confessions

elegantmoon

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 345
  2. takipçi 30
  3. puan 18329

sevilen kişiye açılma sözleri

elegantmoon
"Ben bize inanıyorum, bence burada (eliyle, karşısında duran beyefendinin göğsünü ve ardından kendini işaret eder) güzel ve özel bir şey var. Hissediyorum güzel şeyler olacağını."
Efenim oldu, 9 aydır birlikteyiz. Sırayla birbirimizi tavladık. Verdiğim en iyi karar kendisi.

littmann sorunsalı

elegantmoon
Sayın yazarlar, evde ikinci dünya savaşından kalmış gibi duran ancak çalışan bir stetoskop buldum. Üstünde Friedrich Bosch medizintechnik yazıyor ama silinmiş hahahahah. Ama stetoskop kesinlikle çalışıyor, kedim üstünde denedim. Littmann'a bin tl vereyim mi sizce ne dersiniz?
2
ruhsuz ruhsuz
Üstüne koyup çeyrek alın o bin lirayla bence.
ruhdoc ruhdoc
Kullanmanızda çok sakınca olacağını sanmıyorum.

yazarlardan gastronomik tavsiyeler

elegantmoon
hazır mevsimi gelmişken nara olan aşkımızı hemen belli edelim:
sayın yazarlar narı aldınız, derin bir kaseye ayıkladınız, burada bir sıkıntı yok. daha sonra cevizi alıp küçük parçalara ayırdınız- küçük derken gerçekten küçük sayın yazarlar her lobu 6-8 parçaya ayıracak kadar küçük- ve nar kasesinin içine attınız. her tatlı kaşığında bir ceviz parçası olacak şekilde kaşıkları ayarladınız ve afiyetle yediniz. sonra bana teşekkür ettiniz.

bir şey itiraf et

elegantmoon
yeni arkadaşlara ihtiyacım var dolayısıyla buradaki güzel insanlarla anonim olmayan arkadaşlıklar kurmak için kendimi ifşa etmeye hazırım.
edit: mdblue annemiz nerdesiniz?
2
ileleualatyr ileleualatyr
Zaten mdblue'nun bana çay sözü vardı,buradan da kendisini darlamış olayım
mdblue mdblue
Buralardayım efendim hiç merak etmeyin en kısa zamanda o çayları içiyoruz. ;)

hayat hileleri

elegantmoon
life hacks'i çevirmeye çalışan elegantmoon'un açtığı başlıktır. "ne de olsa 20 senedir yaşıyoruz, birbirimize verebileceğimiz tavsiyeler muhakkak vardır" mottosuyla bu başlığı açmış bulunmaktayım. hadi bakalım başlığı dolduralım:

tandoğan beşevler tarafından çayyolu metrosu güzergahı üstünde bir yere gitmeye çalışıyorsanız ankaraya binmek yerine milli kütüphane durağına yürüyün. net on dakika daha kısa sürüyor. beşevler durağı zaten yakın ama tandoğan'dan ankaray' binmek gerçekten kötü fikir. aceleniz varsa bile yürüyün.
instagram'a post attıktan sonra koşarak çıkın instagram'dan. algoritma bağımlı olduğumuzu bildiği için maalesef, hemen girmezsek daha çok insana gösteriyor.
getir'den ilk defa sipariş verdim. 60 tl alışverişe 30 tl indirim verdi ve aldıklarım 30tl'den oldukça fazla. bir kerelik kullanılabilir.
her ayağa kalktığınızda başınız dönüyorsa "boyum uzun muhtemelen ondandır" demeyin, demiriniz yerlerde sürünüyor olabilir. benim plazmada demirim kalmamış mesela.
pazartesileri cer modern ücretsizdi, umarım hala devam ediyordur.
bilmiyorum aklıma pek gelmedi, geldikçe editlerim umarım.
1
ileleualatyr ileleualatyr
Boyumuz kısa ve başımız dönüyorsa demiri bize koklatmamış bile olabilirler mi?

ay çöreği

elegantmoon
Ah ay çöreğim, canım benim, ay şeklindeki unlu mamülüm. Kendisi öbür pastane ürünlerinin kırıntılarının da birleştirilmesi ile yapılıyor diye biliyorum. Ay şeklindeki ağızda dağılan yoğun kakao aromalı ruh besleyicim. İçinde ay olan ve aydan gelen her şeyi severiz.

neden ağlarız

elegantmoon
Biraz önce çsdeyken arkadaşım bana hiç beklemediğim bir anda mandalina verdi. Gözlerim doldu valla ne yalan söyleyeyim. Bir insan kendisine mandaline hediye edildiği için de ağlayabilir hahahahah:)
1
mdblue mdblue
Ah ne güzel… hem ufacık bi hediye hem de kocamann bi hediye. ;)

dışarda yemek yemenin artık zevk vermemesi

elegantmoon
Her şeyin gereksiz pahalı ama kalitesiz olmasından kaynaklanan durumdur. Fast Food restoranlarının bile abartılı fiyatlarla piyasayı domine etmesi bu sorunun hiçbir zaman çözülmeyeceğini göstermektedir. Abd'de 3-5 dolara burgerking'de karnınızı doyurabiliyorken biz de durum 25-30un aşağısına inememektedir. Dışarıda alkol tüketmek zaten imkansız gibi bir durum olmuştur. Her şey gereksiz pahalı, elegantmoon mutsuz.

çsde ders çalışmamak için bahaneler

elegantmoon
Hayret nasıl yazmadı bunu kimse: okuldan sevmediğiniz insanları görmemek için çsde çalışmamak gayet mantıklı bence.
Edit: bu entry çsden girilmiştir.
3
prime prime
belki de o sevmediğiniz insanlar bu entry'i beğenmiştir :)
elegantmoon elegantmoon
Hayırlısı olsun, umarım tez zamanda çsyi terk ederler. Siz iyi bir insansınız ama sayın prime sizlik bir sıkıntım yok hahahhahaha:)
prime prime
valla ne yalan söyleyeyim bi içim rahatlamadı değil :) cansınız 🌸

mental sıkıntılar

elegantmoon
22 olmak üzereyim sayın sözlük, bu yaşıma kadar birçok sıkıntı çektim ama hiçbir zaman şu anki halimde olmamıştım. hayatımda bir sıkıntı olmamasına rağmen bu denli ruhsuz hissediyor oluşum durumu daha da vahim yapıyor, kendimi daha da suçlar vaziyette buluyorum kendimi. mental sağlığımı bir nebze kaybettiğimi ve hayatın renklerinin eskisi kadar parlak gelmediğini hissediyorum. eski yazılarımı okudum, şu an yazamam onları. hissiyatım yok olmuş gibi sanki. yaşıtlarımın mental sorunlarını çok dinledim, dolayısıyla bu hislerin sahibinin tek olmadığını biliyorum. sanırım insanın bu durumda olduğunu kabul etmesi zor, dolayısıyla itiraf kısmından açtım bu başlığı. umarım herkes iyidir sayın yazarlar:)
4
armut armut
Üzülerek söylüyorum ki ben de hiç iyi değilim
elegantmoon elegantmoon
bir terapi lazım gibi
armut armut
Gütf terapi topluluğu ne zaman hizmete girer acaba?
elegantmoon elegantmoon
Bence durum ciddiyse eğer azıcık profesyonellerin kapısını çalmalıyız gibi sayın armut:)

kırmızı

elegantmoon
tutkunun rengidir benim için. belki bir kazakta gösterir kendisini, belki bir steteskopta, belki gün batımında, belki de sevgilinin dudağında. varlığında bir dikkat çekme potansiyeli vardır bu rengin. renk spektrumundaki enerjisi en düşük renktir aynı zamanda. benim beyefendinin de en sevdiği renktir. anadolu halkının dilinde de "5 kuruş fazla olsun, kırmızı olsun" diye bir deyiş vardır. Kırmızı halk tarafından sevilir, istenir; albenisi yüksektir. Zira nasıl olmasın ki:)

whatsappin çökmesi

elegantmoon
çok huzurlu bir akşam geçirmeme sebebiyet veren durumdur. çocukluğumda yaşadığımız elektrik kesintilerini hatırlattı bana. mumları yakar, annemle mandallardan hayvan gölgesi yapardık. çok huzurluydu be sözlük.

sonbahar mevsiminde burna gelen havadaki sıcak koku

elegantmoon
akşam saatlerinde, keskin soğuğa inat ortada olan; burnuma geldikçe içimi ısıtan sıcak kokudur. bu kokunun doğası bendeniz tarafından bilinmez, belki de odun/kömür kokusudur, inanın hiç bilmiyorum. ancak bana soğuk havanın aynı masa etrafında topladığı insanları, sıcak evleri hatırlattığından ne zaman duysam hüzünlü bir mutluluk dolar içime. kışın ayak sesleri duyuluyor gibi artık sanki:)

yazarların en sevdiği topluluk

elegantmoon
Benim okulda ve instagramda görünce mutlu olduğum iki topluluk vardır: gütfresim ve gütfoto. İkisi de zannımca nahif ve zarif iki topluluktur. Gönderilerini gördüğümde de okuyup bilgileniyorum her zaman. İki kulübun de bünyesine dahil değilim, gerçekten objektif yorumum budur. İkisi de sanatla uğraşan, yararlı işler yapan sakin birer kulüp bence. Yöneticileri burdaysa özel ricam daha çok etkinlik yapmalarıdır:)

havanın gereksiz soğuk olması

elegantmoon
Kabak tadı veren durumdur. Ankara'da Eylül ayının şubat gibi geçmesi dolayısıyla dile getirdiğim isyandır. Kazak üstüne ceket ile gezmeme rağmen hep bir soğuk hep bir soğuktur. Artık yeterdir. Pastırma sıcakları nerededir? Bu millet pastırmasını nerede kurutsundur? Eylül ayı böyleyse ocak nasıl geçecektir? Zaten uluslararası bir enerji krizi kapıdadır, doğalgaz faturalarını ödemek için böbrek mi satmalıdır? Elegantmoon isyan etmektedir zira üşümektedir.

gütfte en çok yapılmak istenen aktivite

elegantmoon
Sizlerle hep düşlediğim bir senaryoyu paylaşmak isterim sayın yazarlar. Akademik başarım fena değildir dolayısıyla bu senaryonun gütfün akademik bağlamıyla bir alakası yoktur, yapmak istediğim şey tamamen içimdeki romantiğin dolduruşlarıyla alakalıdır.
Ben bizim düz çatıya çıkıp benim beyefendiyle Birlikte güzel bir masa kurup mezuniyetimizi bir şişe şarap ve sevdiğimiz yemeklerle gün batımına karşı kutlama hayali kuruyorum. O çatıya çıkış yolu bulamadım ama umutluyum, bizim mezuniyete daha birkaç yıl var:)
2
ruhsuz ruhsuz
Verilen eksileri anlamlandıramıyorum. Elegantmoon yapmak istiyor ve bununla mutlu olacak. Ne haddime eksilemek? Max fav atmam.
Değişik kafalar var¿
elegantmoon elegantmoon
Belki gütfte yapmak istedikleri bir aktivite yoktur bu yazarlarımızın sayın ruhsuz hahahhahahahah:))) şaka bir yana, önemli değildir, isteyen istediği işarete bassın ne olucak :)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol