intörn maaşı

ruhdoc
Nedense yeni düzenlemenin sonucunu hesabımda görmeden inanmam çok zor. Öyle bir kırgınım.
Dipnot: Aralık ayındaki sözde düzenleme bile yapılamadı halen daha 🙄🙄🙄

ios vs android

fahri muzdaribi
Hocam ben teknik bir bilgiye sahip değilim ancak ikisinin de amiral gemilerini olarak adlanırılan telefonunu kullandım lakin android nedense hep sevimsiz ve itici geldi bana. Ayrıca veri gizliliği konusunda açık ara ios önde kim ne derse desin android bir cihazda her an sızıntı söz konusu olabiliyor.Bir de iphoneların kullanım ömrü bi kaç tık daha uzun.

bkm kitap

elegantmoon
bursa merkezli kitapçıdır. 2-3 senedir kullanmaktayım. ilk başlarda her siparişte ücretsiz kargo imkanı varken şu an 30 tl üzerine bu imkan tanınmış. olsundur, zaten 30 tl kitap alımında bulunurken aşılması çok kolay bir sınırdır. hızlı ve ucuz olduklarından, bilmeyen varsa yararlanabilirler diye bu başlığı açmak istedim. herkese iyi günler:)

freud vs. maslow

corpuscavernosum
telif haklarının korunması insan hakları evrensel beyannamesi ve fikir ve sanat eserleri kanunu uyarınca temel insan haklarından birisidir. internet ortamında üretilen içeriklerin mali ve yayma haklarında yönetimle anlaşılamadığı için telif kapsamında olan entrylere ulaşım yazar tarafından geçici veya kalıcı olarak durdurulmuştur. bu profilin sahibi telif haklarının tescile tabii olmadığını beyan eder.

neden koşuyorsun

darklife
Neden koşuyordum?
Unuttum mu?
Yoksa unutmuş muydum?
Unutmak mı etti?
Etmek mi unutturdu?
Nereye koşuyordum?
Vardım mı acaba?
Nasıl anlamadım?
Yolda mıyım hala?
Bilemiyorum usta
Nerdeyim ben?

obsesyon

kaira
Takıntı veya saplantı olarak da bilinir. Bireyin kontrolü dışında, istenmeden akla gelen ve kişiye aşırı rahatsızlık veren düşünceler topluluğudur.

the island film

richardthelionheart
başrollerinde Ewan McGregor ve Scarlett Johansson olan 2005 yapımı bilimkurgu filmi.

Lincoln Six-Echo (McGregor) ve Jordan Two-Delta (Johansson), 21. yüzyılın ortalarında, dışarıya kapalı yer altında bir tesiste yaşayan yüzlerce kişiden ikisidir. Dikkatle kontrol edilen bu tesisin tüm sakinleri gibi, günlük hayatlarındaki her şey, sözde kendi iyilikleri için, kontrol edilmektedir. Buradan çıkmanın tek yolu, ve herkesin ortak umudu; çekilişle “Ada”ya gitmek için seçilmektir. Orası, raporlara göre, dünyada meydana gelen ve tesis sakinleri hariç gezegendeki herkesin canını alan ekolojik felaketten geriye kalan tek temiz ve yaşanılabilir karaparçasıdır (ada).

Son zamanlarda açıklanamayan rüyalar gören Lincoln huzursuzdur ve hayatındaki kısıtlamaları gün geçtikçe daha çok sorgulamaya başlamıştır. Ama büyüyen merakının onu sürükleyeceği korkunç gerçeğe hiç hazırlıklı değildir. Genç adam varlığıyla ilgili her şeyin bir yalan, Ada'nın acımasız bir aldatmaca, ve kendi ve Jordan'ınki de dahil olmak üzere herkesin ölüsünün aslında dirisinden daha değerli olduğunu öğrenir. Zamanları daralmakta olduğu için, Lincoln ve Jordan bildikleri tek dünyadan (120 milyar $'lık klon tesisden) cesurca kaçarlar. Yeryüzüne çıkıp, tesisin kontrolünden kaçınca, aralarındaki çocuksu ilişki yerini yetişkin ilişkisine bırakır. Fakat peşlerinde kendilerini amansızca takip eden tesisin taşeron güvenlik güçlerinden kaçmak, Lincoln ve Jordan'ın öncelikli hedefidir. Amaçları ise: Yaşamak ve yaşatmaktır!
https://tr.wikipedia.org/wiki/Ada_(film,_2005)


hüzün

fihtheinfpt
Bu gün ve büte kadar her gün..:") Bu seneki finalde de, bütte de stres yönetimi konusunda şimdiden sınıfta kaldım (kelime şakası .d) kara kara seneye finalde ne yapacağımı düşünmeye başladım, komitelerden ortalamayı yüksek tutmak lazım... Bu kortizol seviyesi için Teşekkürler gütf (ürogenitalden aklımda kalanlar)
1

komplo teorisi

ileleualatyr
Michael Jackson ölmedi,başka biri olarak hayatına devam ediyor.Geçen gün bizim mahallede gördüm “şan şöhret beni çok yıprattı ileleualatyr,üstüne bir de illuminati olayları falan,bilirsin.yorulmuştum,ben de kaçtım;aramızda kalsın”dedi.Ben de size anlatıyorum,aramızda bakın.Adamı zor duruma sokmayalım,bir rahat etsin yahu!

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol