confessions

schlimazl

kapalı hesap Yazar

  1. toplam entry 176
  2. takipçi 61
  3. puan 45541

rüya

schlimazl
bazen hüzünden bazen mutluluktan gözyaşlarma hakim olamam. keşke gerçek olsa dediklerim ve neyse ki rüyaydı dediklerim arasında bir yerdeyim.

anime

schlimazl
Birkaç Kez izlemeyi denedim. Pek bana hitap etmediğini düşündüm. Ama bir tanesi var ki... Önyargılarımı yıktı geçti. "ateşböceklerinin mezarı" çizgiler arasından taşan dram beni epey ağlattı.

20'li yaşlar

schlimazl
İlk yarı ve ikinci yarı olarak ikiye ayırdığım ömür parçası. İlk yarı enerjimiz yüksek, kendimizi keşfediyoruz. Yaparız, hallederiz. Her yere yetişmeye çalışıyoruz. Dolu dolu yaşamak istiyoruz. Sonra bakıyorsun Yaş olmuş 24 25. Bir gün böyle aniden olaylara bakış açın, yaşama sebebin değişiyor. Sabah uyandığında güneş aynı doğmuyor sana. Tam bu yaşlar olgunluğun üzerine çöktüğü yaşlar. Bazı şeyler anlamını yitirirken bazıları da başka anlamlar kazanıyor. Açıklaması zor ama değişiyor bir şeyler işte. Ben hep sorarım 20li yaşlarının ikinci yarısında olanlara. yaşadın mı böyle bir şey diye. Hep aynı cevabı aldım "evet." sanırım bana da biraz bundan olmaya başladı.
4
shogun shogun
Bana da tam olarak bundan oldu 25'ten sonra
schlimazl schlimazl
Gerçekten oluyormuş. Bir de bu zamanlardan sonra "yaşça" büyük olanlarla iletişim kurmak kolaylaşıyor bence sayın shogun. Oluyor mu böyle bir şey..
shogun shogun
Kesinlikle yaşça büyük insanlarla iletişim de kolaylaşıyor efendim
schlimazl schlimazl
Keskin bir dönüş noktası gibi. Teşekkürler efenim.

bir nefes şiir

schlimazl
Çok sahiplenmeden, çok ait olmadan yaşayacaksın.
Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi,
Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat.
İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak...

arkadaş dediğin

schlimazl
Rahatsız olduğunuz bir konuyu dile getirdiğinizde aranıza mesafe koymamalıdır. Sorunları karşılıklı paylaşamamak da bir sorun.
2
moonlight moonlight
Ya da rahatsız olduğumuz bir konuyu dile getirebilme rahatlığına sahip olmak. Gerçekten bazı insanlara hatasını söylemiyorum artık, direkt mesafeyi koymam gerekiyor çünkü biliyorum hata karşısında vereceği tepkiyi. Ne güzel yazmışsınız schlimazl :)
schlimazl schlimazl
Yeterli samimiyet rahatsız olduğumuz şeyleri dile getirme cesaretini vermeli bence. Hata demiyorum o başka bir konu. İnsanlar yerini kendi belirliyor bir şekilde. Teşekkür ediyorum moonlight.

hastalıkları bir şarkı sözüyle özetleyin

schlimazl
Gastroözofageal Reflü : içim yanar içim kanar da isyaan
VUR : bir ileri iki geri bu neydi böyle
Mı : affet bu gece ölmek istedim
Osteoartrit : sana koşmak istedim derman yok dizlerimde.
Şizofreni : iki gözüm kadar eminim sen yoksun
Wpw sendromu : kalbimin orta yerinde bu nasıl bir cumhuriyet..
Bipolar : bir öyle bir böyle ben kimim anlarsan söyle.
Hipokondriyazis : iyi değilim ben, hiç iyi olmadım..

en fazla ne olabilir ki

schlimazl
yapmak ve yapmamak arasında kaldığımda,benden tavsiye istendiğinde, birini ikna etmek için gibi durumlarda kısacası hayatın her alanında kullandığım cesaret temelli cümledir.
Klasik bir örnek vereyim. Ben en fazla ne olabilir ki diyerek birine mesaj atmıştım. En fazla pişman olurdum belki, olmadım. Keşkelerde kalacağına eskide kaldı.
Peki siz bu cümleyi kurup neler yaptınız? Paylaşmak isteyenleri bu başlıkta toplayalım mı :)

yarın

schlimazl
6.sezon ~the intörn 1.bölüm
Tür : gizem, gerilim
Imdb : 6/10
Konu : kendini psikolojik bir savaşın tam ortasında bulan bir öğrencinin hayatta kalma hikayesi. Bir tarafta sevinç diğer tarafta hüzün. Korku, Kan, ter, gözyaşı, karmaşık duygular.. Tıpfak serisi heycan dolu final sezonuyla karşınızda.

sahaftan kitap almak

schlimazl
Başıma gelen bir şeyden bahsedeyim. Schlimazl'ın bitmeyen anı köşesi :) Bir ara 50tl'lik kitap almıştım. Kitaplardan Birinin arasından 50 TL çıkmıştı. Efsaneye göre bazı iyi insanlar bilerek kitaplara para koyuyormuş ki öğrenciler sevinsin. Bana çıkan para Ayraç olarak mı kullanıldı, kötü günler için mi saklandı yoksa bilerek mi orda bırakıldı bilinmez..
*merak edenler için kitap : gün olur asra bedel.

nefret etmek

schlimazl
Birine veya bir şeye sevgi beslemek için bir nedene ihtiyacınız yoktur. "neden seviyorsun?" sorusu kısa bir an için bile olsa duraksatır ve çoğu zaman cevapsız kalır. Sadece seviyorum,bu kadar. Bunun yanında sevmemek için nedenlerimizin, nefret etmek için daha güçlü nedenlerimizin olması gerekir. "neden sevmiyorsun?" sorusu da birkaç cümleden birkaç sayfaya kadar farklı şekillerde cevaplanabilir. Bundandır nefret daha güçlü bir duygudur. Yeterince güçlü sebepler sevgiyi bile nefrete dönüştürebilir. Geriye dönüşü olmadığı gibi sizden de bir şeyler götürür. Nefret etmeyin ondan bundan. Güzellikler sizinle olsun.

belgesel önerileri

schlimazl
"stutz"
Ünlü psikiyatrist phil stutz ve oyuncu Jonah hill arasında geçen sohbeti izliyoruz aslında. Phil stutz terapilerinde kullandığı yöntemlerden bahsediyor. Bunların hayata bakışı nasıl değiştirdiğini ise Jonah hill tarafından dinliyoruz. Bana iyi gelen bir tarafı var. Ben bir şans verilmeli diye düşünüyorum.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol