yirmilik diş

ileleualatyr
Appendix'ten bile işlevsiz ve baş belası olmayı başarabilmiş vücut parçası.
3
ruhsuz ruhsuz
Bildiğim kadarıyla ikisi de gereksiz değildi ancak kendimi doğrulamak için ufak bir literatür taraması yaptım.
Öncelikle şunu söyleyeyim:appendoktimi operasyonu geçirdim ve ayrıca 4 yirmilik dişimi de çenem dar olduğu için aldırdım.

Sn ilele appendix immün sistemin bir parçası ve appendix'e sahip kişilerin immün sisteminin daha güçlü olduğu düsünülüyor.(journal of anatomics)

Yirmilik dişlerin yaşattığı zorluk ise değişen beslenme alışkanlıklarını müteakiben küçülen çenemizin bize ufak bir hediyesi. :)

Problem yaşatmadığı sürece yirmilik dişlerin 'remove'edilmesi önerilmiyor.(pubmed)

Sarkastik bir üslup kullandıysanız bilemem ancak ben böyle açıklamalar gördüm.

Kolay gelsin. :)
ileleualatyr ileleualatyr
Hmm teşekkürler, yine de kanıtlı bi şey yok anladığım kadarıyla, günümüzde bi faydası var mı ama en önemlisi sola bi faydası olmuş mu
ruhsuz ruhsuz
:) en azından gereksiz olmadıklarını biliyoruz.

Rica ederim.
selektor yapan yildiz
Daha yeni ikisinin çekim olayına girdiğim diştir. Aslında dikiş olayı olmasa çok acıtmıyor. İyileşme süreci bu işin zor olan kısmı gibi gördüm ben. Çekim anestezi ile beraber 30dk falan sürdü ki çoğu uyuşmayı beklerken geçti. Sonraki süreç ve yemek yemekteki zorluk tatsız tabii. 1 gün önce Erol taş gibi tavuğu ısırırken sonraki gün çorba ve puding ile beslenmek can sıkıcı oluyor.
nagareboshi9
bazen hayatımda beni gereksiz üzen bazı insanları ilk yirmilik dişime benzetirim; acı veriyorsun, balon gibi yanağımı şişirip şov yapıyorsun, çıkmamak için nazlanıyorsun da nazlanıyorsun. ama benim senin çıkmana ihtiyacım yok, öyle bir isteğim de yok, varlığına da yok ama neyse bi antibiyotik alıp çekime gideyim.
1
nagareboshi9 nagareboshi9
editlemeyeceğim kalsın balon gibi yanak

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol