topluluk etkinlikleri

deli dumrul
Hani başarı hikayelerinde anlatırlar ya daha çok, bir konferansa gittim adamın söylediği bir sözle hayatım değişti veya işte birden bir aydınlanma yaşadım gibi şeyler. Hayat akışında kırılma noktalarından birisi tak!

Geçen dönem gittiğim bir etkinlikte bir olay yaşandı. Konferans salonunda konsept ülkedeki zorunlu görev ve yurt dışında akademik kariyer için neler yapılması gerektiği gibi öneriler. Böyle konu evrildi çevrildi sohbet havasında ilerlerken konuşmacı birden aranızda dedi "aranızda hiç beatles dinlemeyen var mı?" Şimdi soru çok iyi ve keskin. Soru soruyu da açabilir. Herkes sustu, daha sonra konuşmacı "veya hiç beatles dinleyen var mı aranızda diye sorayım o zaman?" dedi bir elin parmağını geçmedi el kaldıran kişi sayısı. Daha sonra şöyle devam etti "keşke sizin yerinizde olabilseydim, ben beatles'ı o kadar çok dinledim ki keşke hiç dinlememiş olsaydım da tüm şarkıları ilk kez dinlemiş gibi zevk alsaydım, hayatınızın başındasınız boş bir sayfa var önünüzde"

Ben bu an'ı yazdım. Konuşmacının tepkisine çok şaşırdım hatta. Bu kadar düz bir sorudan hiç beklemediğim yönde bir konuşma akışı gerçekleşmesi etkilemişti galiba. Konferans kariyer yönetimi konuluydu, aradan bir yıl geçti benim aklımda inanın bir bu an kaldı. Yeni bir bakış açısı kazanmışım, şimdi düşünüyorum konuşmacı hocamızın da amacı buydu galiba 🤷

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol