sevilmemiş olma hissi

armut
Farklı insanların farklı zamanlarda içime işleyerek derinleştirdikleri his. Bazen beni tamamen sarıyor, işte o zaman çok çaresiz hissedip kendime iyi gelmek için merhamet etmek konusunda kendime sınırsız taviz veriyorum. Her şey bitse bile bana kalan yine ben olacağım. Taviz verme hakkım olmalı diye düşünüyorum. Beni bu hisse iten herkese karşı kırgınım
mdblue
Çok derinlere işleyen ve yeri kocaman sevgilerle bile doldurulamayan, insanı her boş anında derinliğiyle baş başa bırakan his.
Ne kadar sevilirseniz sevilin Bir kere bile sevilmeme hissini tattıysanız onu hafızanızın bi köşesinde tutuyorsunuz ve her sevildiğinizde arada bir cebinizi yokluyorsunuz. Acaba bu sefer de mi sevilmeyeceğim? Ve bu tereddüt hissi her sevgide, insanlarla olan her iletişiminizde sizi kendinizle derin bir sorguya davet ediyor.
3
mdblue mdblue
3 kere derin yazmışım. Benim için derin bi histir.
nagareboshi9 nagareboshi9
benim için de derin bir histir. 🥲 teşekkürler bu güzel entry için.
mdblue mdblue
Ne demek sayın nagareboshi9 ;)
lavinia
Bu aralar cok yaşıyorum. Bir arkadaşım var ve onu gerçekten çok seviyorum. Ama biliyorum ki o beni benim onu sevdiğim kadar sevmiyor. Bu çok yorucu. Ben sürekli sevilmedigimi, değersiz olduğu hissetiriyor. Artik hakkında düşünmek istemesem de duygularım çoğu zaman önüne geçiyor ve beni mahvediyor. Bana biraz olsun değer veremez misin?
2
nagareboshi9 nagareboshi9
haddime mi bilmem ama böyle bir durumda o arkadaşla daha az görüşmek, araya mesafe koymak iyi geliyor insana. o yanındayken çok daha derinden hissettiğin duygular biraz olsun körelince insan rahatlıyor, bir şeyleri daha net görebiliyor dolayısıyla bu durum hakkında mantıklı bir karar verip yoluna devam edebiliyor. benim verdiğim değerin karşımdakinde karşılığı yoksa ben böyle yapıyorum, naçizane.
lavinia lavinia
Cok teşekkür ederim sayin nagareboshi9 sizin sözleriniz elbette benim için değerlidir. ❤️
moonlight
çok sevildiğini sandığın, havalara uçtuğun, gözünün hiçbir şey görmediği zamanlar geçince aslında hiç de sevilmediğini, verdiğin değerin 10'da 1'ini görmediğini fark etmek kadar insanı mahveden bir şey yok. Kendini parçaladığın insanın senin için aslında hiçbir şey yapmadığını fark etmek...

Gerçekten yapmayın, üzmeyin insanları, kullanmayın. Sonra herkese küsüyorlar, her şeye...
leavesfromthevine
Şimdi...
Bu çok yaralayıcı bir mevzu. Aslında olay sevilmemiş olmak değil. Karşılıklı sevgiyi tadamamış olmak. Özellikle sevgiyle özverili olmayı bağdaştıran biriyseniz sürekli kendinizden taviz veriyorsanız kendinizi daha da derin bir boşlukta bulmanız olası. Bir süre sonra bütün emeğinizin -sevgi emektir- boşa gittiğini fark etmeye başlıyorsunuz ve durum bir tık özsaygınızı yitirme evresine geliyor. Hatta bazen aşağılayıcı olduğunu düşünüyorsunuz. Daha sonra kendimizi sorguladığımız evre geliyor. Yetersiz olduğunuzu falan düşünüyorsunuz. Keşke şöyle olsaydım gibi gibi sonu hiçbir yere bağlanmayan cümleler kuruluyor. Oysa hiçbirine gerek olmadığını kendinize değer vermeye başladığınızda, kendinizi fark etmeye başladığınızda anlıyorsunuz. Evet insan önce kendini sevmeli, çok banal ama çok doğru.
Eğer bir gün kendime bu değeri gerçekten, tamamen verebilirsem bu his içimde bu kadar büyük bir boşluk yaratmayacak. Daha yolun başındayım bu konuda, umarım yol çok uzun değildir ve sonunu görebilirim.
3
lavinia lavinia
siz mükemmelsinizzzz
lavinia lavinia
yorumum da şey gibi oldu
- kendime güvenemiyorum ne yapmam lazım
+ sadece kendine güven
leavesfromthevine leavesfromthevine
Hayır siz daha mükemmelsiniz sevgili lavinia
bizdenolmaz
şu an ömrü hayatımda sevilmediğim kadar sevilsem de çocukkenki o eksikliği atamamak beni bu histen mahrum bırakıyormuş gibi.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol