meyvelerle anılar

jesse pinkman
velettim, yaşamayı seven zararsız bir velet.. kelek yiyordum.. masumca .. sonra kuzenim içine baktın mı dedi…….. o an baktım. bakmaz olaydım. sevimli canavarın yarısı bana el sallıyor yarısı midede ,)
1
ileleualatyr ileleualatyr
Bedava protein
jesse pinkman
bir travma daha bırakmak isterim. şeftali kelimesini duymaya tahammül edemediğim, şeftaliye dokunamadığım lisede tüm döneme yayılmıştı. herkes beni görünce şeftali diyordu. yemekhanede şeftali çıktığında bir takım şakalar dönüyordu. böyle böyle alıştım, duyunca huylanmıyorum artık. dokunamıyorum hala o ayrı.
kaira
Biraz inatçı bir insan olduğumu uzun zaman önce kabul ettim. Gelgelelim 4 yaşındayken bu kendini bilirliğe sahip değildim ve karşı tepeleri ben yarattım modunda geziyordum. Çok uzatmayacağım, bir gün ayva dilimleyen babamı izlerken ben de çok yapmak istedim, izin vermedi. İnat değil mi odadan çıktığı anda elime aldım ayvayı bıçağı. Nereden bilebilirdim ki ayva denen sevimsiz meyvenin o kadar sert olduğunu? Sarı kabuklu ayvalar, üzerine damlayan kırmızı damlalar ve avuçlarımın sızısı hala zihnimde taze. O günden beri ayva yemeyi, dokunmayı geçtim gördüğümde bile avuç içlerim sızlar.
armut
Kuzenim küçükken karpuzu çekirdeklerden arındırılmış olarak görmeden yiyemezmiş. Bir gün kuzenim geç bir saatte halamdan zorla karpuzdan çekirdek açıklamasını istemiş. Halamın da işi varmış, söylene söylene çekirdekleri ayıklamış. Sonra tabakla kuzenimin önüne koymuş. Fakat kuzenim bu sefer annesinden ilginç bir istekte daha bulunmuş: çıkardığı çekirdekleri geri yerine koyması. Halam bunun üstüne sinirle çocuğunu bir güzel dövmüş. Eskilere göre dayak da cennetten çıkmaymış zaten.
3
clarice starling clarice starling
hahahahah çok güzel bir istekmiş yalnız, geri yerine koymak jsdjke
armut armut
Kendisi tek başına yapamamış :)
clarice starling clarice starling
ahahhahahahahah ya çocukluk böyle bir şey işte :)
leavesfromthevine
Küçükken mandalina parçalarını "aa bak bu x şu y" diye anlatarak yerdim. Küçükler küçük kuzenlerim ve ben, büyükler teyzelerim falan ahauahaj düşününce çok acayip. Annem de gülümseyerek dinlerdi beni ahajanak

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol