inanmak

ruhsuz
İnandığım bir insanın en başından beri kuyruklu yalanlar söylediğini fark etmiştim ancak ona karşı olan derin sevgim görmezlikten gelmeme sebep olmuştu.
Sonrasında haddini hududunu tamamen aştı ve tüm iletişim kanallarını kapattım. Kendisini hala çok seviyorum,hatta bazen acaba? Dediğim de oluyor ama ciddi ciddi aklımla dalga geçmeye,bilinçaltıma oynamaya başladığı geliyor aklıma ve sol tarafımda hissettiğim şeyi görmemezlikten geliyorum.
Anlattıklarının doğruluk payı vardı ancak bana kötü niyetle yaklaştığını duygu sömürüsü yapmaya başlayınca fark ettim.
Ne halt ettiğini biliyordur da iş işten geçti ve inancımı kaybettim.
Ona saf sevgi ve saf inançla yaklaşmıştım,o ise bana bunları reva gördü.
Bunu da tecrübe etmek varmış diyip geçiyorum şu anda ama yaşarken kalbim ağrıyordu.
anlattıklarım asla romantik değil,bir akrabamla ve onun yaşadığı problemlerle alakalı. Ne kadar uğraşsak da bazı insanlara yardım edemiyoruz. Öyle vakitlerde en doğrusu bir köşeye çekilip izlemek.

staj sonu düşünceler

schlimazl
4 günlük dermatoloji yorumu yapmaya geldim. Oldum olası derma sevmem. Arkadaşlarım önyargılı olduğumu düşünüyordu. Hocalar güzel ders anlatıyor, konular zor falan dediler. En düzenli staj olmasına rağmen her gün 2 3 saat gibi boşluk oluyor ki bu çok fazla bir zaman. Konuların zor görünmesinin nedeni terimlere aşina olmamamız olabilir. Kendi adıma nöro komitesi gibi bunun da abartıldığını düşünüyorum. Hayır önyargılı değilim sadece kendimi tanıyorum. Tek seferde geçip kurtulmak istediğim ikinci stajım oldu kendisi. Teşekkürler.

sosyal medya

armut
Bu gruba dahil olan tüm uygulamalar algoritmalar üzerinden müşteri toplamaya çalışır.(Twitter hariç) Örneğin instagram keşfetiniz aslında sizin bir yansımanızdır. İnstagram, tiktok, youtube.... tüm uygulamaların içerisinde herkes için ilgi çekici olan çeşitli içerikler mevcuttur. Siz hangisini izlemek isterseniz önünüze onu çıkarıp koyarlar. Yani esasında hiçbir sosyal medya uygulaması kötü değildir. Kötü olan bizim seçimlerimizdir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol