ebeveynlerinizi seçme şansınız olsaydı yine aynı aileyi seçer miydiniz

armut
Hayır, seçmezdim.

Buna duygusuzluk olarak yaklaşmayın. Aileniz kim olursa olsun sevmek zorunda kalıyorsunuz zaten.

Edit: ailem yüzünden başıma ne geldiğini buraya yazmıyorum. Annemin ağzından duyduğum şekliyle annem tarafından en az sevilen çocuk benim. Babam için aynısı geçerli mi bilmiyorum çünkü kendisi açıkça bunu söylemedi. Ama bir şeyler oldu ve biz birbirimizden uzaklaştık. Değerlerimizi yitirdik. Bu şeyler olmaya devam ediyorlar. Kim kimden; neden, ne kadar memnun değil bilmiyorum. Bunu maddi kaygılar bazında düşünmeyin lütfen. Kimse sandığınız hayatı yaşamıyor

Edit 2: sizin abes bulduğunuz bir düşünce bir açıklamaya sahip değilse olabilecek en kötü şeyi düşünüp empati yapmaya çalışın lütfen. Herkes rahat bir hayat yaşamıyor. Kardeşlerimle bile aynı evin farklı maddi ve düşünsel süreçlerinde büyüdük biz.
selektor yapan yildiz
Boş kontenjanlar nereler? ben ona göre tercih yapacağım.

Ciddili not: 20 küsur yıl yaşadıktan sonra farklı aile seçmezdim. Artık bir hukukumuz vardır herhalde ailemle diye düşünüyorum.
1
fistikgibiri fistikgibiri
:))
ileleualatyr
Bu hayatı neden zor modda yaşayayım ki kolayı varken.
Asla iki memurun çocuğu olmak istemezdim.Orta sınıfta doğmak istemezdim.Şüphesiz ebeveynlerim -Türkiye bazında-Sabancı ailesinden falan olsaydı hayatım çok daha farklı ve güzel olurdu.Ha bu demek değil ki anne ve babamı sevmiyorum,seviyorum ama bu zorluğu da istemiyorum.
3
ruhsuz ruhsuz
İki memur eskiden ortanın üstünü zorlardı,şimdi herkes gibi onlar da alta doğru son hızla yuvarlanıyor...
ileleualatyr ileleualatyr
Yoksulluk sınırının altı açlık sınırının üstü şu an mesela halleri
ruhsuz ruhsuz
Aynen öyle. Umarım en kısa sürede herkes gibi bizler de düze çıkarız..
prime
çok şükür doğrularıyla, yanlışlarıyla mükemmel bir ailem var. kimse alınmasın yargılamıyorum ama ergen değiliz artık bu triplere girmiyorum ben. ölüm var hayatta. ben şanslıyım ki bana ailemin kıymetini anlatan ölüm çekirdek ailemde değildi. bunun yanında dostlarım benim seçtiğim ailem haline geliyorlar. umarım herkese nasip olur bu samimiyet seviyesi.
4
elegantmoon elegantmoon
Sayın prime çok tatlı bir kız kardeşiniz var bir kere, herkes o kadar şanslı değil, ayıp.
prime prime
Ben o kadar ifşa olmuş muyum ya 😊 çok teşekkür ederim Sayın elegantmoon. Hayatın yüzüme güldüğü birkaç noktadan bir tanesi. O konuda şanslı olduğumu kabul ediyorum gerçekten :)
mdblue mdblue
Bu bilgiyi yazdık bi kenara sayın prime. Ama hala sizi tanımıyorum merak etmeyin. :')
prime prime
duymayan bi siz kaldınız sayın mdblue :)
cherie
hayır seçmezdim. ayrı ayrı iyi insanlar, iyi ebeveynler olsalar da bir aile sunamadıkları için hep bi tarafım kırgın ve kızgın onlara :')
darklife
Kimi aileler gördüm normale göre rahatlar aslında ama memnun değiller daha iyisini isterler.
Kimi aileler de gördüm hayatın vurduğu silleler yetmezmiş gibi günün sonunu nasıl getireceklerini düşünürler, çoğu zaman içlerinden yarının olmamasını isterler.

Not : İki modelimiz de aynı 'mutsuzluk' seviyesindedirler.

İki model koyduk önümüze bu iki model de bir seviye daha iyi olmak isterler.
Burda bir tarafı itham etmiyorum asla bence iki tarafın da haklılık payı var.
Ben sadece ortadaki tezatlığı....
mdblue
Ben olaya başka bakmak istiyorum. Acaba bir evlat olarak onları memnun edebiliyor muyum ya da onlar benim gibi bir evlatları olsun isterler miydi gerçekten?

Sorunun cevabını bilmiyorum ama istemeseler de, siz değerli yazarların da bahsettiği gibi memur bir aile çocuğu olduğumdan da, ailede hepimizin sivri karakterler olmasından da, birçok konuda zıt düşüncelerimizin olmasından da, hayat görüşlerimizin bambaşka olmasından da, hiçbir şeyden de şikayetçi değilim. İyi ki onların evladıyım. Çünkü başka bir dünya yok. Yalnızca bu var ve ben onlarla huzurluyum.
Onların evladı olarak doğdum. İyi ki onlarlayım. Rabbime bin şükür. Hala arayıp sorabildiğim, aranıp sorulabildiğim bir ailem var. Geç olmadan fark edelim hepimiz de kıymetlerini.
schlimazl
Dünyaya bir kez daha gelsem aynı kişinin annem olmasını isterdim. Bakmayın ben kızarım, sinir ederim, eve gitmek istemiyorum diye ağlarım da ama onlarsız da yapamam. Daha iyi şartlar altında yaşamak tabi ki isterdim. Ama düşünüyorum o imkanlar şu an elimde olsa bu sefer çok daha büyük şeyler isteyecektim.
Her zaman benden daha iyileri olacak. Yaşayabileceğim standartlar belli. Bana verilen imkan kadar yaşıyorum elde edebileceğim imkanlar dahilinde de yaşamaya devam edeceğim. İyi geceleriniz olsun sayın sözlük sakinleri..
nyanko sensei
küçükken bu soru sorulsa evet derdim.
birkaç sene önce bu soru sorulsa hayır derdim.
fakat şimdi için konuşacak olursak seçeneklere bağlı.
elegantmoon
nope. ne ben onlarla ne de onlar benimle yaşamak istiyor. ülke ekonomisi az düzgün olsa eve çıkardım, bir daha da kimse kimsenin yüzüne bakmazdı.
nagareboshi9
evet, her şeye rağmen günün sonunda babama sıkıca sarılmak içimi huzurla dolduruyor çünkü. annemle dertleşmek kadar rahatlatan çok az şey var çünkü. hele şu an yurt yatağımda uzanırken onlarla tartışmayı bile çok özlemiş olduğumu fark ettim, ağlatacak bu başlık beni.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol