hangi paralel evrende olmak isterdiniz

prime
Mikro ölçekte düşünecek olursam güzel bi eğitim sistemi olan, mantıklı bi sınav sistemi olan İngilizcelerin ağır ve aşırı detaylı anatomi dersleri altında ezilmediği bi GÜTF'ün olduğu evrende olmak isterdim

Makro ölçekte günümüz sorunlarının olmadığı bir evren isterdim ama onun da tarifi çok uzun :(
andromedus
savaş diye bir kelimenin dahi olmadığı, herkesin hak ettiği değeri gördüğü, suç oranlarının çok düşük olduğu, adaletin her türlü durumda tam ve iyi bir şekilde işlediği, herkesin istediği alanda uzmanlaşabildiği ve bunu yaparken de maddi manevi her türlü desteği gördüğü, insanların korkmak zorunda olmadığı, hiçbir canlının aç kalmadığı bir yerde olmak isterdim.
mdblue
İnsanların gözünü makamın, hırsın, paranın, hazzın, şiddetin, haksızlığın bürümediği; karşılıklı anlayış ve hoşgörünün olduğu; birbirine karşılıksız değer ve sevgi, saygı veren bir evrende yaşamak isterdim. Ama şöyle bir durum var. Belki de böyle bir evrende yaşama şansımız hala vardır. 😇
Edit: dünyayı değiştirmeye çalışan insanlardan çok kendini ve çevresini değiştirmeye çalışan insanların hüküm sürdüğü bir evren. :)
elegantmoon
Hata yapmadığım, iyi niyetli de olsam yaptığım işin sonucu yüzünden kimseyi kırmadığım, sevdiklerimi üzmediğim bir evrende yaşamak isterdim. Onlar hata yapsın, bir şekilde kalkarız altından. Ama kendim yapıp da onları üzünce dayanamıyorum, taşikardi geçirmenin sınırından dönüyorum, içim parçalanıyor. Keşke direkt yanlış yapma, yalan söyleme eylemlerini gerçekleştiremediğim bir evren mümkün olsaydı.
muamma
Hikmet erdem ve fazileti esas almış bir toplumda yaşamak isterdim. Hala istiyorum istemek parayla değil ya
kaira
Aklıma Barry'nin keyfine göre sürekli zaman çizgisini değiştirip alternatif evrenlere gittiği geldiği için ciddiyetimi toplayıp bir şeyler düşünmeye odaklanamıyorum.
Başka bir evren yerine yönetiminde benim bulunduğum Helenistik dönemde bir yerlerde olmayı yeğlerim zannediyorum. Modern dünya benim için fazla "dijital".
sokratesla
şöyle bi çocuklar duymasın'da haluk'un yan komşusu olup sabahtan akşama gazete-maç-bahçe işleri döngüsünde ilerleyen bir insan olmak... fena olmazdı.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol