ne zaman evleneceksin terörü

moonlight
Şimdilik bunun yan sanayisi 'sevgilin var mı terörüne' maruz kalıyorum ve tüm akrabalarımı uzaya atmak istiyorum :')
ileleualatyr
Bir bayram klasiği. Evliyseniz de “çocuk ne zaman” terörüyle devam ediyor, çocuğunuz varsa “ikinci ne zaman”a dönüyorlar. Böyle böyle devam ediyor. Kimsenin özel hayata/alana saygısı yok. Türk aile yapısı beni çok yoruyor gerçekten. İnsanların her yaptığınıza bir yorumu var mesela, çoğuyla normalde muhattap olmazsınız belki ama mecburen karşılaşıyorsunuz. Anneannemi ve babaannemi görmeye gidiyorum, orada halam veya yengemle karşılaşırsam sinir küpü olarak geri dönüyorum çünkü kendilerini ilgilendirmeyen şeylere burunlarını sokuyorlar. Bir şey de diyemiyorum, öyle içimden sinirleniyorum.
Edit: Hızımı alamadım. Mesela geçen komiteden sonra annemle kardeşimi görmek için Denizli'ye geldim. Halam “Neden üç günlüğüne geldi ki, madem gelmeseymiş???” gibi bir şey söylemiş kardeşime. Sanki onu görmeye geliyorum.
armut
en erken 24 yaşımda mezun olacağım bir fakülteye girip 4 sene de uzmanlık yapacağımı ve en az 5 sene daha evlilik düşünmediğimi tüm teyzelere açıklamak zorunda kaldığım sorudur.

Ailemizde benden büyük olan kadınların hepsi üniversite mezunu. Ülkemizin kadını her şeye sahip olup erkeğine minnet etmeyince tercih edilmiyor. Erkeklerimiz çok özgüvensiz. İstiyorlar ki kadın maddi boyundurukları altında bulunsun. Hal böyle olunca benim ailemin kadınları çok geç evlendiler. Akrabalarımız bizim ailenin kadınlarını bu konuda oldukça darladı. Fakat bir şekilde hepsi evlendiler. (30 yaşından sonra evlendiler). Sorunun tek muhatabı olarak kaldım.
ruhdoc
Level arttırıyorum.
Karşı cins akranlarının kişisel özelliklerinin alakalı ya da alakasız bağlamlarla size anlatılması. Gereksiz seviyede sürekli övülmesi. Evden çıkış.
İstiklal marşı ve kapanış.
clarice starling
şükürler olsun ki maruz kalmadığım bir terördür. devam etmekte olduğum bir eğitim öğretim hayatım olduğu için zaten, bu soruya maruz bırakılmam saçma olur. insanların benimle ilgili bu yönde bir beklentileri olduğunu sanmıyorum. eğitim öğretim hayatım devam etmiyor olsa da bu soruya maruz bırakılmam saçma olur, çünkü kime ne?
insanların bu tarz soruları çok normal bir şeymişçesine rahatça sorabiliyor olmaları çok ilginç geliyor bana. insan durup bir düşünür, "bana ne bundan? beni ne ilgilendirir ki?" der değil mi? bazı insanlar bunu diyemiyor demek ki... duyduğuma göre belli bir yaştan sonra birileri tarafından mutlaka bu soruya maruz bırakılıyor insanlar. çok saçma, çok anlamsız, çok saygısızca. insanlıktan ricam herkesin kendi işine bakması, kendisini ilgilendirmeyen konulara müdahil olmaması. teşekkürler.
ne zaman mı evleneceğim? canım ne zaman isterse. belki canım hiçbir zaman istemez, o zaman da hiçbir zaman evlenmeyeceğim. bu kadar basit yani. bunun neyini soruyorsunuz ki?
ruhdoc
Bununda leveli artıyormuş. İmdaaaat a dostlar..
(bkz: #27297)
6
ruhsuz ruhsuz
Umarım görücüye gitmemiştir sizden kimse sjsjsj
ruhdoc ruhdoc
Planlanmış bir bayram gezisi serisi desem..
ruhsuz ruhsuz
🥲🥲geçmiş olsun
ruhdoc ruhdoc
Sağolun sağolun. Şimdilik büyük dalgaları atlattık gibi duruyor. Bir süre ortalık sessizliğe bürünecek gibi duruyor 😁
ruhsuz ruhsuz
Ayh umarım baya uzun sürer sjjsjs
ruhdoc ruhdoc
Göreceğiz bakalım🤣

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol