confessions

kaira

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 1108
  2. takipçi 36
  3. puan 48513

türkiyedeki doktor nefreti

kaira
Hekim olmak isteyip halihazırda ortada apaçık görünen sebeplerden ötürü olamayanların yaşadığı aşağılık kompleksinin ilkel bir şekilde dışa vurumudur.
Herkes haddini bilmeli. Belli başlı şartları sağlayamadı diye, o kadar sene ömründen ömür feda edip eşiyle dostunu öteleyip gecesini gündüzüne katmak çok afedersiniz yemedi diye kimse benim mesleğime, meslektaşlarıma dil uzatamaz.
Önce iş ahlakı olmalı insanın. Omuzlarına yüklenen vazifenin hakkını fazlasıyla vermeli. Oturduğu yerden kalkmadan başkalarına çatal dillerini uzatmak pençeleriyle yaraladığını sanmak ahmaklıktır. Zamanında isteyip de hekim olamayanların kuyruk acılarının zavallı göstergesi olan ahmaklık...

dönem 2 tavsiyesi

kaira
Komitelerin hiçbiri diğerinden kolay değil, çalışın. Yok ya şu kolay buna çok kasmasan da olur diyenleri de sallamayın. Unutmayın, prekliniğin en sıkıntılı yılı dönem 2'dir. Temelinizi iyi atın.

bir öneri bırak

kaira
Komite başında komite süresinin 5te 1i kadar tatil yapmak, gezmek, hoş uğraşlarla vakit geçirmek yahut sadece boş boş yatmak iyidir. İyi gelir. Yeni, taze bir başlangıç yapmanıza yardımcı olur ancak sonrasında salmamak elzem. Unutmayın, günü gününe😉

neden okumalıyız

kaira
Çünkü neden okumayalım?
Şaka bir yana bu tip konular bana göre dipsiz kuyu. O yüzden hiç taş atasım yok. Kendi köşemde oturup meyveli çayımı bir güzel içerken bu başlığa yazılanları okumakla yetineceğim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol