insan istediği şeyden korkar mı

darklife
İyi biri olmak istemiyorum ama kötü olmaktan korkuyorum.
Sevilmek istemiyorum ama sevmekten korkuyorum.
Eğilmek istemiyorum ama bir o kadar da dik durmaktan yoruluyorum.
İstemezlikler mağarasında kaybolmak istiyorum, karanlıkta kalmak istiyorum ama karanlıktan korkuyorum.
İnsan istediği şeyden korkar mı?
1
moonlight moonlight
Karanlıkta kalmak istiyorum ama karanlıktan korkuyorum...
privileged of medic
Korkar.eğer istediği imkansızsa,elde edince birilerini kıracaksa,gerçekleşince düşleyeceği bir şey kalmayacaksa korkar. Ama gariptir ki insan hep korktuklarını ister. İstediği şeyden korkar
armut
Her şeyiyle kendini istediği şeye odaklarsa korkmaz. Gözü kararır. Mantıklı düşünme yetisini kaybeder. O şeyi elde eder fakat zamanla pişmanlıklar ve tereddütler açığa çıkar. Bu nedenle isteklerimiz bizim gözümüzde büyüyüp bizi yönetmesin diye isteklerimizden korkmamız gerekir.
ruhdoc
Korkar. neden korkmasın? İşin sonunda büyük bir hayal kırıklığı olabileceği korkusu zaman zaman gelir uğrar. İstediği şeye giderken engeller birer birer selam verir. Bazen bu engeller aşılmaz dağ gibi görünür dağından bile korkulur. Ve her adımda yanınızda yoldaş olabilecek belirsizlik ve gelecek kaygısı ile korkulabilir. Gayet doğal bir süreçtir.

Edit: Ama savaşmaya devam yolun sonu nereye çıkacak merakı da dostunuz olsun. Daha başka dostlarda alabilirsiniz yanınıza. Dostunu doğru seçersen korkular ile daha iyi mücadale edeceksin.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol