beau is afraid

ileleualatyr
Ari aster'ın midsommar'dan sonraki filmi. Haziranda vizyonda olacak.
Bu adamın ilk uzun metraj filmi Hereditary bile korku dalında baya başarılı bir filmdi ki korku filmi izleyenler bilir, korkuda iyi film bulmak zordur; Midsommar'ı zaten anlatmaya gerek yok. Böyle olunca beklentimiz yüksek Ari Bey, haberiniz olsun.
6
shogun shogun
Şuan hiçbir şeyi bu filmi beklediğim kadar beklemiyorum.Ari aster'in ustalık eseri bu olacak bence.
ileleualatyr ileleualatyr
Ben nbc'nin filmini bekliyorum valla, yalan olmasın ama ari aster'den kötü bir şey çıkmayacağına eminim bu yüzden de heyecanlıyım bu konuda
taskebabi taskebabi
film izleyebiliyor olmanıza çok büyük saygı duyuyorum en son izlediğim film john wick 4'tü :(
ileleualatyr ileleualatyr
İzleyememeniz hangi durumla ilgili sayın taskebabi :(
taskebabi taskebabi
keşke bilsem sayın ileleualatyr keşke bilsem :((
ileleualatyr ileleualatyr
Sizi bir şekilde zorlayacak sinefil bir arkadaşa ihtiyacınız olabilir, benim bırakmama sebebim bir arkadaşımın sürekli şunu izle şunu da izle diye darlaması
ileleualatyr
Dün sonunda izleyebildiğim film.
Ari Aster'ın önceki filmlerini izlediyseniz bu filmde mantık aramaktan çok onun kendi kafasında kurduğu temel düşüncenin üstüne absürtlüklerle inşa ettiği dünya'ya dışarıdan bakıyorsunuz. Oraya hiçbir şekilde dahil olmaya çalışmadan izlemek işinizi kolaylaştırıyor.
Midsommar ve ilk uzun metrajı Hereditary'den çok daha farklı bir film. Teknik açıdan da onlara kıyasla daha uğraştırıcı bir film olmuş.
Filmi izledikten sonra üç filmi art arda izlemişsiniz gibi bir beyin yorgunluğu yaşıyorsunuz. O yüzden evde izlemek zor olabilir.
Ben, bu filmi sevenin çok seveceğini sevmeyenin de gerçekten hiç sevmeyeceğini ve buna dair haklı sebeplerinin olacağını düşünüyorum. Letterboxd yorumlarında da, birkaç eleştirmenin yazısında da bunu fark ettim. Yine de günün sonunda herkesin ari aster'ın fikir dünyasını takdir edeceğine ve ondan biraz daha ürkeceğine eminim.
aoe
Beau isimli 2011de yayınlanmış kısa filmin üzerine inşaa edildiğini okuduğum film, herediteryi yeni izlemiş sayılırım daha ay olmadı, bu filmi de merakla bekliyorum ama 3 saatmiş bir de ne yalan söyleyeyim tek izlemek istemiyorum, çarpık bir hero's jurney dendi film için bana ki bu da ilgimi cezbetti zira severim hero's jurney şeklinde işlenen filmleri, izleyince buraya gelir güncelleme yaparım ey ahali, selametle

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol