öğretmen

armut
Kaç kere okul değiştirdim kaç kere dersane değiştirdim hatırlamıyorum ama yüzlerce öğretmenim olmuştur. Aralarından iyi hatırladığım 5 tanesi ya vardır ya da yoktur. Öğretmenler benim için hep eğitim konusunda da öğretim konusunda da çok eksikleri olan insanlardı. Defalarca kez dayak yedim. Şişko ve çirkin olmamla dalga geçen öğretmenim oldu. İnanır mısınız, daha kötü şeyler de yaşatan oldu.
Lise bitene kadar evimizden çok okulumuzda vakit geçirdik. Ben, sürekli maruz kaldığım öğretmen kişisinin böyle olması gerektiğine kendimi inandırmıştım, ta ki üniversiteye başlayana dek. Hem tıp alanında hem de eğitim vermek konusunda ciddi zaman ve emek harcayan hocalarımızın bize karşı ilgili ve bilgi sahibi olmaları hali, özellikle de öğretmek konusundaki çabaları benim öğretmenler konusundaki kötü düşüncemi yıktı.

Eskiye baktığımda anladım ki bahsettiğim öğretmenler bilmeleri gereken konulara hep yüzeysel olarak hakimlerdi. Araştırmak konusunda hepsi çok kötüydü. Yeni şeyler öğrenmeye açık değillerdi. Hayattaki yegane sorumlulukları olan bilgili olmak konusundaki büyük açıklarının fark edilmesine karşı yaşadıkları korkudan ötürü mesleğini sevmeyen, asabi ve sorumsuz insanlar olmuşlar zamanla. Dersi anlatmasa dahi maaşları almakla bizi tehdit ediyorlardı hep, hatırlıyorsunuz değil mi?

Oysa burada ömrünü tıp alanında harcamış hocalarımızın bir şeyleri bilmediğini söylerken çekince yaşamadığını gördüm. Bilmemenin bir erdem olduğunu böylece anladım.

Bir yanda alanında isim yapmış, dünyaya açılmış bir doktorlar öbürü de küçük bir şehrin öğretmenleri...

Eğitim fakültesinin kimseyi öğretmen yapmadığını böylece daha iyi anladım. Öğretmen olmak için ilk olarak bilmeyi öğrenmek sonrasında öğrenmeyi öğrenmek gerekliymiş.
ileleualatyr ileleualatyr
Ne kadar kötü insanlar var hayatta,üstelik bir eğitimci olarak bunu yapmaları rezalet
armut armut
Eğitim son zamanlarda çok iyi hale geldi. Ben eski düzenin sonuna yetiştim. Artık daha iyi olduğunu bilerek avutuyorum kendimi :)
armut armut
Neye göre iyi derseniz mesela dayak çok yaygındı. Kimse dayak atan öğretmende suç bulmazdı. Hatta "öğretmenin vurduğu yerde gül bitermiş" denirdi. Ülkece eğitim cahiliymişiz.
ileleualatyr ileleualatyr
Hâlâ öyleyiz bence,daha az öyleyiz ama
objector objector
“Şişko ve çirkin olmamla dalga geçen öğretmenim oldu. “ Bu kadar iğrenç insanımsılar var mı gerçekten ? Bunu yapan akranlar olsa neyse anladım diyeceğim ama yaşını başını almış öğretmen mi yapıyor ?
ruhsuz ruhsuz
Evet benim de 32 yaşında kadın bir öğretmenim vardı,evde kaldığını düşünüyordu. Çok mutsuzdu.
Ben de lisede bazı büyük problemler yaşamıştım arkadaşlarımla. Bir gün o hocama soru sorcaktım heralde,kadın bana aşırı çıkıştı. 1 gün sonra da lafı yalnızlığa,dışlanmaya getirip beni aşağıladı sınıfta. Daha birçok kötü anımız var onunla ama neyse demem o ki var gerçekten öyle zalimler.
Ayrıca o kadın şu anda bir özel okulda yönetici.
objector objector
Şu işe bak ya. Ülkemizin gençleri kimlere emanet edilmiş. Yazıklar olsun.
armut armut
Benimle dalga geçtiğini belirttiğim ve sizin de şaşırdığınız öğretmenim henüz 21 yaşındaydı o zamanlar ilk görev yeriydi okulumuz, yeni mezundu. Şu an aramızdan birisi 12 yaşında bir çocuğa böyle bir şeyler dese hepimiz sinirleniriz ve kendisine kızarız. Ancak 4 sene boyunca eğitimini alan bir öğretmen bunu deyince olay öylece sıradan bir şey gibi geçmiş gitmiş zamanında
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol