cep telefonuna insanları adı soyadıyla kaydetmek

highwaytohell
benim için çok olağan bir şeydir.bazı arkadaşlarım daha samimi bir şekilde kaydetmem konusunda arada darlıyor ahshhdha.ama bilmiyorum.rehbere nasıl kaydettiğim benim için bir samimiyet göstergesi değil ki :/
armut
Kendi adını özellikle değiştiren birisi yoksa kardeşlerim dahil olmak üzere herkese uyguladığım durumdur. Acil bir durum olursa soyadımdan yola çıkarak yakın çevremi aramaları için yapıyorum. Anne-babamı da annem,babam olarak kaydettim. Farklı şekillerde kaydettiğim takdirde yine acil bir durum olursa sorun yaratabilir.
kaira
Sırf ad soyad değil ünvanını ve nerede tanıştığımı da eklerim, çok yakın çevremden değilse. Sonuçta o rehber arayanı tanıyayım ya da ihtiyacım olan ismi bulayım diye var. Birilerinin adını gönlü olsun diye emojili canımlı cicimli yazıp sonrasında kırk saat o listede arayayım diye değil.
moonlight
Yakın arkadaşlarımın hiç memnun olmadığı durumdur. Ama ne yapayım herkese sütlü çikolatam, ballı böreğim yazacak yaratıcılığa sahip değilim :')
(örnekte de gördüğünüz gibi o yaratıcılığa sahip değilim.)
ileleualatyr
Annem, babam, kardeşim hariç herkes bu şekilde kayıtlı.
Bir ara onlar da ad soyadla kayıtlıydı ama görünce üzüldükleri için revize ettim. Bu kadar da yufka yürekliyim.
schlimazl
Arkadaşım beni zamanında "nörocu" diye kaydetmiş. Her seferinde rehberine adımı yazarak arama yaptığını doğal olarak bulamadığını ve sonradan hatırladığını söyler. Bugün meraktan bir bakalım düzeltmiş mi dedik ki hala aynıydı :) eğer benzer karışıklıklar yaşamak istemiyorsanız ad soyad ile kaydedin :)
aoe
Genelde böyle yapmamla birlikte okuldaki insanları da sonuna GUTF TR/ING D.. şeklinde kaydediyorum, görünce azıcık canı sıkılanlar oldu ama yapacak bir şey yok huylu huyundan vazgeçmez

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol