kötü ilişki vs yalnızlık

selektor yapan yildiz
İthal başlık getirdim. Bir zamanlar bunu da üstlenen sayın (yazar: ileleualatyr) topuğuma mı sıktırır, ne yapar bilmiyorum? ;)

Kötü ilişki neden kötü onu düşünmek lazım bence. Aradaki sorunlar çözülebiliyorsa kötü ilişki de çözülmüş olur diye düşünüyorum. Ancak çıkmaza girmiş toksik bir ilişki yerine benim tercihim yalnızlık olurdu. Yalnız olan kişi ilişkiyi özler ama en azından huzuru olur.
2
ileleualatyr ileleualatyr
Çok güzel başlık bence, sözlüğe kattığınız için kendi adıma teşekkür ederim :)
selektor yapan yildiz selektor yapan yildiz
Rica ederim sayın ileleualatyr.
ileleualatyr
Kötü ilişkiden kasıt toksik ilişkiyse, yalnızlığın kazanacağı versus.
Tabii ki mutlak bir yalnızlıktan bahsetmiyorum, arkadaşlarımız olsun ailemiz olsun ama partnerimiz olmasın. Böyle bir yalnızlıktan bahsediyorum.
Bir kere toksik ilişki insanı çok yıpratır, karşınızdaki kişiye bağlı olarak sizde hasar bırakır. bitirilmemesinin sebebi de yüksek ihtimalle alışkanlıklardır.
O yüzden kötü olacaksa hiç olmasın daha iyi.
clarice starling
Kesinlikle yalnızlık. Bir tane şarkıda şöyle bir söz var: "yalnızlık senden kolay, hiç yorma kendini." hayatımdaki insan hayatımı zorlaştırıyorsa, bana iyi hissettirmiyorsa, hayatımı güzelleştirmiyorsa, bana kötü geliyorsa vs vs. O insanı neden hayatımda tutayım ki? Hayat kısa, kötü ilişkilere harcayacak vaktimiz olduğunu sanmıyorum. Her türlü ilişkiden söz ediyorum, sadece partner olarak düşünmeyin, kötüyse uzak dursun. Mutlu ve huzurlu olmayı, iyi hissetmeyi, güzel şeyleri hak ediyoruz. bize bunları sağlamayan ilişkilere hayatımızda yer vermemeliyiz diye düşünüyorum. Zaten benim kafam kaldırmıyor kötü hissettiren şeyleri, içim de almıyor. Bir şekilde kaçmaya, uzaklaşmaya çalışıyorum. Böylesi daha iyi.
elegantmoon
"Kötü ilişki yaşamayanlar durumun rezilliğini bilmediği için yanlışlıkla kötü ilişkiyi yalnızlıkla yan yana koymuşlar" dedirten versustur. Dostlar kötü ilişki beyninizin dengesini bozar, feleğinizi şaşırtır. Kötü ilişki hayatınızı karartır; işinizi gücünüzü, ailenizi, arkadaşlarınızı, maddi durumunuzu, hayallerinizi hepsini bozabilir. Partnerlerimiz en yakınımızda olan, tüm duvarlarımızı indirip en hassas noktarlarımızı gösterdiğimiz insanlardır. Bu insanın kötüsü, sizin hayatınızı cehenneme çevirebilir (bkz: my dog stepped on a bee). Kötü ilişkiyi ben en nefret ettiğim insanlara diliyorum sayın yazarlar, yalnızlıkla aynı kategoride olan bir durum değildir bence kesinlikle kötü ilişki. Saygılar:)
1
fistikgibiri fistikgibiri
👏🏻
cherie
kötü ilişki yaşamayayım diye çabalayıp en sonunda hiç ilişki yaşayamadığını fark ettiğin o an... ben hep kötü ilişkidense yalnızlığı seçtim yıllardır yalnızım öylece gidiyorum. alıştım buna ama artık biraz da öbür tarafta oynamayı düşünüyorum. biraz da onu yaşayalım bakalım nasılmış
fistikgibiri
kötü yalnızlığa vs ilişkin bi bilgi gelseydi yani yalnızlığın iyisi kötüsü de mukayeseye dahil edilseydi buna cevap verilebilirdi. bu şıkların içinde doğru cevap: vs.
1
fistikgibiri fistikgibiri
"ve sen"
schlimazl
Benim yalnızlığım bazı insanlardan çok daha kaliteli. İster arkadaş ilişkileri olsun ister ikili ilişkiler olsun kimseye katlanmak zorunda değiliz. Zaten sırf ilişki olsun diye yola çıktıysanız, veya devam ediyorsanız, yalnız kalmamak için insanların vaktini çalışıyorsanız karakterinizden şüphe ederim. Duygu dediğimiz oluşum bu kadar basite indirgenmemeli. Aslında yalnız da değilsiniz. Zaman geçirdiğiniz kişi kendiniz.
leavesfromthevine
eğer çok sevdiğiniz bir konumdaysanız kötü ilişki tarafını yeğleyebilirsiniz çünkü aşkın gözü gerçekten kördür. ama yalnızlık diyorum.

Edit: bu entryi girdiğimde bir ilişkim vardı ve iki tarafın da çok mutlu olamadığı bir ilişkiydi. Şu an yok bitti ama yine de bazen bitmese daha iyiydi sanki diye düşündüğüm oluyor. Aşkın gözü kör değil köpkör, kör be kör, kör ki ne kör...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol