millet kütüphanesi

ileleualatyr
beştepe'de bir kütüphane.
açıkçası pek çok kişi için kurtarıcı olduğunu düşünüyorum, insanlara güzel bir çalışma ortamı sunuyor. ayrıca kahve, su, çay ücretsiz. öğlen ve akşam çorba ikramı var. onun dışında bisküvi vb şeyler daha ucuz markete göre. şu aralar yaklaşan üniversite sınavı sebebiyle yer bulmak zor, erken gitmek gerekiyor.
qwerty
şu dönemde gidilmemesi gereken mekan. kpss, yks, finaller derken akşam 11de baktığımda hala 2500/2500 idi geçen hafta. bunun dışında ciddi bir otomat sorunu ve içeriyi gezmeye gelen 80+ bireyler var.
daenerys targaryen
yks bitene kadar uzak durulması gereken mekan. o kadar yol gidip sonra oturacak yer bulamamak can sıkıyor. bir de acaba bu salonda boş yer bulabilir miyim diye bütün kütüphaneyi tavaf ediyosunuz :D
deli dumrul
Dönüş yolundakiyle serseri köpekleriyle meşhur. Gece 3 suları ne akla hizmet sabahlamaktan vazgeçtim döneceğim. Öyle yürüdüm yürüdüm yürüdüm biraz daha yürüdüm.. karşıdan karşıya geçerken soluma baktım sonra sağıma baktım 5-6 köpek benden tarafa doğru koşuyor. Diller dışarıda tazı mübarek, içimden dedim bunlar nereye koşuyor bu saatte delirmişler galiba. Meğer bana koşarlarmış. Öyle koştular koştular en son bekledim öyle bi şe mi dicektiniz tarzı, uzun uzun bakıştık sonra etrafımda gezindiler de yollarına devam ettiler.

Yine başka bir gün kulaklığımla takılıyorum dönüş yolunda (Dövüşe giderken dinlenecek müzikler çalıyor) sol tarafımdaki ağaçların arasından 3-5 köpek koşarak fırladı üzerime doğru.. (mesafe 4 metre var yoktur) hayatta kalma içgüdülerim "hoşşşt" diye bağırdı. Köpekler aynı hızda geri gitti (hepsi manyak bunların) Artık korkudan nasıl bağırdıysam boğazım yerine gelemedi 5 dk civarı. Adrenalin dolu yol valla arada nefes aldığını hissetmek için gitmek gezmek lazım
toparlaningitmiyoruz
Okulumuza yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan kütüphanedir. Konya yolu üst geçiti ile karşıya geçtikten sonra 449, 479, 339-7 hatları kullanılarak ulaşım sağlanabilir. Gitmeden önce mk.gov.tr sitesinden kütüphane doluluk oranını görebilirsiniz.
T.C. kimlik kartı ile giriş yapılır. Kimliğiniz yanınızda değilse e-devlet üzerinden "millet kütüphanesi hızlı giriş kartı" hizmetini kullanarak qr kod oluşturabilir ve bu kodla giriş yapabilirsiniz. Yine e-devlet üzerinden veya kütüphanedeki görevlilere başvurarak kütüphane üyeliği oluşturabilirsiniz. Üyelik oluşturduktan sonra wifi erişimi sağlayabilir ve (-2). katta bulunan üniversite öğrencilerine özel çalışma salonlarını kullanabilirsiniz.
Haftanın altı günü 24 saat ve bir günü 12 saat olmak üzere hizmet vermektedir (Pazartesi 00.01-12.00 saatleri arasında genel temizlikten dolayı kapanır.). Gece 12 ile sabah 8 arasında kek ikramı, gün içerisinde 12-14 saatleri arasında ve 18-20 saatleri arasında çorba ikramı yapılmaktadır. Mola odalarından, yemek salonundan ve bazı çalışma salonlarından pet bardak su ve otomatlardan çay kahve alabilirsiniz(ücretsiz). Yiyecek otomatını kullanarak banka/kredi kartı ile atıştırmalık ve içecek alabilirsiniz (gittiğim son birkaç seferde bu otomatların bozuk olduğunu gördüm).

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol