confessions

darklife

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 20
  2. takipçi 24
  3. puan 8879

ilham alınası danslar

darklife
Öfkeyle acının dansını bilir misiniz? az önce şahit oldum. öfkenin gürültüsüne acının ıslaklığı eşlik ediyor idi.
Bu bir işaret olmalı. Ey âhir göremiyorum ama çok yaklaştın değil mi?
Ne olursun cevap verme duymayayım çünkü ıslanmaktan korkuyorum lakin bir o kadar hatta daha fazla ıslanmak istiyorum...
2
fistikgibiri fistikgibiri
Allah aşkına sana bi sözlük hedaye edeyim idi sayın yazar bu entry bir işaret olmalı
fistikgibiri fistikgibiri
bugün uzaktan gözüme girdiniz serefine favladim sayın darklife

güne bir söz

darklife
Tatlı bir yalan söylersen on kişi seni alkışlar. Acı bir gerçek söylersen sekiz kişi sana saldırır. Ama iki kişi sorgulamaya başlar. O iki kişiye selamlar olsun :)

karar

darklife
Bazı kararlar vardır usta maslahatın gözetilmesi gereken kararlar...
Hangi kararın verildiğinin hiçbir önemi yoktur bence, verilen karar kişi özelinde bütünün maslahatı düşüncesiyle olduğu sürece...
2
fistikgibiri fistikgibiri
sayın drklife yazar burada neyi kastetti anlamadan eksi atan biri ༎ຶ‿༎ຶ
fistikgibiri fistikgibiri
yüz yüze konuşmaya utandigim icin buradan bir eksi daha atiyorum oldu iki eksi

kitap alıntıları

darklife
Bazı sözler vardır, oğlum Hidayet insan onlarsız edemez. Ölü noktaya gelmiş olan bir oyun, onlarla birden canlanır; akıcı, sürükleyici bir duruma gelir. Cümlelerin üstüne bir ağırbaşlılık gelir; seyredenler, neden olduğunu bilmeden, birden duygulanır. Oysa, insan kendisine ait gizli bir kötülüğü, can sıkıcı bir küçüklüğü farketmiştir tam o sırada; içinden, yüzünü buruşturur. Fakat, oyunu, ne pahasına olursa olsun sürdürmek gerekmektedir; oyunun kuralı budur. Bu yüzden daha önce yaratmış olduğu etkiden yararlanır: "Bana bunu yapamazlardı artık devam edemeyeceğimi anlıyordum," gibi başı ve sonu olmayan sözler mırıldanır. Ya da "Neredeyse ağlayacaktım" diye sızlanır ya da okumuş olduğu kitaplardan yararlanır kimseye belli etmeden. Onlardan, işine geldiği gibi ters anlamlar çıkarır.

çabalamak

darklife
Fazlasıyla yapılması gerektiği hususunda büyük bir fikir birliği olsa da...
Hayır! çaba, hak edene layıktır. Hak etmeyene gösterilen gayret hak edene ihanettir.
Bir işe gösterilen çaba o işin değerini göstermekten ziyade sizin gözünüzdeki değer artışını peşinden sürükler, öyle olmasa bile..
2
nagareboshi9 nagareboshi9
sırf çabanızı hak ettiği için daha önce biri için çabaladınız mı gerçekten sn darklife, karşımdaki insanlardan ziyade benimle ilgili bir mesele değil midir bu? niye biri için çaba göstermediğimden ona ihanet etmiş olayım ki? kısa bi süre önceye kadar sizinle aynı fikirdeydim ama artık işlerin böyle yürümediğini düşünüyorum, yine de güzel bi yazı olmuş elinize sağlık.
darklife darklife
Teşekkür ederim sayın nagareboshi9. Bu belki de duyguyla mantığın çarpışmasıdır. İkisi de tamamen doğru değildir bence altın oranlı bir karışım tutturmak icab eder.

sigarayı bırakmak

darklife
Geçen bizim arkadaş ,arada bir dener, sigarayı bırakma kararı almış. Ona bu kararda bizim bir dahlimiz olmadığını duygudurum değişimini ona göre yaşaması gerektiğini telkin ettim ve o da hak verdi bana...
15. Saat : kediyi şakavari tokatlamalar :)
16. Saat : kediyle birlikte sigara keyfi :))

toplum baskısı

darklife
Toplumsal baskı ve aslında her türlü baskı kaybetmeye mahkumdur, baskıyla hiç bir şey eksilmez aksine baskı birleştirip sertleştirir...
Rehavet çok şey kaybettirir...

dönem 5 olduğunuzu anladığınız an

darklife
Ne zaman ki bahçelievler yerine beşevler metroda inmeye başlarsınız..
eveeet hayırlı olsun kervana hoşgeldiniz :)
6
mandalinasoydumbasucumakoydum mandalinasoydumbasucumakoydum
Ben bi d2 olarak olayı anlamadım sayın darklife nedir?
darklife darklife
D5 te e9 da olunuyor ve beşevlerde inip hastanenin e blok girişinden gitmek daha yakın oluyor ondan dolayı sayın mandalina.... :)
darklife darklife
Hem madem bahsi açıldı sizin özelinizde bir şey daha paylaşayım.
E blok girişinde solda excimer lazerin yanında e8'e kadar çıkan bir asansör var pek bilinmez, bir kat merdiven çıkmak koşuluyla çok daha hızlı varabiliyorsunuz :))
darklife darklife
Şu uyarımı da yapiyim e8 de asansörden çıkıp merdivene girdiğiniz kapıda takılmalarıyla meşhur bir eşik var aman dikkatli olalım :)
mandalinasoydumbasucumakoydum mandalinasoydumbasucumakoydum
hayat kurtaran tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. İnş lvl5'i görebilirsem ben de bunları uygulayıp havalı hissedicem 🥲
darklife darklife
Rica ederim efendim :')

bir şey itiraf et

darklife
Çok yoruluyorum usta rafa kaldırdığım envai çeşit mülazımlar evvelinde ısıtıp erittikten sonra komşulardan başlamak kaydıyla dağılıma çıkmayı bekliyor. Komşuluk hakları önem arz eder, istemiyor olsaydım bile yüz yüze bakıyoruz sonuçta ki bunlar hakikat işi usta.
Bozulmaya yüz tutmuş türlü türlü kardeşlerin gönül alma meşgalesidir belki de...
Yüz yüze bakmanın belki de konuşabilmenin ne büyük lütuf olduğunu mahşerin üç atlısı kod adıyla bir yılı aşan süredir gizli faaliyet yürüttüğümüz kuruluşumuzla geçenlerde bir daha öğrenmiş olduk ve artık kendimizi açık etmeye karar verdik yüz yüze insanlara ulaşabilmeyi amaçladığımız bu kuruluş en nihayetinde insanlığın mütekezzib yüzüyle karşılaşması çok da uzun sürmemiştir. Kuruluş olarak yaptığımız işin büyüklüğünün farkındayız ve zamanımızın değerini gözümüzün önünden asla çıkarmayız. kanaatsiz, ikna gerektirmeyen konuşmalara açığız...

net olmayan insan

darklife
Kendini kandırandır, biraz da inat etmeyi sever ve belki de en önemlisi net olduğunu söyler de durur. Halbuki kararlı kişi bahis dahi açmaz, dediğini ardına takar o hariç herkesler görür...

köy

darklife
Can hıraç koşan o çocuk, oyun oynuyormuş kerata, bakkal veysi amcanın çay keyfine bile köstek olmuş. Bakkal veysi amca, köyün dedikodu piri teyzelerini cebinden çıkartacak donanıma sahip firmalaşmamış bir haber ajansı. Aramı iyi tutardım kendisiyle, tehlikeyi yakında tutmam gerektiğini duymuştum 32 cümlelik racon sahifesini ezberlemiş hayatını bu cümlelerle idame ettiregelen köyün delikanlısından..
Bilen bilir, balkonlarda hem sese hem görüntüye kimi zaman kokuya bile duyarlı her birinde çift kamera olmak suretiyle, görüntü ve ses kayıtlarını almak yetmezmiş gibi kendi yazılımları doğrultusunda algoritmaya sokan radarların bulunduğu mevkiye köy deniyormuş. Allah esirgeye olası bir algoritmaya ters düşebilmesi muhtemel hareketinizde veysi amcanın radarlarına takılmanız pek muhtemel.
Kim ne derse desin veysi amcamız teşkilatçılığıyla tarihe geçecektir vesselam :)

selektor yapan yildiz

darklife
Tanıdığım için şanslı hissettiğim yazarımızdır :)
Kendisiyle konuşurken seviyenin bir anda nasıl yükseldiğine hayret edersiniz :)
Ben tartışmayı pek sevmem ama kendisiyle tartışmanın bile zevk vereceği nadir kişilerdendir :)
3
selektor yapan yildiz selektor yapan yildiz
Teşekkür ederim. buradaki yazar bir arkadaşımız böyle övgü olunca "ben bir aynayım" derdi:)
darklife darklife
Ne demek hocam :)
darklife darklife
:))

her erkek baba olmak ister mi

darklife
Bizim ustanın ufak bir kızı var 3-4 yaşlarında adı zeynep. Allah bağışlasın çok tatlı bir kızdır kendisi, hem 'babadım' kelimesinin de mucididir :)
Kendisi babasına çok düşkündür ola ki ustaya bir temas durumunda 'o benim' diye bir haykırış duymanız pek mümkün :)
Bugün ustayla muhabbet arasında şakayla karışık, belki de çok ciddiydim bilmiyorum; bunun kritiğini cemiyeti allamenin hükmüne bırakıyorum.
Çocukla çocuk olmak da neymiş dedim hurafelerle dolu şu dünyamızı bir nebze olsun gerçekleştirelim...
Bırakalım herkesler olmaz desin biz gerçekleştirelim...
Ve aldım zeynebi türlü türlü konularda fikrine başvurdum arada şakavari azarlamalar ve en nihayetinde kahkahalarla beraber güzel bir kritik gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum, kendisi de pek memnun kalmış olacak ki beni soruyormuş ustaya :)
Fikirlerini çoğu zaman beğendiğim bir abim olası bir karar durumunda çocuklarla şakavari danışmayı önerirdi. kendisine bazı konularda hiç aklına gelmeyecek ihtimalleri düşündürttüğünü söylerdi ruhu şad olsun...

içini dök

darklife
Bugün seni kabullenmiş gördüm usta, arada bir nefesimi tutuyordum kusura bakma. Sırtım ağrıyor şu sıralar. yatağın demiri düştü sandım ama yok ikili kanepeye kıvrıldığım zamanı hatırladım ve yine içimden ikilemlere lanet ettim...
Çift sayılarla aram hep limoni olmuştur, nedense bana düzeni anımsatıyor ama tek sayılar öyle mi? Belirsizliğin, uyumsuzluğun ebediyen sürecek karmaşası ve bir canlanma, hareketlenme seziyorum orda.
aslına bakarsan hareketlenmek sırtıma da iyi gelecek bence ...

suskunluk

darklife
Susma söyle dedim bugün usta, dinlemedin beni ki sen ustalar ustasısın, en evvelin ve de en sonranın ustasısın. Sen sinirlisin dedin bana. haklısın belki de, sen hayatımın en ince detaylarını bilen biri olarak bunu diyebilmek imtiyazına sahipsin. belki de hiç öyle olmadım sen öyle görmek istedin ha usta. Olanla ölmüşe çare yok derler, ki öyledir de yapılacak tek şey hedef şaşmasın diye bir kalibrasyon ayarı yapmaktır herhalde...
Umarım çok geç olmadan anlarım seni...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol