biraz da şiirlenelim

poyrazkarayel
seni düşünmediğim bir an,
 
bir anım yok, kör olayım
 
dağlar bile, sarsılıyor, gönlümün naağırlığından,
 
rüzgara vuruyorum kendimi,
 
belki sıyırır diye
 
ruhumu inciten
 
bu ümitsiz sevginin kurbanıyım ben
 
her sağanak yağmurda ,
 
ıslanırım
 
iliklerime dek
 
belki çeker götürür diye!!
 
içimdeki bu hasretini !!
 
faydasız!!
 
kenetlenmişsin kalbime!

ilmek ilmek
 
işlenmiş gibisin!
 
hasretinle, yüreğime
 
nereye böyle,
 
bileyim söyle
 
suskunluğunun itirafıdır
 
vefasızlığına
 
yoksa bir hayat böyle
 
yoksa yar mıydı?
 
hadi git!! hiç durma!!
 
mühim değil!!
 
vefa borcun yok
 
hadi git!
 
aldırma!
 
bırak tüm umutlarım kararsın…

bu nadide eser kulaklarımda çalıyor . ben bu gazla kardiyoya kafa atarım diye tahmin ediyorum.and içtim bugün tam anlamıyla başlayacağım.geç kalmamışımdır umarım.

hadi git!
aldırma...
 
 


beklenmedik olaylar

mandalinasoydumbasucumakoydum
Tam kalbimi çalacak ve gerçekleşmesini çok istediğim bir olay var aslında. Ama biraz yaşla alakalı olduğu için yeni yaşıma girmeden gerçekleşmesi gerekiyor. Off zaman da daralıyor. Cidden bu olay başıma gelmeden yeni yaşıma girersem üzülcem ya :( (gerçekleşmesi çok düşük bir ihtimal bu arada bu yüzden bu başlığa girdim ama bir umuttur yaşamak :') )
2

sözlük yazarları şu anda ne yapıyor

lavinia
4 işi aynı anda yapıyorum.
1.gütfsözlük
2. yarına bir sunumum var onun hazırlığı
3. bir akradaşımla yapacağımız bir şey üzerine konuşuyoruz (buradan sana selam olsun karşim)
4. bir canımcım beni buldu entrylerim hakkında konuşuyorum (buradan sana da selam olsun canımcım)

gütfsözlük instagram hesabı

ileleualatyr
Entrymin Lise arkadaşımın keşfetine düşmesini ve lise arkadaş grubuma ifşa olmamı sağlamış hesap.Bundan şikayetçi değilim.
Benimkileri beğenip bir de üstüne “ne güzel yazmışsın” diye dm'den bana yolluyorlar.Sonuçta mutlu oluyorum.
İyi ki varsın sözlüğün instagram hesabı.

beklenmedik olaylar

lavinia
ya ben bunun başıma gelmesini istiyorum. gerçekleşmesini çok istediğim bir iki olay var. yıllardır bekliyorum birisini, diğerkisi ise olması çok düşük ihtimalli bir olay. keske birden benim hiç beklemediğim bir anda gerçekleşseler :(

hepsiburada

leavesfromthevine
3-4 sene önce Harry Potter kitaplarının resimli özel baskıları çıkmaya başlamıştı. Büyük bi hevesle sipariş etmiştim Felsefe Taşı ve Sırlar Odası'nı. Tedarik edemedikleri için siparişim iptal olmuştu. Zaten sonra kur mur baya bi zamlandı ve alamadım. Düşününce büyük bi eksiklik değil ama bu site hep bende bu anıyla kötü şekilde yad ediliyor:D bu da böyle boş beleş bi anı işte sevgili sözlük

sevilmemiş olma hissi

leavesfromthevine
Şimdi...
Bu çok yaralayıcı bir mevzu. Aslında olay sevilmemiş olmak değil. Karşılıklı sevgiyi tadamamış olmak. Özellikle sevgiyle özverili olmayı bağdaştıran biriyseniz sürekli kendinizden taviz veriyorsanız kendinizi daha da derin bir boşlukta bulmanız olası. Bir süre sonra bütün emeğinizin -sevgi emektir- boşa gittiğini fark etmeye başlıyorsunuz ve durum bir tık özsaygınızı yitirme evresine geliyor. Hatta bazen aşağılayıcı olduğunu düşünüyorsunuz. Daha sonra kendimizi sorguladığımız evre geliyor. Yetersiz olduğunuzu falan düşünüyorsunuz. Keşke şöyle olsaydım gibi gibi sonu hiçbir yere bağlanmayan cümleler kuruluyor. Oysa hiçbirine gerek olmadığını kendinize değer vermeye başladığınızda, kendinizi fark etmeye başladığınızda anlıyorsunuz. Evet insan önce kendini sevmeli, çok banal ama çok doğru.
Eğer bir gün kendime bu değeri gerçekten, tamamen verebilirsem bu his içimde bu kadar büyük bir boşluk yaratmayacak. Daha yolun başındayım bu konuda, umarım yol çok uzun değildir ve sonunu görebilirim.
3

çaresiz hissedilen anlar

armut
Hiç beklemediğim anlarda birilerinin ısrarla neden iyi olmadığımı sorması. Mutsuzluklar, paylaşan kişi paylaşmak istediği anda azalır. Ağızdan lafı zorla çekerek çareyi değil çaresizlikleri göstermiş olursunuz.

huzurlu hissettiren şeyler

leavesfromthevine
Sevildiğini bildiğin ve yargılanmadığın bir yerde olmak olabilir. Benim için öyle. İnsanların hal ve hareketlerim konusunda fikir beyan edip beni kısıtladığı ortamlarda huzursuz oluyorum en çok. Genelde sessizce oturur etrafı izler, dinlerim zaten öyle ortamlarda

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol