bir şey itiraf et

0 /
armut
son gördüğümde bir kere sarılsaydım bugün neler farklı olurdu diye çok düşünüyorum
2
elegantmoon elegantmoon
hiçbir şey sayın armut. bu kadar pamuk ipliğine bağlı olmamalı hiçbir ilişki. düşünüp de beyin aktivitesi harcamaya değmez zannımca:)
armut armut
bu düşüncelerimin daha derine inmesini engeller. teşekkürler sayın elegantmoon
hayaxi
dersteyken anlatılanları anlıyormuş gibi yapıyorum ama anlamıyorum __"
4
schlimazl schlimazl
Yalnız değilsin :)
hayaxi hayaxi
sevinsem mi üzülsem mi bilemedim :')
schlimazl schlimazl
Sevinirken üzüldüm :)
hayaxi hayaxi
cmslxmskxm
fahri muzdaribi
Lise 3 e kadar idrarın testislerde depolandığını zannediyordum. Beni böyle düşünmeye iten şeyin cremaster refleksi olduğunu üniversitede öğrenerek gerçekle yüzleştim maalesef.
sokratesla
Ezan saatlerinde Allah'ın dünyaya inerek ezan okuduğunu ve tam o saatlerde geri dönmeden önce ölme sırası gelen insanların canlarını alarak göğe yükseldiğini düşünürdüm. Ezanclockfobim buradan geliyor sanırım.
wenatrordet
Konserlerde eğlenemiyorum. Saatlerce ayakta durup yorulmayı, o sıkışıklıkta terlemeyi ve iğrenç sigara kokusunu falan cidden sevmiyorum. Keşke konserler konferans salonlarında olsa. Hoş, konferans salonları da beni direkt uyutuyor.

edit: 13.02.23. ne kadar çok şey değişiyor gerçekten. konserlerde eğlenmeye başladım. sıkışıklıkta dans etmeye bayılır oldum. sigara içer olmam en şaşırtıcı nokta. ama konferans salonları beni hala uyutuyor. bir de konserden önce ayakta bekleme kısmını sevmiyorum hala uzun uzun. ama çıkarıyoruz tadını bu gece hayatının :)
8
fistikgibiri fistikgibiri
seni müzikal tiyatrolara davet etmek isterim yazar, kabul eder misin?? İlk seferde ben ismarliyorum:)
wenatrordet wenatrordet
Çoook isterim bayılırım müzikallere.. fıstıkgibibiriyle gitmek de süper olurdu
fistikgibiri fistikgibiri
Sayın wenatrordet, okullar açılana dek kendine iyi bak:))) rumuzunu not ettim:)
wenatrordet wenatrordet
Hemen şimdi okullar hızlıca açılsın diye şaman dansı büyü totem dua elden ne gelirse yapıcam fıstıkgibiri. Unutma bak.
fistikgibiri fistikgibiri
:)))
wenatrordet wenatrordet
Sevgili fistikgibiri, görünüşe göre bahar dönemi benim için online olacak.... haber vermek istedim.. :'( prekliniklik batsın
fistikgibiri fistikgibiri
wenatrordet benim için de öyle diyeyim ve sınıfımı faş edeyim:D
Sözümüz söz elbette, bı caresi bulunur elbet, yoksa yeni senede buluşmayı dileyelim:)
wenatrordet wenatrordet
Aa seni D4-5 sanmıştım entrylerinden ahahsha bari gelecek sene okula gidebilelim dee.. :')
ansia
sana yalan söylerken tek amacım seni kaybetmemekti, sonrasında ne desem de bana inanmadın ama eğer başta dinlemiş olsan belki de beni zaten sevmeyecektin.
3
alpagumrnky alpagumrnky
Sevmeyecekse sevmesin sayın ansia.yalanla dolanla olacak işler değil bunlar. Daha iyisinin karsiniza cikmasi umuduyla
ansia ansia
teşekkür ederim sayın alpagumrnky bunlar bahaneymiş hep sonradan farkına vardım ben de biraz sakinleşmem gerekti sadece
alpagumrnky alpagumrnky
umarım daha iyi hissedersiniz sayın ansia.anonim biriyle bu tarz şeyleri konuşmak isterseniz beklerim. sevgilerle
fihtheinfpt
hayatım "ya şunu yapsaydım" "ya söyleseydim" "ya ısrar etseydim" cümleleriyle o kadar dolu ki. "keşke yapmasaydım" pişmanlığı daha iyi, daha katlanılır. aklınızı kurcalayanı yapın gitsin.
(ne kadar klişe oldu ya bu da.)

edit: (benim bu yazıyı paylaşsam mı ikileminde kalıp atayım gitsin ya demem gibi.)
3
prime prime
kararlarımız bizi biz yapan şey ya onu yapsaydın ya söyleseydin farklı bi sen olurdun. şu anki olduğun halinden memnunsan eğer düşünme derim. hayat hatalarla da güzel
fihtheinfpt fihtheinfpt
bu benim de kendime hatırlatıp durduğum bir gerçek ama işte çoğu zaman lafta kalıyor. umarım bir gün tamamen memnun olurum geçmişimden :)
prime prime
umarım sevgili fihtheinfpt hayat keşkeleri düşünmek için çok kısa
fihtheinfpt
çok fena sağımı solumu karıştırıyorum öyle böyle değil
6
clarice starling clarice starling
birkaç sene önceye kadar ben de karıştırıyordum. içimden hızlıca hangi elimle yazı yazdığımı düşünerek çözdüm bu sorunu. sonradan da alıştım iyice, düşünmeme gerek kalmadan ayırt edebiliyorum artık :)))
fihtheinfpt fihtheinfpt
o kısmen sorunu çözüyor ama karşıdan bakıyormuş gibi düşünmem gerekince devrelerim yanıyor ahahahhah
elegantmoon elegantmoon
sayın fihtheinfpt, bende şöyle oldu: ilkokuldaki ingilizce öğretmenim hala öğrenemediğimi fark edince küçük bir hamle gösterdi. malumunuz ingilizce'de left sol demek. sol elinizde baş parmağınızla ve işaret parmağınızla büyük "l" harfi yapabiliyorsunuz. o gün bu gündür böyle yapıyorum. az çok her iki elimle de yazı yazabildiğim için o taktik tutmuyor bende ama bu kurtarıcım:) umarım yardımcı olur size de:)
fihtheinfpt fihtheinfpt
işaret dilinde l harfi sağ elle yapılıyor ya, o yüzden bununla ayırt etmeye çalışırsam kafam daha beter karışabilir ama güzel yöntemmiş elegantmoon :))
kaira kaira
Sayın fihtheinfpt yalnız değilsiniz. Ben de biri bana aniden bir yön söylese dönüp kalıyorum ve sağ sol benim için bir süre anlamsızlaşıyor.
fihtheinfpt fihtheinfpt
evet aynen öyle sayın kaira, kafamda tekrar hesaplamam gerekiyor sağ hangisiydi diye. reflekse oturtamadım :))
ansia
İlerde ne yapmak istediğime dair hiçbir fikrim yok, alternatifleri sıralıyorum ama hiçbirine bunu istiyorum bunun için çabalamalıyım diyemiyorum
windmill
bazen o kadar soğukkanlı oluyorum ki ya acaba taş kalpli miyim duygusuzun teki miyim diye düşünüp kendimden korkuyorum
siriusyildizi
Çok küçük şeylerde bile bazen kardeşlerime çok sert oluyorum, aniden bir yükseliyorum :/çevremdeki diğer insanlara karşı hiç yapmadığım bir şey olmasına rağmen. aradan 5-10 dk geçince kendime neden diye soruyorum acayip pişman oluyorum.
armut
Sevdiğim kimse yok. Ama birini seviyormuşum gibi üstü kapalı şeyler yazınca daha keyifli oluyor. Tüm kırgınlıklarım ve üzüldüğüm tüm şeyler, hayatımdan verdiğim örnekler... Hepsini artık arkadaşım olmayan insanları düşünerek yazdım.
armut
Gütfsözlük'teki ilk eksiyi ben aldım
7
parcalibulutlu parcalibulutlu
Güzel bilgi. Atan kim acaba?
armut armut
O zamanlar sözlükte entry az olduğu için mevcut entryleri tarayıp bu kanıya varmıştım. Eğer ilk eksiyi ben attım diyecek birisi çıkarsa muhtemelen benim eksim o kişidendir sayın parçalıbulutlu.
alpagumrnky alpagumrnky
Hangi entryinize atılmıştı ilk eksi acaba sayın armut
armut armut
İnanın hatırlamıyorum sayın alpagumrnky. Bakarsam bulabilirim ama
alpagumrnky alpagumrnky
Müziğin bile parayla olmasi basligindaki entrynize atmislar tamam ben değilim. Ben digerlerine attım falan diyormuşum
armut armut
Atın gitsin eksileri. Sonuna kadar eksi oy destekçisiyim :)
alpagumrnky alpagumrnky
Benim de bazı postlar linçlendi ama olsun frmek ki digerlerinden farklı düşünüyorum(kötü değil). Siz de boşverin sayın armut
elegantmoon
İngilizce'yi de, türkçe'ye yakın bir hakimiyetle kullanıyorum, ana dil seviyesinde bir ingilizcem var. ancak ne olursa olsun ana dilim değil. bazen gerçeklerin ağırlığından kaçmak için söyleyeceğim şeyleri ingilizce söylüyorum. türkçe duymazsam kalbime o kadar etkimiyor, ağırlığı altında ezilmiyorum çünkü. "i screwed up" demek " her şeyi batırdım, mahvettim" demekten daha kolay benim için. bir gerçeklerden kaçış mekanizması olarak dil değiştiriyorum yani işin 'türkçesi'.
armut
Sürekli pot kırıyorum ve çok sakar birisiyim. Kendimi, yazın bodrumda başlayıp yaz sezonu geçince İstanbul'a taşınan dizilerdeki başrol kadın gibi hissediyorum. Fakat farkımız var: Onlar her zaman asıl adamı kapıyor...
felicita
pandemi yüzünden henüz gütf'ün kapısından içeri giremedim. aynı durum kare çarşı için de geçerli. insanlar kare çarşıdan bahsettiklerinde gazi'li oluşuma zeval vermemek için biliyormuş gibi yapıyorum:(
ruhdoc
Kısa sürede gerçekleşen tevafuklar zincirlerinden korkuyorum 👀 bazen gereğinden fazlaymış gibi geliyor bu tevafuklar halkası 👀
armut
Sosyal ilişkiler yeterince sağlam olsaydı çoğu insan romantik bir ilişkiye ihtiyaç duyduğunu hissetmezdi. Arkadaşlar gerektiği kadar güven ve destek sağlamadığı için yalnızlıktan kurtulmak isteyen insanlar, kendisi tarafından yalnız bırakılmayacağına emin olmak istedikleri türde bir ilişki arayışına giriyorlar.

Edit: bu bir itiraf mı bilemiyorum

Edit Not: Romantik ilişkiler ansızın gelir. Birisine karşı olağan halimizden bambaşka biri olduğumuzu ya da olmak istediğimizi fark ederiz. Hiç kaybolmamış bir şeyi/birisini fellik fellik arayıp zorla bulmak bana samimi hissiyat vermiyor. Sırf birisi olsun diye halden meyve-sebze seçer gibi insan bulmak da ayrıca ayıp geliyor.
7
fistikgibiri fistikgibiri
of bilemiyorum armut bilemiyorum. Bu entryin beni çok düşündürdü. Arasak dert aramasak dert. Gözü kapatsam dert, açsak dert. Şöyle yapınca ayıp, böyle yapınca sonuçsuz. Sağlıklı sosyal iliskilerimiz olsa dahi çift olmak dahası aile kurmak da cemiyetteki bağını kuvvetlendirmek için şart gibi geliyor bana. Hatta kuvvetlendirmek değil, cemiyete bir yerden daha tutunmak gibi.
Bazen nasıl olursa olsun ister araya araya ister tevafuk olarak bı insanla tanışmak gerekiyor. O insanı da beğendiğin yönleri dışında hoşuna gitmeyen yönleriyle de kabullenmek lazım geliyo sanki. Öngörülen şu ki gelecek çağımız pert.
fistikgibiri fistikgibiri
niye dertlendiysem bı anda, Mevlana hazretlerinin sözünü küpe edeyim de gözlerimi dinlendireyim, neyi arıyorsan osun sen
armut armut
Bir insanın diğerine değer verdiğinin kanıtı olan en önemli ve en değerli paylaşımın zaman olduğunu düşünüyorum. İki insan birbirine zaman verecek kadar, kendi hayatından bir parçayı düşünmeden verecek kadar değer vermiyorsa kendi zamanına karşı ihanet etmiştir bence. Kendi zamanıma be kendime olan saygımdan ötürü yeterince değer vermediğim birinin zamanına da aynı şekilde saygısız bir tutumda bulunmam. Kimsenin bir başkasının hayatından bir parçayı sırf heyecan olsun diye almaya hakkı yok.
fistikgibiri fistikgibiri
haklısın. vaktimi ağlamaya veya hüngür hüngür ağlamaya ayırmanın kendim için daha iyi olacağı kanaatindeyim
armut armut
Ağlamayın lütfen :(
armut armut
Bu arada her türlü fikre dertlenebilirsiniz. Fikir paylaşımı ve tartışma ortamı sözlük olmanın getirisidir.
fistikgibiri fistikgibiri
sağ olun değerli armut, mutlu günler:D
clarice starling
bunu nasıl anlar nasıl yorumlarsınız bilmiyorum ama bazı insanların beynini yalama isteği duyuyorum ben. umarım çok ürkütücü bir itiraf olmamıştır..
8
mdblue mdblue
😦😦 nassııı yani?
clarice starling clarice starling
ya çok zeki, bilgili ve donanımlı insanlar var ya işte, onları filan dinlerken böyle bir istek oluşabiliyor hddfhds
mdblue mdblue
Peki. ;))
ruhsuz ruhsuz
Esra dermancı da armağan çağlayanın gör beni programına konuk olduğunda bu ifadeyi kullanmıştı. Ve bende de oluyor. O insanlara yapışasım geliyor.günlerce beraber olalım,konuşalım,beraber bir şeyler izleyelim,tartışalım filan istiyorum da bu çağda ne yazık ki kimseye güvenemiyoruz:/
ruhsuz ruhsuz
Soy ismini yanlış yazmışım kb plz. Dermancıoğlu imiş
clarice starling clarice starling
aa aynı tabiri kullanmamız ilginçmiş, bu isteği yıllardır ben de bu şekilde tarif ediyorum :))
ruhsuz ruhsuz
O kadına bayıldığımı da alakasızca ekleyeyim🤣
clarice starling clarice starling
bence de sempatik ve eğlenceli bir insan :)
hatayapmakfirsati
Tıp fakültesine hiç istemeyerek geldim. Umarım alışabilirim ve sevdiğim, istediğim bir yer haline gelir..
2
armut armut
Bu hatayı yapıp bir şekilde bu fakültede gençliğini n bir kısmını feda etmiş birisi olarak söylüyorum. Tünelin ucu o kadar da kötü bir yere çıkmayabiliyor. Umarım sizin için de öyle olur.
hatayapmakfirsati hatayapmakfirsati
Umarım öyle olur sayın armut, yolun sonu güzel olur inşallah.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol