para verdiğiniz en saçma şey

armut
Seyahat yastığı. Sadece 5 TL olduğu için bir anlık bilinçsizlikle sepete atıp siparişimi tamamladım. Önümüzdeki birkaç sene daha otobüse ya da uçağa değdirdiğim yastığa başımı koymayı düşünmüyorum. Param boşa gitmesin diye şişirip evde kullanırım belki. Online dersleri dinlerken olabilir mesela.
elegantmoon
yaşım o zamanlar 13-14. tek sevdiğim aile büyüğümüz olan annemin dayısı, ailesiyle birlikte akşam yemeğine misafirliğe gelmişler. ben antrenmanda idim, geç gelmiştim eve dolayısıyla ve yemek yapımına dahil olamamıştım. eve gelince dedi ki annem,
-Annem: Elegantmoon, evde ekmek yok.
-Elegantmoon: Tamam! (sevdiğim dayım için büyük bir imtina ile hazırlanan jeste katkı sağlayacağımın sevinciyle.)
-A: nereden alacaksın peki ekmeği? (saat geç olduğundan, bakkal ve büfelerin kapandığına dikkat çekerek)
-E: (hali hazırda yola koyulmuş olarak) anne hemen şurada migros var, ankara'nın merkezinde yaşıyoruz, bırak ben hallederim. (bkz: ergen bilmişliği)
-A: migros'a sadece ekmek almak için gitmen mantıksız değil mi peki? (migros büyük market olduğundan o yıllarda tek parça ürün alınamaz algısı hala hüküm sürmektedir.)

annemi haklı bulduğumdan, migrosa gittiğimde başka ihtiyaçlar aklıma gelirse almak niyetinde idim. Ancak ergen beyni ve yorgun vücut birleşince bu mantıklı düşüncenin yerini kasada gözüne çarpan şeylere para saçmak aldı ve bunun sonucunda sevgili elegantmoonunuz, ekmek almaya diye çıkıp 32 tl harcadı. Alınan itemler:
-ekmek (işbu entrynin başrolü)
- atlas tarih dergisi (12 tl idi çok iyi hatırlıyorum. o zamanlar bilim teknik 5 tl idi, bu niye bu kadar pahalı demiştim kendi kendime. iflah olmaz tarih tutkum için yapılmış güzel bir harcama oldu diyelim bunun için)
- bahattin karikatürü magneti (minimum 15 tl)

bahattin karikatürleri neden var? bu karikatürlerin neden magneti var? neden ben bu magneti satın aldım? peki bu magnet neden hala bizim buzdolabının üstünde? valide hanımın sabrını ergenlik yıllarında çok sınamışız.
belladonatropa
okulun ilk ayları ve içiniz kıpır kıpır..Tüm derslere giriyorsunuz lisenin devamı şeklinde akıp giden günlerin ardından sayın hocamız geliyor ve kendi kitabını tavsiye ediyor :) siz de her gün bomboş sayfalardan oluşan dandik bir defterle okula gitmek yerine hocamızın kitabını alınca çalışacağınızı ve kendinizi tatmin edeceğinizi düşünüyorsunuz.
Evet yolunuzu gazi kitabevine yöneltiyorsunuz ve ta ta ta tam...
“tıbbi biyoloji ve genetik”
geçmiş olsun kapağını bir kez bile açmayacağınız bu güzel kitabı kitaplığınızın en üst rafına yerleştirebilirsiniz.
red
test kitapları. üniversite sınavından çıktığımda %10'undan daha azı çözülmüş en az 15 tane test kitabım vardı.
qwerty
öncelikle bence değil, çevremdeki birkaç kişi dışında herkesin saçma bulduğu hobim. antika ve efemera koleksiyonculuğu. piyasadaki 1₺ nominal değerli bazı hatıra madeni paralara 2₺ veriyorum salaksın diyorlar, 1960 yılbaşı piyango bileti alıyorum paranı çöpe atıyorsun diyorlar, 1920 yılında hayatın içinden rastgele bir fatura alıyorum kağıt parçasına 5₺ verdin diyorlar, 1940 ankara erkek lisesinden bir öğrencinin karnesini alıyorum yine saçma diyorlar. siz saçmasınız ulan.
3
ileleualatyr ileleualatyr
Müthiş bir koleksiyon olduğuna eminim :)
qwerty qwerty
teşekkürler😟 bence de müthiş bir koleksiyon
ruhdoc ruhdoc
Sizin keyfiniz size ait :) sallayın diğerlerini :) ve ilginç bir koleksiyon olduğunu düşünüyorum :)
Farklı olmak iyidir :)
lavinia
Gözlük ya ben neden görmek için para veriyorum ya, hele lens ateş pahası. Normal görüş bir lüks resmen
limon
Dinlenme tesislerindeki tuvaletler.
Gelen zamlardan sonra 2₺'ye aldığım su için 2.5₺ verip tuvalete gitmek :|
2
ileleualatyr ileleualatyr
Afyon otogarında üç lira ya, şok oldum valla görünce :(
limon limon
Sinirlenmemek elde değil, ne gideri var ki zam yapılıyor anlamıyorumm 😠

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol