neden okumalıyız

armut
Ailemizin kendi maddi durumu doğrultusunda bize nitelikli eğitim kazandıracak ve hayatta istediğimiz branşta ilerlememize yeterli olacak kadar fazla lükse kaçan bir yaşantısı olmadığı için normal standartlar içerisinde yer alan klasik eğitim sisteminin bir parçası olmak için okumalıyız. Zamanında hiçbir sanatsal ve kültürel alanda, maddi ya da manevi herhangi bir destek görmemiş birisi olarak kendi istediğim bazı şeylere kavuşmak için okuyorum. ( Gerçekten lüks içinde doğmuş çocukların istediği şeyi yapıp gerekirse okulu bırakıp en iyi hocalardan ders alarak büyüdüğünü görmek bu fikri benimsememe neden olmuştur. )
fahri muzdaribi
Para içinse okumayın ticaretle uğraşın daha iyi ki lisede babama söylemiştim ben ticaret yapmak istiyorum diye ancak kabul görmedi bu düşüncem işi tutturursan 1 yıllık doktor maaşını tek işte kazanırsın
2
ileleualatyr ileleualatyr
Tutturamazsan? :)
fahri muzdaribi fahri muzdaribi
Dünyanın sonu değil yeni bir start up yaparsın böyle başarısız ola ola işi tutturuyorsun zaten ticaretin altın kuralı batmaktır der babam batmadan öğrenilmez yani :D
kaira
Çünkü neden okumayalım?
Şaka bir yana bu tip konular bana göre dipsiz kuyu. O yüzden hiç taş atasım yok. Kendi köşemde oturup meyveli çayımı bir güzel içerken bu başlığa yazılanları okumakla yetineceğim.
mdblue
Sevgili (yazar: ruhsuz) benim içten içe düşünüp de dile getiremediğim her şeyden bahsetmiş. Bu yazının üstüne yazamam ama ben tamamen farklı bi yandan yaklaşacağım “okumak” tabirine.
Önümüzde ucu bucağı belli bir dünya var. Bu dünya uçsuz bucaksız sonsuz bir uzaya oturtulmuş ve döndürülmekte. Yanına birçok gezegen, milyonlarca yıldız kondurulmuş. Bu da bir okuma, elbette. ;)
Okumak anlamak istemektir. Okumak bilmek, öğrenmek, öğretmek istemektir. Hep dahasına ulaşmaya çalışmaktır. bilmem bu sıra kitaplardan yana şansım çok tutmasa da kainat da bi kitap… o da en kuytusuna kadar okunmayı hak ediyor, bilinmeyi hak ediyor. İşte okumak için başınızı bile kaldırmanıza gerek yok bazen. Bu kadar kolay bir şeyi de yapmalıyız ya bence. :))
armut
Kurtulmak için. İstemediğimiz ve değişmesini istediğimiz ne varsa hepsini yerle bir edip kurtulmak için.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol