tıpta motivasyon kaynağım

sokratesla
içimi uzun zamandır yiyip bitiren ve dinmeyen öğrenme isteği. öğrendikçe evreni biraz daha iyi anlamlandırma ve bilgeliğe ulaşma hazzı. ulaşmak imkansız görünse bile ve belki gerçekten imkansız olsa bile bu yolda yürümüş olmanın verdiği tatmin.
elegantmoon
Amfideki en gereksiz, en nefret insanlara bakın. "Bu yapıyorsa benim daha iyisini yapmam lazım" düşüncesi baya götürüyor. Ehehehhehehehe
privileged of medic
Arada sırada yaptığım bir şey var.motivasyon kaynağı da olabilir o an devam etmem için gereken saçma bir ritüel de.hadi şimdi entryimi okuyanlarla hep beraber yapalım mı sayın yazarlar? :) gözümüzü kapatıp içimize bir derin nefes çekiyoruz.nefesimizi alırken;bir tanecik gülümseme konduruyoruz çehremize ve içimizdeki güçlü olana,karşılaştığı engellere rağmen kendini ispatlayan bize ulaşıyoruz.ulaştık mı hah işte onun gücünden borç alıp yine yüzümüzde tebessümle gözümüzü açıyoruz.aaa bir de bakıyoruz ki şükredecek ve güçlü olduğumuz çok konu var.bunlardan 'ders' olanı en halledilebileni belki de diye düşünüyor ve dersimize odaklanıyoruz :) bazılarınızın gülüşünü göremediğim için birazcık hüzünlü olabilirim ama olsun yeter ki iyi olup bir tanecik gülümsemeyi sığdırın yüzünüze.
privileged of medic ders çalışanlara iyi çalışmalar,gecesi kötü geçenlere güzel geceler dilerrr.
water
"ortalama bir vatandaş, ailesiyle hafta sonu maddi açıdan yıpratıcı ve eğlenceli 2-3 saat geçirebilmek için haftanın belki 6 günü onar saat çalışmak zorunda kalabiliyor. ben ömür boyu sahip olacağım kutsal bir iş kültürü, nezih bir çevre ve daha birçok avantaj için neden günde 5 saat ders çalışmayayım" düşüncesi ders çalışacağım zaman ses çıkarmadan masanın başında oturmamı sağlıyor
ileleualatyr
Pediatrik endokrinoloji hocalarından birinin pediatri anabilim dalı başkanı olması. Ne alaka demeyin, benim için çok alaka.
2
fahri muzdaribi fahri muzdaribi
Yenidoğancı olması lazım
ileleualatyr ileleualatyr
Yok en son baktığımda aysun bideci hocaydı, eğer dersteyken yanlış duymadıysam en başta da hoca belirtmişti
selektor yapan yildiz
"beni motive eden şeyler mi? Bu sorunun cevabını kim verebilir? Motivasyon çeşitli katmanlarda gerçekleşebilir. Yalnızca birinci katman olan hayvani motivasyonlardan başka şeylerin de bizi etkilemeyeceğine kim karar verebilir? Hayır, hayır... Bakıyorum da yine sorunuzu tekrarlamaya hazırlanıyorsunuz; sorunuzu cevaplamaya çalışacağım. Tıp eğitimi benim on yılımı aldı. Artık paraya ihtiyacım yok diye bu eğitimi ve bu yılları bir kenara mı atayım? Yıllardır gösterdiğim çabaları haklı çıkarmak için doktorluk yapıyorum, benim için tutarlılık ve yaşamı değerli kılma yolu bu. Ve anlam katma! Her gün oturup da paramı mı sayacağım? Siz yapar mıydınız? Kesinlikle yapmazdınız! Beni motive eden bir şey daha var. Sizinle beraberken yaşadığım entelektüel alışverişten zevk alıyorum."

(bkz: kitap alıntıları)
(bkz: Nietzsche ağladığında)
deli dumrul
Bazı insanlar saf ve salt hırs üzerine yaratılmış başarısı oradan geliyor çevresinde bir rekabet edecek insan arıyor ki bölümdeki çoğunluğunun motivasyonu bu ama farkında değiller. Bazıları da bilinçsiz herkes yapıyor herkesle uyum içinde olanı var onların da motivasyonu herkesin ne yaptığı. Ana gerekçe zengin olma gayesi bir kısımınki de para. Bazıları öyle gelmiş böyle gider bir kere çalışmış artık bırakamıyor 680. Snap serisinden sonra snapi silemeyen bünyeye eşdeğer bağımlılık alışkanlık arasında arafta bir yer. Derece oynayanlara saygım sonsuz.

Gözlemlediğim ve aklıma gelmeyen örnekler hariç motivasyon kaynağı örnekleri bunlar yani bolca. Bendeki motivasyon tezahürü yok gibi. Yazarken insan var diye yazmıştım o hala derinlerde destek atıyor. Önceden de muassır medeniyetlere ulaştıracak kişiyim ben diye freestyle atıyordum lakin muassır medeniyet işi için doktor avukat dişçi marangoz esnaf.. bilumum bu mesleklerden ziyade mühendisler ana faktör. Bizler hizmet tarafında halkın ihtiyaçlarının primer gidericileriz. Girişimci arge üretken mühendislere bıraktım muassır medeniyet seviyesini. Sanayinin hizmetten daha çok rağbet ve değer görmesi dileklerimle saygılar, okuyanlara teşekkürler

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol