güne bir söz

moonlight
Ne kadar koşarsan koş yetiştiğin yine nasibindir. Sakin ol moonlight, koşup durma. Biraz yürümekten zarar gelmez. Sürekli keşke şuna da yetişebilseydim deme. Yetişebilecek olsaydın, yetişirdin. Gerçekten yaptıkların elinden gelenin en iyisi, bundan emin ol.

mısır

highwaytohell
patlamışını,haşlanmışını,her türlüsünü sevdiğim miiiss gibi yiyecek.bir de közde yapıyorlar sanırım ama onu denemedim henüz..o da güzeldir tahminimce.
özellikle yaz aylarında haşlanmışını epeyce tüketiyorum.üzerine biraz tuzla çok güzel oluyor bence.her öğünde yenilebilecek müthiş bi sebze!
4

sosyal medyadaki garip şeyler

schlimazl
Yediği içtiği her şeyi story atan insanlar. İtici geliyor bana bir de gereksiz. Zaten bir yere gidince sohbet etmekten önce fotoğraf çekinmekle uğraşırlar.Çoğu zaman fotoğraftan sohbete vakit kalmaz.İnsanlar gösterişi neden bu kadar çok seviyor anlamıyorum.
-canımla kahve keyfisiii
-pazar kahvaltısııı
-diyeti bozdukk
...

aşk

cardash
belki de çok cheesy bir tanımlama olacak ama ekmek arası biber turşusu yemek gibi, yerken de fark etmeden yanıyorsun ama esas sonrası kötü

maço vs romantik erkek sorunsalı

kaira
Erkekleri maço vs romantik diye iki sınıfa indirgemeyi doğru bulmuyorum. Aslında genel olarak bir şeyleri tasniflemeyi doğru bulmuyorum. Birini hayatına aldıysan, ona değer veriyorsan bunun tek ve en önemli sebebi ne maçoluğudur ne romantizmi. Eğer birini hayatında tutacak kadar önemsiyorsan dünyanın en rezil özelliklerine sahip erkeği/kadını bile gözüne kusursuz gelebilir. İşte bu yüzden de seven gözün idrak yetisine güven olmaz.

nisan hakan

selektor yapan yildiz
Instagram fenomeni olan karikatürist. İçeriklerini eğlenceli buluyorum. Bebeği olunca anne-baba-bebek üçgeninde bir şeyler paylaşmaya başladı. Ayrıca her pazar "beni çiz" konsepti ile kendisine gönderilen fotoğrafları karikatürize ederek ve biraz da abartarak tekrar çiziyor.

Not: rest in peace vanilyalı :(((

sütlü tatlı vs şerbetli tatlı

mdblue
Önceden şerbetli yiyemiyordum ağır geliyordu. Şimdi ikisini de afiyetle yiyorum. Ama gerektiği kadar. Fazla yiyince hangisi olduğu fark etmeksizin oldukça rahatsız ediyor.
Sonuç olarak Ortaya karışık yap bir şeyler usta. Biraz profiterol, biraz künefe :)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol