bir öneri bırak

kaira
Göz altı torbalarınız için buzluğa 2 adet tatlı kaşığı atın, yaklaşık 2 3 saat bekletin. Ardından da tersini göz altlarınıza bastırın birkaç saniye. Voila!
inthebleakmidwinter
Okulu bitirdiğinizde sadece hekim olmuş olmayın, varsın geç bitirin ama fazladan bir şey öğrenin. Bir şeyler çalın, çizin, oynayın ya da yazın. Kendinizi ifade etmeyi bilin. 6 sene 3-5 arkadaşla geçmez, insan tanıyın; konuşun, dinleyin, hitap edin. Ne olursa olsun okuyun, okuyun, okuyun. Ezbere değil, mantığa dayalı okumalar yapın. Biri size günaydın dediğinde, karşılık veremeyecek kadar özgüvensiz ya da önyargılı olmayın. Biri sizinle konuştuğunda cevap veremeyecek acizlikten azad olun. Hayatınız sizin hayatınız ve ortalama yaşamınızın %10'u. Sadece meslek edinebilmek için geçirilemeyecek kadar fazla. Fazlası içinse eksik.
kaira
Komite başında komite süresinin 5te 1i kadar tatil yapmak, gezmek, hoş uğraşlarla vakit geçirmek yahut sadece boş boş yatmak iyidir. İyi gelir. Yeni, taze bir başlangıç yapmanıza yardımcı olur ancak sonrasında salmamak elzem. Unutmayın, günü gününe😉
schlimazl
Sevgili alt dönemlerim hala vaktiniz varken yatın uyuyun, gezin, insanlarla tanış olun, kendiniz için bir şeyler yapın. İstediklerinizi ertelemeyin. Hayat bu her an her şey olabilir. Pandemi çıkar mesela atmadığınız her adım için bin pişmanlık duyarsınız.
Her şey okuldan ibaretmiş gibi davranıp sürekli sürekli ama sürekli ders çalışmayın. Dersim var diyerek her şeyi reddetmeyin. Asosyal olmayın kısaca. Ders zamanı ayrı boş vakitler ayrı. İleriye de enerjiniz kalsın size de yazık. Şimdi gidin kime sorarsanız sorun,İster hocaya ister asistana ister bir interne... Hepsi aynı şeyi diyecektir : Hobi edinin !
Hayattan sıkıldığınızda kaçacak bir yeriniz olsun. Bu yer kafanızın içinde bile olabilir. Kendinize iyi bakın hepinize çokca başarılar ⚕️

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol