsözlük, gerekli gördüğünde bu sözleşmeyi düzenleme hakkına sahiptir ve bunu duyurmak mükellefiyetinde değildir.
Son düzenleme: 30.11.2020


neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol