montu hoşlanılan kişinin montunun üzerine asmak

poyrazkarayel
sevginin hoşlanmanın en saf hali. masumsun bir kere, karşı cinsin sende bir merak uyandırabildiğini keşfediyorsun. ilk defa yaşadığın için bu heyecanı bir garipsin ve gidip söyleyemiyorsun da.. hem gitsen ne diyeceksin küçücük bir şeysin ben senden hoşlanıyorum aklına gelmez ki.. hem ya baban kızarsa ya da onun annesi seni azarlarsa.. aman olmaz olsun. Bu gestapo öğretmen de kesin fırça atar bacak kadar boyuna dokundurur.

O yüzden bu yoldan devam ufaklık. duyguların sahteleşmeden, fikirlerin kirlenmeden ve en önemlisi menfaat derdine düşmeden önce güzelce as montunu üstüne. Şöyle bir de bastır askının kancasına ki o görmeden sakın ha düşmesin sevginin nişanı.

üniversite

deli dumrul
Bakın bu kurumun amacı meslek eğitimi vermek. Tekrar ederek diyorum meslek edinmek isteyen insanlar eğitimi buradan alıyor. Şimdi entry'i girme sebebime gelebilirim.

Etrafımda varlar, gez toz tayfa. Odamda da var halihazırda üniversite okuyup odadan çıkmayan profil. Fakültede de bolca var komiteye on gün kala açıköğretim ezber yap geç. Ki bunlara hiçbir söz söyleme hakkım yok ki söylemiyorum.

Fakat üniversiteye ayrılan bütçeler çabalar o kadar fazla ki. Ne uğruna yani? Bizim fakülteye uğramayan çok kişi tanıdım. Fakülte umrunda olmayıp gez toz eğlen üniversite dediğin budur'a da çok denk geldim.

Gece gece afakanlar basarak sormaktayım ki amacın(m)ız ne? Odamda sürekli yatan çocuk fakülteye gitmek istemiyordun niye geldin memleketinde yok muydu? Veya amacı(m)ız iyi bir doktor olmaksa neden sürekli dilimizde gez-eğlen sözcükleri, kariyer vb. sözcüklerinden daha fazla çıkmakta?

Üniversite, meslek eğitimi verilen yer. Ve bu amacın önüne farklı bir şey geçtiğinde "acaba?" Diye kendimize sormak lazım. Önceliğin(m)izin gelecekte mesleğini iyi idrak etmiş liyakatli insanlar olmak olduğunu unutmaman(m)ız gerekiyor.

Öyle birden kafama dank etti yazdım, çok sorgulamayın. Okuduysanız da teşekkürler, iyi geceler..

ingilizce tıp vs türkçe tıp

edgep
eski aklım olsa belki Türkçe derdim de, şimdi ingilizcenin tadına varınca da bir tatlı oluyor be.
Edit: hazırlık yılı çöp bir yıl değildi, aksine hayatımın en güzel yılıydı. 2019 Eylül ayından 2020 ocak ortasına kadar harika bir zaman dilimiydi. Korona bile o güzel zamanları kirletemedi, 18 gün ocak ayı (o gün hazırlık bitti) 1 yıla bedeldi.

kadavra gördüğün ilk gün

fabuleuxdestin
nispeten sıcak bir bahar gününde, kas komitesinde 15.30 dersinde tanıştık kendisiyle. sabahtan beri labda beklemiş koku her yeri sarmıştı artık. o gün de nedense kendimi iyi hissetmiyordum. kadavraya yaklaştım ve o kokusu başımı döndürdü bayılmak üzereyken yerime oturmuştum. bir dakika aralarla oturup sonra tekrar bakmaya giderek ve grup arkadaşlarımın desteğiyle dersi tamamlamıştım. ilerleyen zamanlarda etkilemedi ama bence de korkulacak bir yanı yok, müsterih olun.

kadın cinayetleri

armut
Fikirleri ve duyguları, gerçekleri ve doğruları, inançları ve zıtlıkları, gülüşleri ve mutlulukları; kendi gücünden güçlü hissedip konuşmaktan korkan korkakların savaşmadan kurtulduğunu sanma yöntemidir. Bir erkek tarafından tacize uğrayıp takip edildiğimde ağlayarak kaçacak yer aradığım gün aklıma geliyor. Kaçamayan her kadının yerine kendimi koyup daha çok ağlıyorum. Ölümün parmaklarım arasında dolanan havadan daha yakın olduğunu hissediyorum.
1

birtipcininalintidefteri

inthebleakmidwinter
Kendisine defaatle blog açmasını tavsiye ettiğim ama incelemelerini instagram sayfasında paylaşan arkadaşın nicki. Bu haliyle de güzel elbet ama ben diğer türlü seviyeyi ve kaliteyi daha çok arttıracağına inanıyorum. Takip ediyoruz her türlü tabi, eline sağlık.

bkm kitap

elegantmoon
bursa merkezli kitapçıdır. 2-3 senedir kullanmaktayım. ilk başlarda her siparişte ücretsiz kargo imkanı varken şu an 30 tl üzerine bu imkan tanınmış. olsundur, zaten 30 tl kitap alımında bulunurken aşılması çok kolay bir sınırdır. hızlı ve ucuz olduklarından, bilmeyen varsa yararlanabilirler diye bu başlığı açmak istedim. herkese iyi günler:)

bugün sizi üzen şey

ileleualatyr
Bugün beni üzen çok şey oldu fakat en çok üzen şey kırk yılın başı utana sıkıla yardım istediğim kişinin bana yardım ediyormuş gibi görünüp aslında yardım etmemesi oldu.
Bakın yardım edememesi değil, yardım etmemesi. Oysaki çok büyük bir şey istememiştim ondan, belki de insanlardan bir şey beklemek hata ama her hatasına rağmen sevdiğin insan sana bunu yapınca ister istemez üzülüyorsun işte.
Ohh be sözlüğe içimi döktüm iyi oldu, çok da güzel oldu.

house m.d.

ruhsuz
Çok iyi bir hekim dönem 4'ten sonra yeniden izle demişti.
Bence bir ömür dönüp dönüp dönüp izleyeceğim.
Vay anam vay,ne doktorlar var!

Aaa bu arada kekilli de derste bu diziye atıfta bulunmuştuu

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol