gazi tıp'a bir not bırak

necdetersoz
8 yılımı buraya bıraktım. sınavlar, dersler, sözlüler, bütler, stajlar derken iyi sövdük ama atanıp ankara'dan gidince özlendi. arada ankara'ya gelip önünden geçerken garip hissettiren okulum.
ruhsuz
Çok tatlı insanlar kattın hayatıma..
Çok olumsuzluklar da yaşadım.
Sağlık sorunlarım peak yaptı.
Hayatı zehir ettin,ediyorsun..
Her şeye rağmen "bir gün okul bitecek ve ayrılacağım" düşüncesi beni üzmeye yetiyor.
D1 iken bol bol vızıldanırdım memleketimi özledim diye,hala çok özluyorum ancak gazinin önünden geçerken kalbim cız ediveriyor. Ankarayı ne kadar sevmesem de seni seviyorum.. iyi ki sanırım..
mandalinasoydumbasucumakoydum
Bu ilişki ikimiz için de toksik bir hâl almaya başladı. Gel inat etme. Seni hâlâ güzel anabiliyorken, işler daha da çirkinleşmeden saygı ve sevgi çerçevesinde ayrılalım. Yok ben sensiz yapamam diyorsan usulünce davran da lastik gibi uzamasın bu iş. 1 yıl müsaade ettim ama ikincisinde de gözün olmasın bir zahmet.
schlimazl
Hatırlamak istemediğim o kadar şey yaşattın ki bana ne hissettiğimi bile bilmiyorum. Bir seviyor bir sevmiyorum. Papatyalara ve bana yazık oldu anlayacağın.
mdblue
Bugün önünden geçtim. Çok kez bunu yapmama rağmen bugün bir farklı göründün bana.
Vedalaşmak zorunda olduğum biri gibiydin. Senden uzaklaşmanın iyi geleceğini düşündüğüm her zamanda özleminle kendine Çağıran kişi sendin.
Her yerinde acı tatlı bir sürü anı biriktirmişim. Uzaktan seyre daldığımda mesela karede gözümden yaş gelene kadar attığım kahkahaları, genel cerrahi sözlüsünden çıkıp ağladığım zamanı gördüm.
E9'da anahtarımı kaybettiğimi düşünüp hızla dolabıma yönelirken ağlayan kendimi gördüm. Yine e9'da sımsıcak yüreklerle sohbete durdum.
Acilin önünde arreste yetişmek için çayımı çöpe attığımı aynı zamanda da diğer nöbetin gecesinde arkadaşlarımla kahvaltı yapmanın mutluluğunu tattım.
Demem o ki 24 yıllık yaşam serüvenimin dörtte birini bu küçücük yerde geçirmişim ve unutmam mümkün değil seni.
Seni hep hatırlayacağım. :)
sitare
Başlamak bitermenin yarısıdır diyerek başladığım macera neredeyse bitmek üzere tabi 6 yıl bu zaman aralığında o kadar çok şey değişti ki başladığımda yanımda olan seni doktor olarak da görmek nasip olur inşaallah kızım diyen dedemi kaybettim(bu süreçte bir çok kez doktor hasta ilişkisine hasta tarafından baktim anladım ki herkes birilerinin en kıymetlisi en önemlisi de karşımızdaki bir insan ona göre yaklasmaliyiz mesela ben kötü haber nasıl verilmemeli bu süreçte kötü bir tecrübeyle çok iyi öğrendim olayların duygusal boyutunu da lütfen unutmayin yoğun iş temposunda olsak bile bir vicdanıniz oldugunu hatırlayın) ama tabi güzel şeyler de oldu sevgiyle başlayıp saygıyla devam edip itimatla tamam olan dostlar biriktirdim hiçbir şey rastlanti değil birbirimizde nasibimiz varmış ki karşılaştık birbirimize şifa olduk😊kısacası okul bir şekilde bitiyor dert etmeyin vaktinizi kiymetlendirmeye bakın
schlimazl
gazi tıp bitebilen bir şeymiş gerçekten.şurda bir iki hafta sonra belki bir daha ankarada yaşayamayacağım.yepyeni bir hayata adım atacağım.her şeyi sıfırdan inşa etmem gerekecek. insanlar,işim,sorumluluğum,evim...ben buradaki 6 yılımı dolu dolu yaşamadım.yine de eski fotoğraflara baktığımda anlıyorum ki birçok anı biriktirmişim. dönem arkadaşlarımı da özlediğimi belirtmeliyim.tanıdık birilerini görmenin, kısa zamanda yol üstü sohbet etmenin bile insana iyi gelen tarafı varmış.yabancı kalınca anladım.hayatımın dörtte üçünü kaplayan öğrenciliğimin sonlarına gelmiş bulunmaktayım.özlemem diyordum ama ben Gazi'yi her şeye rağmen özleyeceğim sanırım.beni büyüttüğün için teşekkür ederim.
2
shogun shogun
Kesinlikle özleniyor…umarım yeni hayatın güzelliklerle ve dopdolu sayın schlimazl
schlimazl schlimazl
Güzel dileklerin için teşekkür ediyorum Sayın shogun..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol