az iş az kazanç vs çok iş çok kazanç

selektor yapan yildiz
Bu konuda genel bir doğru yoktur ve bu kişiden kişiye, önceliklere göre değişir diye düşünüyorum.

Benim seçimim böyle her gece aranmalı, sürekli hasta yatırıp çıkarmalı, çalışmaktan durup düşünmeye bile fırsat kalmayacak kadar yoğun, toksik ilişki gibi sürekli gerginlikerin olduğu, her an her şeyin olabileceği bir iş yaşamı:) tabii ki getirilerinin de ona göre olmasını beklerdim.
daenerys targaryen
bu ifade sanırım amerikan rüyası olarak adlandırılıyor, bu ifade bağımsızlık bildirgesinde de yer alsa da özellikle 80-90larda ultra zengin dostlarımız halka kendini sevdirmek için eğer yeterince çalışırsa herkesin kendi yaşadıkları lüks hayatını yaşayabileceği palavrasını satmış. sonra millet uyanmış
ben bu entryi nasıl bitereceğimi bilmediğimden bir yere bağlayamadım cümle de çok devrik oldu ama uzun bir ara vermiştim sözlüğe geri dönelim zamanla alışıcaz :)
ruhsuz
Günümüz türkiyesinde hekimler özelinde "çok iş az kazanç" şeklinde olduğu için bizleri ilgilendirmeyen versustur.
"Hekimler,halkın ayakları altında paspas olmalıdır ki eğitim seviyesi ortada olan halk kendini değerli hissetsin." Eh tabii onlar da haklı. "biz sizin hizmetkarınızız."diyip içlerini dışlarını yesek bizi daha çok severdiler.

Yanlış anlaşılmasın,iki kitap yüzü görenin kıçının kalkmasını hep eleştirmişimdir ama "biz bugün doktor dövebiliyoruz." Diyen kadının seviyesine inmek için sebep göremiyorum.

T:mezun olduğunda 657 sayılı kanuna tabi olacakları pek de ilgilendirmeyen versus.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol