türkiye cumhuriyeti'nin 100.yılı

poyrazkarayel
Bir hafta on gün sonra, cumhuriyetin yüzüncü yılını devireceğiz. Buna dair ne bir bilinç var halkta ne bir istek bir coşku. Ne sanatçısı anlamlı ve coşkulu; milleti kendine getirecek hiç değilse bir silkeleyecek bir marş yapmış ne millet bunun eksikliğini hissetmiş.

Özellikle bizim de içinde bulunduğumuz genç nesil ataletin timsali mübarek. Hiçbir olaya dahil olmayan (memleketi ilgilendiren) nerde popülizm var damlayan türk genci sağ olsun şaşırtmayacak gibi duruyor bir kez daha.

Güzel bir hafıza tazelemesi, Türkiye nedir ne zorluklardan geçmiştir, bir asır ona ne katmış ne götürmüştür bunların güzelce şölen halinde sunulduğu güzel programlar etkinlikler daha fazla olsun isterdim. Ümitvar olalım yine de hala zaman var az da olsa.
cakal kasa
Güneş bizimle doğar
Yağmur bizimle yağar
Bizimle coşar deniz
Ateş bizimle yanar
Biz Atatürk gençleriyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize bıraktığı emaneti sonsuza kadar koruyacağız.Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlu olsun.
nickname
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

Şanıyla şerefiyle Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlu olsun.
ileleualatyr
Bugün tamamlanmıştır.
bugün bu fakültede orta sınıf bir aileden gelip öğrenim görebiliyorsam bunu borçlu olduğum tek şey cumhuriyettir ve en çok borçlu olduğum kişi de Atatürk'tür.
Ne yazık ki bu kadar büyük ve önemli bir şeyin yüzüncü yılını hakkıyla kutlayamadık ama umarım bundan sonraki senelerde gerçekten bize verilen haklara layık olabiliriz ve daha coşkulu kutlarız.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol