hala

lavinia
Dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünen, her şekilde mağduru oynayan fitne fesat insan. Sürekli " bir aman onun gönlü olsun da yoksa bize hayatı mahveder sürekli dırdır eder "denildiği için istediği yapılan ancak kendisi istediği yapılmasını kendisinin çok önemli birisi olduğunu düşündüğünden olduğunu sanan kişi. Onun kızı var bir de bizim ailemizde ondan da beter. Nefret ediyorum sizden. Bunu okumayacaksınız ama nefretimi kusuyorum size. geçirdiğimiz zorlu yıllarda bize destek olacağınıza her şekilde bizim kötülüğümüzü istediniz. Her şekilde hayatımızı zorlaştırıp zaten soyutlanmış olan bizi daha da soyutlastirdiniz. Annemi dışlayıp küçük düşündünüz. Benim başarılarımi hafife alıp, kıskandınız. Siz hiçbir şekilde bizi umursamazken bizden umursanma bekleyip azıcık bir 'hata'mızda bize tüm kötülüklerinizi sundunuz. Şimdiye kadar dayandım. Annem iyilik bizde kalsın dedi sustum. Artık böyle bi niyetim yok. Artık dile getiriyorum. Nefret ediyorum. Sizden ve sizden gelen her şeyden nefret ediyorum. En kötüsü de asla yaptığınız kötülükleri fark etmeyecek ve kendinizi haklı ve doğru görecek olmanız. Kendi bok cukurunuzda kudurun.
lavinia
Teşekkür ederim sözlük ne nefretimi kusmama ne sevgimi yaşama izin veriyorsun. Ben artık yazmicam buraya sayın yazarlar sondu bu. Herkese mutlu güzel günler diliyorum. Hoşçakalın.
2
poyrazkarayel poyrazkarayel
Lan sözlük aklını başına al bu kızı küstürme
ruhdoc ruhdoc
Amanın bir olaylar olmuş 😳
ileleualatyr
Ekmek elden su gölden yaşayan, parasını kim veriyorsa onunla iyi geçinen, her yaptığıma bir laf bulan, zor anlarımızda asla yanımızda durmayıp desteğin “d”sini göremediğimiz, annemle babamın boşanmasına sırf kendi evi ne olacak diye endişe ettiğinden engel olmaya çalışan ve o zaman benimle bu konuda kavga eden(annem ve babam cidden anlaşamıyordu ve bu durum yüzünden evde cehennemi yaşıyorduk) kişidir.
Bayramda baba tarafını, babam dahil sadece dört saat gördüm ve yetti. Bu durumun başlıca sorumlularından biridir.
1
ileleualatyr ileleualatyr
Benim hala nefretinin ortama girişi 🏃🏻‍♀️🏃🏻‍♀️
ruhsuz
Yazılanları okuyunca gerçekten çok üzüldüm.
Kan bağımızın bulunduğu insanların böyle davranması hoş değil.
En küçük halamı anne yarısı olarak görürüm.
Hatrını tutmak için elimden geleni yaparım ama tabii ki karşılıklı sevgi+saygı olduğu için böyle bir ilişkimiz var. Halamın annemi üzmesi durumunda muhtemelen nefret ederdim ama çok şükür ki 1. Dereceden akrabalarım çok yapıcı insanlar genel olarak.
Keşke herkesin hala,teyze,dayı,amca ilişkileri çok güzel olsa...
clarice starling
amca ya da teyze olabilmek isterdim. amca olamayacağım zaten, o kesin. teyze olabilmem için de annemin bir kız çocuk dünyaya getirmesi gerekiyordu, getirmedi. yani teyze de olamayacağım. ne olacağım peki? inşallah hala olacağım bir gün. açıkçası hala olmayı çok istiyorum, gelecek hayallerim arasında iyi bir hala olabilmek var. mağazalarda gezerken çocuk reyonuna bakarım bazen, hala olduğum zaman yeğenlerime nasıl kıyafetler alacağımı şimdiden planlamak için. güzel isimler bulmaya çalışırım yeğenlerim için (sanki isimlerini ben seçecekmişim gibi jfjsjf). bazen oturup yaklaşık kaç sene sonra hala olabileceğimi filan hesaplarım. çok sene maalesef... o yüzden biraz üzülürüm, benim yaşımda hala olan arkadaşlarım var, benim neyim eksik diye dertlenirim ahahhaha. evet farkındayım, halalar pek sevilmiyor ama inşallah yeğenlerim beni sever ya. nolur sevsinler çünkü.
aa bir de şey, kız çocukları halalarına çeker derler ya, kardeşlerimin henüz var olmayan kız çocuklarıyla ilgili hayaller kurup konuşurken onları "küçük clariceler" diye anlatıyorum. hatta bazen bu durumu kardeşlerimi sinirlendirmek için kullanıyorum. evinizde benim küçük versiyonlarım olacak filan diye djfjksdkf.
gri
Böyle kötü şeyler demeyin ya ben de hala olucam :(
5
moonlight moonlight
Siz o halalardan olmazsınız ki ;)
ileleualatyr ileleualatyr
Eveeet kesinlikle moonlightcım haklı
lavinia lavinia
Ben de hala olucam :(
gri gri
Biz halalığı yücelteceğiz
lavinia lavinia
Evettt💃🕺
armut
Halalarım, Fikir olarak kendime babamdan daha yakın bulduğum insanlar. Aynı zamanda halalarımın torunları sayesinde 1.yedekten hala olmuş sayılıyorum. Yeğenlerimi çok seviyorum. Paket yapıp Ankara'daki getirmek istiyorum. Bir tane yeğenim bazen ben yanında olmadığım için ağlıyormuş. Çok üzülüyorum, keşke hep onunla olabilsem ve hiç ağlamasa.
6
ileleualatyr ileleualatyr
Ayyyy 🥹🥹
armut armut
Okulum bitince yanına gitmek istiyorum 🥺
ileleualatyr ileleualatyr
Kıyamam yaaaa kaç yaşındaa
armut armut
2 yaşında daha
ileleualatyr ileleualatyr
Yaaaa tam sevmelikmiş, getirsene eheheh
armut armut
Umarım bir gün getirebilirim🥺🙏
fihtheinfpt
ne halam var ne teyzem. hadi anneannemin sürüyle kız kardeşi, kız yeğeni, hatta bir tane de kızı var ama babaannemin olmamış ve hayaliymiş bir kızının olması. içinde bir ukde de varmış, koymak istediği bir kız ismi. haberleri yok (dilimi tutamadıysam da hatırlamıyorum) ama o ismi bir gün kızım olursa ben koyacağım. çok güzel ve zamansız bir isim (ben yeni sanıyordum ama babaannemin bir tanıdığı kadın varmış o isimde. eskiymiş yani) (ısrar etmeyin ismi söyleyemem çocuğuma koyana kadar dillendirmeme kararı aldım) (bir yandan evlenmeyeceğim derken öbür yandan benim dişil enerjinin kurduğu hayaller) ve babaanneme bana o ismi koydurmadığı için de ayrıca teşekkür ederim. çünkü ne kadar güzel bir isim olsa da ben kendi ismimi tercih ederdim. o ben değilim yani. (benim entrynin başlıkla uygunluğu)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol