confessions

daenerys targaryen

1. nesil Yazar - Yazar

  1. toplam entry 396
  2. takipçi 23
  3. puan 18096

house of the dragon

daenerys targaryen
1x03
aradan 3 sene geçmiş rhaeynyra'nın üvey annesi alicent'tan aegon adında bir erkek kardeşi var ve alicent tekrar hamile my-hürrem gibi oldu :d rhae gittikçe dışlanmış kendini ailesinden soyutlamış en yakın arkadaşının ihanetini(haber vermemiş aslında tam ihanet sayılır mı bilmiyorum) ise unutmamış. dizinin geçtiği zamanda da lannisterlar en az game of thrones'taki kadar burunları havada, beyaz geyiğin rhaeynyra'nın yanına gidip rhae'in onu öldürmemesi sonra kanlar içinde herkesin önünden geçmesi güzeldi. daemon abisinin yardımıyla bir şey başarmış gibi görünmemek için hareket etmesi hoşuma gitse de havada uçuşan 100 oktan 1-2 tanesinin buna uyduruk isabeti pek hoşuma gitmedi hedef hareketli falan deyip mantıklı açıklama getirmek yerine orada hiç okçu olmasaydı mesela daha güzel olurdu bence, dizinin son kısmında daemon'un kan dökmeyi ne kadar secdiğini bir kez daha gördük. ayrıca seasmoke ve sürücüsü laenor velaryonu gördük. (laenorun ejder süremsinin sebebi valyrialı babası değil annesinin rhaenys targaryen olması bunu internette bir sürü kişi yanlış anlamış) kafası karışan varsa diye yazmak istedim.

house of the dragon

daenerys targaryen
ikinci bölümle alakalı küçük spoiler içerir
6 ay sonrasına atladığımız ikinci bölümde daha az olay daha çok politika saman altından su yürütme gördük. rhaeynyra yumurta meselesini çözdüğünde otto'nun bu kız ileride başıma bela olacak bakışı bölümde en çok hoşuma giden detaydı.
bir diğer hoşuma giden şey ise intro. westeros haritası yerine hükümdarların kan bağıyla bağlı olması hoşuma gitti bazıları şarkının aynı olması olmamış diyor bu konuda tamamen nötrüm.

1
leavesfromthevine leavesfromthevine
SPOİLER OLABİLİR
Müzikleri got'a dair en sevilen detaylardan biriydi bu dizide de kullanılması hoşuma gitti benim tüyler diken diken...

house of the dragon

daenerys targaryen
bugün yayınlanan ilk bölümüyle seyircisine merhaba demiş, ortalamanın üstünde bir başlangıç yapmıştır. sakince karakterleri tanıtırken bir taraftan da hırsın insanı ne kadar ileri götürebileceğini gösterdiler.

dün

daenerys targaryen
bugün başlığına yazamadığım için bu başlığı açtım :)
dün bir sürü genç daha aramıza katıldı hoş geldiniz gazi tıp 2022 girişliler :) umarım tercihinizden memnun kalırsınız.

yurtta kalacaklara tavsiyeler

daenerys targaryen
iki üstteki entrye katılıyorum. belki insan yaşadığı yeri biraz yuvaya çevirmek istiyor ama dekor amaçlı ya da lükse kaçabilecek eşyaların yurt odanızda bulunması yurttan çıkmayı çok zorlaştırıyor.
odanızda mutlu olup olmayacağınızı odanın özellikleri yurdun fiyatı yemekler değil oda arkadaş(lar)ınız belirliyor. şans sizden yanaysa çok iyi olmasa da ortalama üstü bir dönem geçirebilirsiniz :) bol şanslar diliyorum o yüzden.
ve son olarak 3lü priz uzatma kablo terlik hurç hayat kurtarıyor. pek hurç kullanan görmedim yurtta ben ama bazanın çöplüğe dönmesini önlüyor. ve en önemlisini yazmayı unutmuşum. kulaklık. gözünüzü seveyim kullanın kullandırın şu aleti. ayrıca gece yatarken de kulaklıktan ses dışarı çıkıyor mu diye düşünün olmadı sorun. genelde ilk ay hatta ilk hafta çok önemli oluyor nasıl başlarsanız öyle devam eder. çok kasıntı birisi gözükmeyeyim diye sınırları en başta belirlemezseniz sonra tatsız olaylar yaşanabilir.

24 haziran 2022 dönem 2 final rezaleti

daenerys targaryen
önceki finallere kıyasla çok zordu. hatta bazı dersler komitelerde daha kolay sorulmuştu finale göre. neden bizi sınıfta bırakmayı bu kadar istiyorsunuz :(

not: çalışmaya başlarken kendimi görmek için çözdüğüm çıkmış ile bugün yaptığım soru sayısı arasında fark yok. ya ben 20 gün boyunca 1 gıdım bile gelişmedim ya da gereksiz yere zorladınız :)

d2 ağlama duvarı

daenerys targaryen
final çıkmışlarına baktım da bu sene neden sadece nöro ve kardiyodan ibaretmiş gibi soru sorulmuş geçtiğimiz yıllarda?
56 soru fizyonun
20 nöro
34 kardiyo
1 gis
1 endokrin gibi dağıtmışlar :D
1
longislandmedyumu longislandmedyumu
Fizyoda en kazık kardiyodan anatomide de nörodan sorabilirler de o yüzden 🤭

mdblue profil resimleri

daenerys targaryen
yeni haliyle artık çok daha karanlık ve acı dolu duruyor :(
mdblue ne yaptılar sana
5
mdblue mdblue
Ayy sadece lacivert olsun istemiştim. Öyle mi duruyor yahu? :))
mdblue mdblue
O zaman en sevdiğim tonu yapayım. :)
moonlight moonlight
Korkuttunuz sayın mdblue :) fırtınalı bir gecedeki renk gibiydi.
daenerys targaryen daenerys targaryen
ahahgsaakh tamam böyle daha güzel :)
mdblue mdblue
:))

en iyi 50 dünya mutfağı sırlaması

daenerys targaryen
https://mobile.twitter.com/tasteatlas/status/1533040166180466688
öncelikle şaka mı bu? türkiye nasıl 17. sırada bakın ben herhangi bir alanda sıralama yapıldığında ilk sırada ülkesini söyleyen birisi değilim ancak haklıya hakkını verelim. mantı baklava sarma sadece bu 3lü ile bile 1. olmamız gerek. lezzet öznel bir şey olabilir ama içli köftenin tadının güzel olması nesneldir.

not: başlık ve linki ekşiden (ç)aldım.
2
water water
abd'nin 13. olması ?! :d
daenerys targaryen daenerys targaryen
mesela hamura küçük küçük kıyma koyup sonra haşlayıp sarımsaklı yoğurt üzerine sos ile servis etmekle ekmek arası köfte :d arasında oldukça ciddi bir fark olmalı sanki

intern

daenerys targaryen
bir şey sorucam galiba cuma günü okulun dönem 5leri intern oldu ama benim tanıdığım 6. sınıflar da hala intern. internlük ne zaman başlayıp bitiyor
6
clarice starling clarice starling
Her yıl 1 temmuzda yeni intörnler başlıyor :)
daenerys targaryen daenerys targaryen
o zaman şimdi intern olanlar yaz tatiline mi girdi
clarice starling clarice starling
Bildiğim kadarıyla henüz girmediler. Zaten onlarınki yaz tatili olmuyor çünkü mezun oluyorlar ahhahaha. Tam 1 temmuzda değil ama haziran sonlarına doğru bitiriyor olabilirler. Normalde 1 temmuzdan bir sonraki 1 temmuza kadar sürüyor sanırım intörnlük.
daenerys targaryen daenerys targaryen
tamamdır teşekkür ederim :)
clarice starling clarice starling
Rica ederim :)
inthebleakmidwinter inthebleakmidwinter
Cuma günü dönem 5 bitti, 1 temmuzda başlayacaklar. Şu anki internler de 1 temmuzda mezun olacaklar. Onların İntern olduk demeleri sınavların bitmesinden dolayı. Yoksa kalanlar da önümüzdeki hafta boyunca büte girecekler.

final taktikleri

daenerys targaryen
gütfsözlüğün ulu çınarları bu eğitim öğretim senesi için son bir kez sizin kapınızı çalıyoruz bizi bilgeliğinizden esirgemeyin
bak ben şunu yaptım siz de mutlaka yapın diyeceğiniz taktikleriniz varsa lütfen çekinmeden paylaşın. belki yazdıklarınız ile bu temmuz sıcağında ankarada büt çalışmaktan kurtarırsınız bizi.
şimdiden gelen cevaplara teşekkür ederim :)
1
elegantmoon elegantmoon
Ben bu yönteme başvurdum mezunlar hariç kimse d3 finaline girmediği için yardımcı olamadılar:))
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol