acımasız gerçekler

0 /
armut
En büyük önyargılarımız ve en hiddetli düşüncelerimiz aslında en büyük yaralarımızın bağladığı kabuktan doğar. Biriyle anlaşamadığını düşünüyorsan orta yolu bulamayan insanlar arasında sen de olursun. Arkanda bıraktığın herkes için kalp kıran insanlardan olursun. Hiç bulunmadığın/bilmediğin durumdaki birine karşı sinirliysen belki de onu kıskanıyorsundur. Ailen hariç tutunduğun her dal henüz büyümekte olan genç bir ağacın dalıdır. Bir yerin toprağına adım atmak sana ağır geliyorsa o yeri kirleten belki de senin eski seçimlerindir. İnsanları ne kadar az tanırsan o kadar az kırarsın, en çok kırdıkların ise en sevdiklerin.
prime
ne insanlık olarak ne de ülke olarak iyiye gitmiyoruz. hayatımız bence acınası bir hal almaya başladı. yozlaşma, yolsuzluk, haksızlık, kötülük birbirine kenetlenmiş büyümeye devam ediyor. dünyanın ve ülkenin sorunlarına kafa yormak insanın mental sağlığını etkileyecek boyutlara ulaştı. gözümüzü açıp bakmaya korkar olduğumuz bir hayatı benimsedik gidiyoruz. insanlığın ahlak ve doğruluk kavramları yozlaşmaya başladı. bireyler mükemmellik olgusunu öyle yanlış anladılar ki kendilerini çeşitli hallere sokmaya başladılar. insanlar ünlü olmayı, parıltılı sandıkları bir hayatı yaşamayı çok değerli görüyorlar. eskiyi özlüyorum dostlarım. muhabbetin, samimiyetin olduğu zamanları. bizim hiç sahip olamadığımız zamanları. insanların farklılıklara saygı gösterdiği; dini, hayati, siyasi görüşleri farklı olan insanların birbirlerine duyduğu saygıdan ötürü birbirlerinin hassasiyetlerine dikkat ettiği zamanları.
kaira
1€ = 9.60₺
Fazla acımasız oldu, farkındayım...
3
armut armut
Sayın kaira, hayat sizden bile daha acımasızmış. Her gün şahit oluyoruz :(
kaira kaira
😞
ileleualatyr ileleualatyr
10,44 oldu bile.zaman çok hızlı fakat euro ondan daha hızlı galiba.
hayaxi
bizi hatırlayan son kişi de öldüğünde hiç yaşamamış gibi olacağız.
2
elegantmoon elegantmoon
Coco'yu hatırlattınız bana
hayaxi hayaxi
bir yerden alıntıydı bu söz de neresi olduğu hakkında fikrim yoktu sayın elegantmoon
armut
Evlendikten sonra kadınların fiziksel yıpranması daha kolay oluyor. Oks'ler kilo aldırıyorlar. Doğum yapmak cildin dinç ve sıkı yapısını bozuyor. Erkekler ise sıradan bir cilt bakımı ve kontrollü beslenme yaptıkları sürece yaşlarından daha genç görünüyorlar. Bu durum ileride boşanmalara sebep olabiliyor. Siz her ne kadar güzel ruhunuza, güzel kalbinize bakıp sizle evlendiğini düşünürseniz düşünün insanların önemli bir kısmı belli etmiyor olsa dahi partnerinin nasıl göründüğüyle fazlasıyla ilgili.
6
prime prime
sayın armut oks nedir acaba?
mdblue mdblue
Gebelik önleyici ilaçlar: oral kontraseptif
armut armut
Teşekkürler sayın mdblue
prime prime
oral kontraseptif kullanımı şart değil ama ki %100 garanti de vermiyor bu nedenle mantıklı da değil. şahsım adına konuşursam da hayat arkadaşımın vücuduna kimyasal almasını istemem. insan vücudunun saygı duyulması gereken bir doğası vardır. bence tüm insanlar böyle yapmalı. hedonist olmaktan ziyade pragmatist olmamız lazım bu konularda.
armut armut
Sayın prime hiçbir korunma yöntemi %100 başarı sağlamaz. Birden fazla yöntemin aynı anda kullanılması bile başarı sağlamayabiliyor. İstenmeyen gebeliklerin fark edilmesi bazen verilen yasal sınır süresinden sonrasına denk gelebiliyor. Bir bebeğe hazır olmayan, maddi sorunları olan, boşanma aşamasında olan ailelerin doğmak zorunda olan çocuğu olması durumu daha kötü sonuçlar doğurabilir. Siz kullandırmak istemeseniz de partneriniz yine de tercih edebilir. Oks, her şeye rağmen başarısı düşük olmayan bir yöntem.
prime prime
işte aslında düşünmüğüzde boşanmaya gitmeden önce bunun önüne geçebilecek milyonlarca şey var. erkekler açısından da bazı durumlar var kadınların boşanmak istemesine yol açacak. sanırım olay ruhunuzun güzelliğini bedeninizin güzelliğine tercih edecek kişiyi bulmakta.
fihtheinfpt
yapmayı sevdiğim şeyleri güzel yapamıyorum ve yapamayacağım. dışarıdan bakanlar beni pislik içinde debelenen beceriksiz bir aptal olarak görüyorlar ve öyleyim de zaten. olduğum yerde bile olsa doğrulamadan ölüp gideceğim. hiçbir zaman da o özendiğim bağımsız ve yalnız kadın olamayacağım.
2
mdblue mdblue
Bu acımasız gerçeklerden ziyade kendinize kustuğunuz nefret resmen. Lütfen sevgili fihtheinfpt, hayal etmeye ve onları gerçekleştirmek için çabalamaya devam edin. Önemli olan çabadır. :)
fihtheinfpt fihtheinfpt
bazen kendimden inanılmaz nefret ettiğim doğrudur maalesef sayın mdblue:((
biseydicem
Hiçbir zaman her şey tam anlamiyla yolunda ve çok iyi olmayacak. Farketmeden bir mücadelenin icine düşmüşüz şu dünyada. Güzellikleri görüp şükredelim ki yasayabilelim.
armut
Ne kadar güzel/yakışıklı ve zeki olursanız olun bir önemi yok. Cesur olup önce davranmadığınız sürece karşıdaki insan için küçük bir ihtimal bile olamazsınız. Hatta varlığınız dahi fark edilmeyebilir.
3
objector objector
Olayın cesur olup olmamakla bir ilgisi yok, karşıdan ışık almadıysanız bir adım atmak akıllıca değil, bu gözler ne cesurlar gördü ve sonları hüsran oldu, bir insan için ihtimal olmak yanlış bir bakış açısı, her şey dengeli ve karşılıklı adımlar neticesinde gerçekleşmeli, kimseyi gözde ne büyütmeli ne de küçültmeli.
armut armut
Ben burada uzaktan izleyip sonrasında kaybeden insanlar için bir cümle kurmuştum. Dediğiniz tabi ki doğru. Çok efendi ve sakin görünen insanlar dahi cesur davranan insanlara karşı kaba ve çirkin tutumlar sergileyebiliyor. Fazladan sevilmek maalesef ki yalnIca ego tatmini için bir alet olarak görülebiliyor. Kime karşı cesur olunacağı önemli
objector objector
Çok çok çok haklı bir cümle, hayatta insan için en önemli şey onurudur, kimse aksini iddia etmesin, o yüzden kimsenin egosunu şişirme uğruna bu onuru ayaklar altına almamak lazım, bir anda böcek muamelesi çekilip haddin bildirilir, gerekirse yalnız öl bunu yapma.
armut
Acımasız bir gerçekle karşılaştığınızda "hayır, öyle değildir", "öyle olmamalı ben buna engel olmalıyım" gibi tepkiler vermek yerine sorunu erkenden kabullenirsek sorunu çözmek için daha fazla vaktimiz olur.
armut
Tüm romantik ilişkiler mükemmele erişildiği sanılarak başlar. Başta ortak yönleri görmekten deliye dönen çiftler ortak olanlar tükendikçe zıt düştükleri yönlerini gündeme getirmeye başlarlar. Zamanla ulaşılmaz mükemmelikteki ilişkilerinin kusurlu yönleri çoğalır ve bir yerden sonra kusurlar, ortak yönleri üstünü kapatır. Çatışmalar, eski minik tartışmaları aratır. Kalpler kırılır. Hayatında kendinden başka insanların varlığına katlanamayanlar kendilerinden çok farklı olan bu insana tahammül edemezler. İlişkinin mutsuzluğu mutluluğundan fazladır. Oysa her türlü ilişkide mutsuzluklar vardır. Mutsuzluğu mutluluğuna değmeyecekse kırık bir kalbe mal olacak hiçbir ilişkiye başlanmamalı diye düşünüyorum.
1
armut armut
Bu konuda benimle konuşan ve fikirlerini paylaşan arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. İyi ki var :)
armut
Ofansif espriler daha komiktir
3
ruhsuz ruhsuz
Kendimle dalga geçme yöntemlerinden🌚🌝
ruhsuz ruhsuz
*m
armut armut
Ama komik oluyor sayın ruhsuz :) ben de yapıyorum
armut
Hayatına giren insanların pek çoğuyla problemli sonlar yaşıyorsan ve yaşadığın ortam ile ilgili problem yoksa problem sensindir.
1
armut armut
Bu laf sanaydı. Sende de açıkça problemler mevcut
ileleualatyr
Bazı okullarda finalsiz geçme var.
2
ruhsuz ruhsuz
20k ile kapatan yyü tepip gelmeseydim diyorum şu an hdhdhdh
ileleualatyr ileleualatyr
Bazen bana da oluyor bu,şu aralar özellikle.Gram istek yok içimde valla,her şeyi bırakıp film izlemek çok daha cazip geliyor ama işte şartlar :/
armut
Bir insan ailesinden kaynaklı bir maddi doyum nedeniyle hem herkesin özendiğim mükemmel hayatı yaşarken hem de aynı anda çok güzel ve başarılı olabilir. Üstelik varlıklı bir insan aynı zamanda yardımsever ve iyi kalpli de olabilir. Durun daha bitmedi. Varlıklı bir insan tüm bunlarla birlikte dini ve ahlaki değerler olarak o kadar donanımlı olabilir ki kendinizi onun yanındayken bu konuda yetersiz hissedebilirsiniz. Para kimseyi bozmak gibi bir getirisi yok. Para sadece kendisine ulaşmayı başarı sanan ancak onu nasıl kullanacağını bilmeyen cimri insanları bozar. Bunu sadece Para bazında düşünmeye gerek yok. Dünya adil bir yer değil. Adalet isteyen tartılmak istediği kefeye çıkana kadar kendi çabalamak zorundadır. Bazıları adalet terazisinde doğdu diye terazinin dengesini bozan bazıları olmuyor.
5
ruhsuz ruhsuz
Ve bu kimseleri çamurlamamak gerekir. :)
armut armut
Tüm niceliklerinden sıyrıldığında kalan kişilik ne ise muhatap odur. Bazı insanların niteliği maalesef ki sağlam olmuyor :) kişiliklerinin kurtarır yanı yok
objector objector
Doğru söylüyorsunuz sayın armut. İnsanlar hep kendi pencerelerinden bakıyorlar, kendi sahip olmadıkları üzerinden değerlendiriyorlar. Ama onları da anlamaya çalışmak lazım. Bazı kişilere hayat bazı kişilerden daha zor.
armut armut
Ben de ağzımda altın kaşıkla doğmadım. Ama paranın ne kadar zehirli olduğunu biliyorum. Başkasının parası üzerinden kıyas yaparak kendi hayatının daha kalitesiz olduğunu fark etmek çok zedeleyici olabiliyor. Bu nedenle bir başkasının hayatıyla kıyas yapmak yerine elde olan imkanlarıyla istediği hayatı yaşamak için çaba göstermek benim için daha doğru bir yol gibi geliyor. Hayat hepimize zor. Başkasının acıları bazen düşüncesiyle bile bizi yıpratabiliyor. Öte yandan dışarıdan bakınca kimin hayatı neden zor belli de olmuyor. Herkesin kafasına taktığı, üzüldüğü şey bambaşka. Bazen insanlar üzülmüş gibi görünüp ilgi toplamayı sevdiği için drama oynuyor.
objector objector
Haklısınız sayın armut. Dileyelim ki herkes hayatından tatmin olabilecek seviyeye gelsin. Gelsin ki toplum daha sağlıklı olsun. Hepimizin huzuru için. Tabi ne kadar mümkün bu bilemiyorum.
armut
Zengin bir aileye doğmuş olup yüksek refah seviyesinde yaşamak sosyal dengeyi bozan şey değildir. Denge zaten bozuktur. Ancak bu bozuk dengeye tuz biber olanlar, bazı imkanları sağlayamayacağını bildiği halde kontrolsüz bir şekilde çoğalan insanlardır.
armut
Üzüldüğüm zaman daha edebi konuşuyorum, şarkıların anlamları daha derin oluyor, yaratıcılığım artıyor; sanat acıdan besleniyor.
armut
Travmalarımızdan kurtulmak için onları sürekli anlatma ihtiyacı hissederiz. Ancak bazı şeyleri ne kadar anlatırsak anlatalım travma etkisinden kurtulsak dahi onların bizim ruhumuzda bıraktığı izlerden kurtulamayız.
mandalinasoydumbasucumakoydum
Eren'in ardından ne kadar da sık “iyi ki varsın eren” dendi. Muhabirler, büyük insan olabilmiş kişiler, sokaktan geçen tanımadığım biri… o hiçbirini duymadı. İyi ki varsın demeyi öğrenmemiz lazım. Bugün karede görüp görmemiş gibi yaptığın arkadaşını yarın istesen de göremeyebilirsin. Selam ver ya. İncilerin dökülmez. Değer vermek lazım. Sırf sen de değer gör diye değil. Karşındaki değerli hissetsin diye sadece. Hepimizin insanlık ölmemiş dedirtenlerden olmamız dileğiyle. Öpüldünüz ❤️
6
lavinia lavinia
Sen var ya meleksin melek
ileleualatyr ileleualatyr
İyi ki varsın mandalinaaaa
lavinia lavinia
İyi ki varsın ileleualatyr ve mandalina
mandalinasoydumbasucumakoydum mandalinasoydumbasucumakoydum
Siz de iyi ki varsınız lavinia ve ileleualatyr hanımcımlar
ileleualatyr ileleualatyr
İyi ki varsınn laviniaaa
lavinia lavinia
🤍🤍🤍
armut
Taşıyabileceğinizden fazla yükü sırtlanıp gitmeye çalışırsanız ileriyemezsiniz. Yüksüz zamanınızdaki sıradan adımlarınız sizi terletir. Ve hayatınıza aldığınız her insan aslında kendisinden sorumlu tutulduğunuz bir yüktür.
armut
İnsanları neler yaşadığını bilmeden yargılamak doğru değildir. Ancak bir insan, yaşadıkları nedeniyle onu idare etmeniz için sizi zorluyorsa o zaman o insandan uzak durmanın vakti gelmiştir. Birisi zor şeyler yaşadığı için öbürlerinden çiçek bahçesi vadetmemeli. Herkesin kendince zor bir serüveni vardır. Kolay hayat yoktur.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol