milli kütüphane

inthebleakmidwinter
Geceleri gidilmezse çalışmanız kabul olmaz. Arkadaşlarla yapılan bir aktivitedir. Molalar kaçırılır, soğukta kalınır, otomattan kahve içilir. Pekçok romantik sahneye ev sahipliği yapmıştır. Yılın belirli dönemleri yer bulmak bir sorundur yer yer sabahın ayazında sıra beklenir içeri girmek için. Bazen sadece sıkıldığın için gider takılırsın. Bazen yalnızca bahanedir milli. Cuma günleri molası iki saat olmasından mütevellit uzunca bir yemek molasına çıkılır. Her zaman bir tanıdık sima ile karşılaşılır. Kaç saat çalıştım hesabı yapılır. Güneşin doğuşu izlenip sigara eşliğinde arkadaşlarla efkar yapılır. Çıkışta köpeklerden kaçılır vs vs. Anlat anlat bitmez.
bihter ziyagil
Hic unutmuyorum bir kis gunu, sinav yaklasmis ve konular birikmis. Stres tavan. Milli kutuphanede sabahlayayim dedim. Icerisi de sicak, tam kalorifer onu bir yerde oturuyorum. Aksama dogru gittim kalabalik dagilana kadar calistim falan sonra salonda kalan uc bes evsizle birlikte horlayarak uyumaya basladik masa basinda. Iste o gun anladim milli kutup evsizlere ev yurtsuzlara yurt oluyormus. O gunden beri evdekilere kafa tuttukca milli kutupte uyurum. Bel boyun biraz agriyor tabi ama egomuzu tatmin ediyoruz her turlu (bkz: swh)
darkgreen
fakülte sweatleriyle etrafta koşuşturan minnoş tıpçılarla doludur. günün hangi saati gidersen git tanıdık birini görürsün. zaman zaman uzun kuyrukları olur, müdavimleri sabırlı insanlardır o sırayı sabırla beklerler. rahat koltuklarıyla uyumak için de idealdir. sabahlamadan ruhunu tam alamazsın. ders verimi kadar arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirmesiyle de markadır. çöken tuvalet tavanlarına rağmen uzun yıllar daha varlığını sürdürmesini dilerim ki bu gelenek bitmesin
fihtheinfpt
18 olur olmaz koşa koşa gidip aynı hızla kapısından döndürüldüğüm mekan. üniversite öğrencisi olmadan almıyorlarmış...
1
fihtheinfpt fihtheinfpt
beğeni bildirimi gelince bir daha okudum. ne komik bir gündü :DD
acciperedare
3 yıl önce 7/24 açık mıydı diye sorduran mekan. Eski girileri okudum da. Milli de eskiden millet gibiymiş. 7/24 açık olsa ne güzel olurdu.
1
acciperedare acciperedare
4 yıl önce olacak o; üzgünüm, 2023'ü atlatamadım henüz😢
selektor yapan yildiz
Dönem 1 iken belli bir saatten sonra geldiyseniz girmek için sıra beklediğiniz kütüphaneydi. Her gittiğimde bizim dönemden mutlaka birkaç kişi olurdu. Millet kütüphanesi açıldıktan sonra popülerliği azaldı ancak yine de gayet gidilip çalışılabilir bir kütüphane. Binanın yapım yılı (1983) düşünüldüğünde aslında hoş bir mekandır.

Hatırladığım kadarıyla pandemiden önce müjgan Cumbul salonu 24 saat açık oluyordu. Pandemiden sonra çalışma saatlerinde değişiklik oldu, örneğin eskiden pazar da açıktı şu an pazarları kapalı.
24 saat çalışmak için (bkz: millet kütüphanesi) çok daha uygun.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol