filistin

zazabey
Emperyalizme ve işgale karşı şanlı bir direniş göstermektedirler. Allah yardımcıları olsun.

3
darklife darklife
Amin
darklife darklife
Yıllardır kör, sağır olanlar şimdi hümanist ayakları çekiyor ya :) şaka gibi :)
nagareboshi9 nagareboshi9
beni ancak güldürüyor ahrazlıkları artık sn darklife :)
darklife
Siyonist düşünce nedir bilmeyen baksın, şunu diyebilirim ki siyonist düşüncenin anladığı tek dil silahtır; bu düşünce anlaşma, ateşkes tanımayan korkak ve azmış bir düşüncedir, onu anca mermi paklar...
zazabey
hitler hastane vurmazdı
2
aoe aoe
Olanların makul hiçbir tarafı yok külliyen yanlış ancak şu cümleni bir daha okuyup gidip herhangi bir ikinci dünya savaşı belgeseli izlemeni rica ediyorum birilerini eleştireceğiz derken en kibar tabirle bomboş bir yorum yapmanın anlamı yok
zazabey zazabey
sana mı soracam la nasıl yorum yapacağımı. işine bak asabımı bozma
nagareboshi9
siyonizme, emperyalizme, israile en ufak sempati duyanlara lanet olsun, aranızda varsa size de lanet olsun, bütün medyaya da, gazetecilik onurunu ayaklar altına alan yüzlerce gazeteciye de, hayır diyemeyen bütün siyasetçilere de, siyonist her işgalciye de lanet olsun; allah birlikte haşr eylesin. elimizden hiçbir şey gelmemesi, zamanında anne baba bosnada tüm dünya oturup seyir mi ettiniz nasıl kimse bi şey yapmadı derken aynı soruyu çocuklarımdan duymaya kendimi hazırlamam gerekiyor galiba şimdi, henüz kendim cevap bulamamışken ve bulamayacakken. inançlı bir insan olarak o günün geleceğine sonsuz imanım varken bile dayanmak çok zor, ben burda kardeşimin saçının teline kıyamazken ordaki insanların çocuklarını toprakları uğruna öleceklerini bilerek doğurduklarını yetiştirdiklerini bilmek zordan öte. allah hepsinin yardımcısı olsun, onlara sonsuz güzel ferahlıklar versin inşallah.

bütün dünya oturmuş seyrederken, özellikle batı medyası tarafından büyük kitleler uyutulurken belki de bizim şu an yapabileceğimiz tek şey kamuoyu oluşmasına bir damla su taşımak; yalnızca tek insana durumun açıklığını, vehametini anlatmak. bırakın farklı ülkeleri kendi sınıf arkadaşlarımızın bu durumu umursamasını sağlamak, onlarla bu konuyu tartışabilmek, toprakları işgal altında olan bir halkın soykırımını, direnişini, Filistin'i gündemimize taşımak. şu an bile bunu okuduğunda küçümsercesine sanki ne işe yarayacak diyecek olanlara inat insanlık görevimizi en aşağı seviyeden de olsa yerine getirerek.

onurlu insanlar olarak, onurlu insanların yanında durduğumuzu belli etmemiz gerektiğini düşünüyorum, bu yazıyı da bu yüzden yazdım, umarım okumuşsunuzdur. leve palestina och krossa sionismen!
2
mdblue mdblue
Gözlerim dolu dolu okudum. Yüreğinizin güzelliği ve İmanınızın kuvveti sözlerinize dökülmüş. Var olun.
nagareboshi9 nagareboshi9
o sizin güzelliğinizdendir, siz de var olun.
ruhsuz
Savaş suçu işlendi.
İnsanlık suçu işlendi.
Her kim işlediyse..
Kimin işlediği umrumda değil,hiçbir ideoloji umrumda değil.
İnsanlar öldü.
1 invaziv işlem dahi nazarımızda etik tartışmaya konusuyken bedenler bütünlüğünü yitirdi.

İnsanlar öldü.
mdblue
Ayaklarımıza Kudüs gücünün geldiği günleri Özlemle bekliyorum. Hoş, o günler geldiğinde Kudüs kalacak mı bilmiyorum.
İnsanlığımızı sorgulamalı. Yaşamı bi anlık durdurmalı, vicdanın sesini yükseltmeli.
ileleualatyr
Eğer gerçekten birilerinin senin toprağına göz diktiğini ya da senden hukuksuz bir şekilde aldığını düşünüyorsan kendini savunursun ama yıllardır bu insanlara yapılan şey “savunma”dan çok daha öte ne yazık ki.
Evinde öylece oturan, senin geçmiş deyip hak iddia ettiğin şeyde hiç bulunmamış, toplasan en fazla 30-40 senedir bu dünyada yaşamaya çalışan masum insanları cenazesi bile toplanılamayacak hâle sokuyorsun, ev yetmiyor hastane bombalayıp alenen savaş suçu işliyorsun. Öte yandan kimse de sesini çıkarıp sana “Sen fazla oldun artık” diyemiyor. Eminim bu yaptığınızı da bir şekilde aklayacaklar şimdi ve gelecekte çünkü dünya böyle bir yer.
darklife
Yakında bizim büyük ölümlerimizi duyacaksınız, o zaman alınlarımızda şu yazılacak:
'Bizler direndik! İleri atıldık ve kaçmadık!' Ve bizimle birlikte çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız ve gençlerimiz ölecek! Onları, bu suspus ve bön ümmete yakıt yapacağız!

Bizden, teslim olmamızı ve beyaz bayrak dikmemizi beklemeyin! Çünkü biz, bunu yapsak da öleceğimizi biliyoruz. Bırakın savaşçı onuruyla ölelim! Dilerseniz bizimle olun, elinizden geldiğince, öcümüzü sizden her biri boynuna taksın!
Dilerseniz bize acıyarak ölümümüzü izleyin! Temennimiz, Allah'ın, emaneti savsaklayan herkesten kısas almasıdır! Umarız bizim aleyhimize olmazsınız! Allah aşkına, bari aleyhimize olmayın!
Ey ümmetin liderleri, ey ümmetin halkları!!!

şeyh Ahmed Yasin

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol