dışarda yemek yemenin artık zevk vermemesi

elegantmoon
Her şeyin gereksiz pahalı ama kalitesiz olmasından kaynaklanan durumdur. Fast Food restoranlarının bile abartılı fiyatlarla piyasayı domine etmesi bu sorunun hiçbir zaman çözülmeyeceğini göstermektedir. Abd'de 3-5 dolara burgerking'de karnınızı doyurabiliyorken biz de durum 25-30un aşağısına inememektedir. Dışarıda alkol tüketmek zaten imkansız gibi bir durum olmuştur. Her şey gereksiz pahalı, elegantmoon mutsuz.
nyanko sensei
küçükken herhangi bir abur cubur, hamburger falan yemek aşşırı mutluluk vericiydi benim için. ama özellikle son yıllarda en sevdiğim şeyleri yesem bile eskisi kadar zevk alamıyorum. tadım mı kaçtı çok mu büyüdüm anlayamadım :(
schlimazl
Siz yemeyi bilmiyorsunuz o zaman. ne demek zevk vermiyor :) merak etmeyin Porsiyonların küçülüp fiyatların artması benim de canımı çok sıkıyor. Siz yine de zevk almaya bakın. Hayatta yemek kadar mutlu eden çok az şey var. Belki de yok.
Karnım gurulsa ne olmuş :( sabah olsa da yemek yesek..
fistikgibiri
lokantaların nefsime karşı düşündürücü bir galibiyetidir. evet öyle olabilir ama bir yanım hala döner söylüyor
1
fistikgibiri fistikgibiri
-soğan olsun mu?
-soğan koy da diğerleri olmasa da olur
sokratesla
aspavada artık bir kebaba 55 lira verdiğimde belki açlığım azalıyordur ama geceleri bu sefer 55 liranın yokluğu üşütüyor mesela. bir örnek sadece.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol