umut

darkgreen
dünümün, bugünümün, yarınımın hem tesellisidir hem enerjisidir umut. sevdiğimin yitirilme korkusuna mücadelede güçtür; sevmediğimin değişmesinde inançtır umut.

hadi bu başlığı gören sevgili yazarlar umut versin okuyanlara ufak cümleleriyle büyük cümleleriyle ya da belki sevdikleri ümitli şiirlerle :)))
“öyle yıkma kendini,
öyle mahzun, öyle garip…
nerede olursan ol,
içerde, dışarda, derste, sırada,
yürü üstüne üstüne,
tükür yüzüne celladın,
fırsatçının, fesatçının, hayının…
dayan kitap ile
dayan iş ile.
tırnak ile, diş ile,
umut ile, sevda ile, düş ile
dayan.“

"kimse ürkütemez bağlandığımız güzelliğin utkusunu
sev beni, bir dağ gölgesi kadar sev
şimdilik bırak musluğun sızmasını damın akmasını
bir tırnak gibi büyü zorlayarak her bir yanı
çünkü biraz sonra umut başlar her günkü, başlar"

"sen bugünden yarına birazcık umut sakla"
theironside
Bir elin parmaklarını geçmez harf sayısı fakat bazen yüreğine bile sığmaz hissettirdiği; tutunmak, daha sıkı tutunmak. Neye tutunmak peki? Hayata mı
Hedeflere mi ? İşte onun cevabı sende :)
privileged of medic
Göğün tam şu andaki rengi. Havanın aydınlanmasına yakın dışarının sessizliği. İçime çektiğim nefesin temizliği. Güneşin,doğacağını göğe renk vererek hissettirişi. Ayın güneşten utanıp gizlenişi.Kuşların uyuyan doğaya seslenişi…
İşte bana umudun var olduğunu hatırlatanlar tam olarak bunlar.
Günaydın sayın yazarlar. Umutlu günler diliyorum hepinize :)
1
clarice starling clarice starling
Günaydın 🥰
schlimazl
Kalacağını bile bile tüm günü ders çalışarak geçirmektir.
2
biseydicem biseydicem
Tüm günü çalışarak geciriyorsak geçelim ya bu emeklerle kalırsak zaten biz değil bizi bırakan sistem utansın. ;/
schlimazl schlimazl
Haklısın sn biseydicem. Zaten Çoğu zaman bilmediğimiz için değil bildiğimizi gösteremediğimiz için birtakım problemler yaşıyoruz. Her şeyin yolunda gitmesi dileğiyle :/
deli dumrul
Bunu pazarlamakta master yapmış malum birisi var ki artık nerede koltuk rahat yönetici, gelecekle ilgili planımsı tahminimsi hayalimsi şeyler anlatmaya başladığında aha geldi diyorum Buradan sonrası konuşmanın temennisi kısmısı

T: gelecekle ilgili şey

*Bize bugün lazım
mdblue
“Rüzgardan mamüldür hayat, geçip gider. Geçip gider. Lakin fırtınanın dinmesini beklemek değildir yaşamak. Yağmurda dans etmek, kırılan bir bileğin üzerinde seksek oynayabilmektir. Yani ki yaşamak ciddi hadisedir.

Başlayan her şey bitmekle kaimdir. En uzun, en çaresiz geceni düşün, sabah olmadı mı? Ey Adem, yazgının Sisifos'tan ayrı olduğunu kim söyledi sana? Hani şu, ömrü boyunca koca bir kayayı dik bir dağın doruğuna yuvarlamaya mahkum edilen bahtsız. Ne zaman doruğa ulaşsa kaya hep elinden kaçar ve Sisifos her şeye yeniden başlamak mecburiyetinde kalır. Yolu yok; bulup buluşturacak, gerekirse borç harç denkleyecek, umut edeceksin. Çünkü güneş yalnız umut edebilme kabiliyetine sahip insanların yüzü suyu hürmetine doğar.

Karamsar olma hakkın yok. İyi olacağız! İyi! "
mdblue
Açık olan pencereler gördüm. İçeri sızan çöp kokusunu perdeleyemeyen o pencereler yok hükmündeydiler. Güneşin gizleyemediği o loşlukta zamanı karalayan bir çift göz vardı.

Kapalı, kapkaranlık, buğulu pencereler de gördüm. İçerinin sıcağından nemlenmiş gözlerin birbirini görmediği, patates köz kokularının her tarafı kuşattığı ve içeri sızan yıldızların Işıklarından uykuların bulutlara bırakıldığı, samimi yoldaşların olduğu pencere kenarları da gördüm.
İşte umut buna benziyor. Görünenin aksi (tersi) gibi, kalplerimizin aksi (yankısı) gibi. :))
ruhsuz
Herhangi birinden gidebilmek için bütün umut kapılarınızın yüzünüze sertçe kapanması gerekir.

Umut edebildiğim sürece kimseden gidemedim,kendimi ondan azade kılamadım.

Umutlarımın hepsinin tükenmesi yaşarken üzse de aslında artık hür olduğumu çok sonraları idrak edebildim.

Umut edebilmek bir lükstür.
darklife
Sevgili kader arkadaşlarım içinde bulunduğumuz bu umutsuzluk ortamında başımızı öne eğmemiz isteniyor bizden.
Bir konuda bakanlığımızın yaptığı çalışma neticesinde yayınlanan talimatlar aşağıdaki gibidir; Her insan umut içinde doğar fakat sonra hayat insanları umutsuzluğa sürükler.
Dünyanın bu kötü gidişi sebebiyle ne yazık ki stoklarımızdaki umudun tükenmekte olduğunu fark eden bakanlığımız gerekli tedbirleri almış ve Kanadadan çocuklarımız için yirmi bin ton umut ithal etmiştir fakat yine ne yazık ki umut tacirleri bu umutları çalmayı başarıp Afrika ülkelerine satmış bulunmaktadır. Şu durumda elinde fazla umut bulunduranların döviz bürolarına koşturmamaları mümkünse en yakınları ve komşularıyla paylaşmaları ve stoklarımızda az miktarda kalmış umutları çar çur etmemeleri bakanlığımızca hazırlanan geleceğe güvenle bakış adlı rehberi edinmeleri, safları sıklaştırmaları, birlik ve beraberlik içinde hareket etmeleri, çömmek olarak tabir edilen ve genellikle otogarlarda gözlemlenen oturma şeklinden uzak durmaları, dertli dertli 'ooof' çekmemeleri, başlarına ödül konmuş aramızdaki umutsuzları ihbar etmek suretiyle toplumumuza huzur, refah ve mutluluk getirmeleri önemle rica olunur.

Sevgili kader ortaklarim içinizdeki umut ışığını söndürmeyin. Unutmayın ki gecenin en karanlık ânı güneşin doğmasına en yakın ândır...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol