confessions

schlimazl

1. nesil Yazar - Yazar

  1. toplam entry 276
  2. takipçi 61
  3. puan 49602

farklı düşüncelere tahammülsüzlük

schlimazl
Memlekette 1 gece fazla zaman geçirdiğim an "ben burda bu insanlarla nasıl yaşayacağım?" hissine kapılmıştım. Şu an Arkadaş çevrem ve sohbet ettiğim tüm insanlar en az benim gibi. Her anlamda. Çoğu zaman uzun uzun açıklama yapmak zorunda kalmadan ne demek istediğimi anlayan, sorunları çözmeye odaklı bireylerle iletişim halindeyim. Farklı düşüncelere saygım var ama ucu bucağı belli olmayan cahillikten kaynaklanan tavırlara tahammülüm yok. Yaşına uygun davranışlar sergilemeyen, fikirleri olgunlaşmamış, hayat gayesi olmayanlardan uzak durmaya çalışıyorum ki nefes alabileyim. O yüzden zorunlu hizmet harici memleketimde yaşamak istemiyorum, içinde ailem olsa bile. Ben bu kentin insanı değilim.

ankaradan gitmeden yapılması gerekenler

schlimazl
son haftama özel başlık. önerilere açığım sayın yazarlar.
5
ruhsuz ruhsuz
Müzelerin hepsini gezmek,bence
schlimazl schlimazl
birkaçını tekrar atmış bulundum. mesleki deformasyon :) hepsine yetişmem zor gibi. teşekkürleer :)
ruhsuz ruhsuz
Rica ederim :)
gri gri
denk getirebilirseniz gitmeden ünal çeken sahnesinde bir oyun izlemenizi öneririm <3 çok sevdiğim ve beğendiğim bir sahnedir, eğer bir gününüzü gezmeye ayıracaksanız ulustaki azize terasa kilisesine gidebilir, ardından nado's pizza'da karnınızı doyurabilirsiniz, buradan da kurtuluş parkına geçmek güzel olurdu sanırım~~ bira içmeyi seviyorsanız da ankaradan gitmeden mutlaka emek'teki charlotte'ta bir akşamüstü oturmanızı öneririm, sakinliğini ve kendi halindeliğini çok severim oranın. üstelik kendisi "köyden indim şehre" filminin de çekildiği, pek çok ünlünün ikamet ettiği,1956'da inşaa edilmiş bir site olan yeşiltepe ve yıldıztepe bloklarının hemen karşısında. hem anıtkabire de yakın, eser parkının içinden yürüyerek, milli kütüphaneye ve 7. caddeye teğet geçersiniz ve akşamı charlotte'ta (istemezseniz hemen yanına finestra diye bir kafe de açılmış) kapatabilirsiniz🐞
schlimazl schlimazl
teşekkür ediyorum sayın gri bu detaylı plan için. deneyeceğim.

güzel bir haber ver

schlimazl
schlimazl artık doktor.
7
moonlight moonlight
Tebriklerrrr 😇
moonlight moonlight
Bu uzun ve yorucu yolculuğunuza yakından eşlik etmiş gibi hissediyorum :) Umarım tüm yorgunluklarınıza değecek günleriniz olurrr💐
schlimazl schlimazl
Çok teşekkür ediyoruum sayın moonlight 🙏🏻 umarım sizin yolculuğunuz daha az yorucu ve daha eğlenceli geçer.
armut armut
Hayırlı uğurlu olsunn❤️🥺
schlimazl schlimazl
Teşekkür ediyoruum armut💙🙏🏻
poyrazkarayel poyrazkarayel
Sn schlimazl doktorlar çok kazanıyor diyorlar ne diyorsunuz doğru mudur
schlimazl schlimazl
yalan haber sn poyraz açız :))

yazmak

schlimazl
bazen anlatamazsın.içine içine batar kederin. böyle günlerde yazmak iyi gelir derler. bende bir kağıt parçasına yazar yakardım. kağıt yanardı,yakardı da aynı zamanda. geçmezdi belki.en azından hafiflerdi. rahatlardım.
şimdilerde dakikalarca bakıyorum bir cümle bile kuramıyorum.eziliyorum ağırlığında kelimelerin.

ghosting

schlimazl
Günümüz ikili ilişkilerinin getirdiği, duyguları basitleştiren terimlerden biri. Karşı tarafla iletişimi durduk yere, sebepsiz kesme hali. Empati ve özgüven yoksunu bireyler için Bir tür kaçış yöntemi de denilebilir.

gazi tıp'a bir not bırak

schlimazl
gazi tıp bitebilen bir şeymiş gerçekten.şurda bir iki hafta sonra belki bir daha ankarada yaşayamayacağım.yepyeni bir hayata adım atacağım.her şeyi sıfırdan inşa etmem gerekecek. insanlar,işim,sorumluluğum,evim...ben buradaki 6 yılımı dolu dolu yaşamadım.yine de eski fotoğraflara baktığımda anlıyorum ki birçok anı biriktirmişim. dönem arkadaşlarımı da özlediğimi belirtmeliyim.tanıdık birilerini görmenin, kısa zamanda yol üstü sohbet etmenin bile insana iyi gelen tarafı varmış.yabancı kalınca anladım.hayatımın dörtte üçünü kaplayan öğrenciliğimin sonlarına gelmiş bulunmaktayım.özlemem diyordum ama ben Gazi'yi her şeye rağmen özleyeceğim sanırım.beni büyüttüğün için teşekkür ederim.
2
shogun shogun
Kesinlikle özleniyor…umarım yeni hayatın güzelliklerle ve dopdolu sayın schlimazl
schlimazl schlimazl
Güzel dileklerin için teşekkür ediyorum Sayın shogun..

yazarların uzmanlık için düşündüğü bölümler

schlimazl
seçeneklerimi 5'e kadar düştüm. schlimazlın ilk beşini bilene benden çay :) aman allahım neler düşünüyorum ben böyle. oluruz,yaparız bir şeyler diyordum da o iş öyle olmuyormuş sayın seyirciler :)
peki siz schlimazl'ı hangi bölümde görmek istersiniz ?
edit : pediatri diyeni boğarım :)
5
selektor yapan yildiz selektor yapan yildiz
KBB, göz, anestezi ile açılış yapıyorum. Birinin tutacağına inanıyorum.
schlimazl schlimazl
Üçte iki tutmuş. Nerden baksan güzel tahmin :) tebrikler, alkış emojisi.
selektor yapan yildiz selektor yapan yildiz
Hamdolsun
selektor yapan yildiz selektor yapan yildiz
Kazanırsınız inşallah gönlünüze göre
schlimazl schlimazl
İnşallah, teşekkür ediyoruum.

pediatri

schlimazl
Pediatri intörnlüğünü yapmadığım, kafamın oldukça karışık olduğu dönemlerde kendi kendime şey diyordum "baktın tusta bir cacık yapamadın, çocuklarla iletişimin de iyi, hani acaba en ama en son tercih olarak düşünülür mü?"
2 aylık pediatri intörnlüğünde resmen 2 yıllık yoruldum. Hayat enerjim yok oldu. Bir gün Sabaha karşı çocuk acilde age, Üsye bakıyorum tam hasta çağıracağım sırada erişkin acile arrest geldi. Koşarak karşıya gitmek istedim. Dedim ben burada napıyorum. İşte Tam o an pediatriye bir çizgi çektiğim andır. Çocukları seviyorum ama hasta olmadıklarında.
3
armut armut
Son 1 aydır isye age bakıyorum yaklaşık 1000 tane üsye ve age bakmışım. Sadece dün 230 hasta baktım 24 saatte 🥲 yine de pişman değilim
schlimazl schlimazl
Mükemmelsin sayın armut 🥳 İyi bir pediatrist olacağına inancım tam. Bol şans ve çalışma gücü 🔥
armut armut
İyi olup olmayacağım konusunda bir şey demek için henüz çok erken ama desteğin için çok teşekkür ediyorum 🥺❤️

intörn olmak

schlimazl
Ortaya çıkış amacı iyi düşünülmüş olsa da zamanımıza yansıması hiç hoş değil.Koskoca bir yılımızı çalıyorlar aslında. İntörnlük adı altında sekreterlik, hemşirelik, personel görevleri yapıyoruz. Pratik olarak bir şeyler katmış olabilir kabul. Ama bunları yapabilmek için bir yıla ihtiyacımız yok. Şahsen ben ne öğrendiysem 2 hafta içerisinde öğrendim. Doktorluğun d'sinden bir haberiz kimse kendini kandırmasın.

downton abbey

schlimazl
dizisinden sonra filmini de izledim.oyuncular değişmediği için filmi bana sanki 53. bölümü izliyormuşum havası verdi. o yüzden önce diziyi sonra filmini izlemenizi öneririm. dizi merdiven altı ve merdiven üstü hayatları mükemmel anlatmış. aynı merdiven hayatları ayırırken ancak bu kadar bağlayabilirdi.izlerken insan ilişkilerini sorguladığım bir dizi oldu. her karakter hakkında ayrı ayrı konuşacak çok şey var ama spoiler vermek istemiyorum :)

yaşamak nedir

schlimazl
Nefes almaktan çok daha fazlasıdır. Ruhunu bedeninden ayrı beslediği vakit yaşamanın ne demek olduğunu anlıyor insan. İster bunu kelimelere dökerek yap istersen çizerek. İçinden geleni nasıl yansıtıyorsan öyle.

linç edileceğin bir fikrini yaz

schlimazl
6 yıl boyunca konum ve şartları açısından farklı yurtlarda konakladım. tahmin edersiniz ki birçok insan tanıdım. bu süreç boyunca anlatsam tadımızı kaçıracak sayısız olaya şahit oldum,oluyorum. gözlemlerime dayanarak hemcinslerimin %80'inin aptal olduğunu düşünüyorum.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol