confessions

armut

1. nesil Yazar - Yazar

  1. toplam entry 1048
  2. takipçi 46
  3. puan 72138

intörn olmak

armut
1 temmuz 2023 tarihinden itibaren uzun uzun güncellemeler yapmak üzere açtığım başlık. Söylemek istediğim çok fazla şey var. Şu an ağzımı açamıyorum. Her şeyin sırası geliyor. Bunun sırası da gelecek.
6
gri gri
armut peker
armut armut
😅 Ben yeni intörnlere tavsiye verecektim daha çok tabi o da olabilir
selektor yapan yildiz selektor yapan yildiz
Alt döneminiz olarak sabırsızlıkla yorumlarınızı bekliyorum:o
aoe aoe
Yolumuzu aydınlat sayın armut
moonlight moonlight
Sevgili armutla bilinmeyenler, merakla bekliyoruzzz
armut armut
O kadar da bilinmeyen bişi yok sadece 1 kere de siyasetçiler gibi konuşmak istemiştim :) yine de bazı tavsiyeleriniz olacaktır

en sık aldığınız iltifat nedir

armut
İntörnlük hayatımın başlarında hastalar ve hasta yakınları tarafından sürekli olarak çok kibar olduğumla ilgili iltifatlar alıyordum. Hatta 9 aylık gebe bir hastam "çok nahifsin güzelim seni bu hastanede çok üzerler" demişti. Hastamın kendisi hastane personelimizmiş. Gerçekten ince düşünceli biri olduğunuz zaman hastaların öfke anında harcadığı ilk sağlık çalışanı da siz oluyorsunuz :) öte yandan da başka şeyler...

bir kadına edilecek iltifatlar

armut
İş gününe biraz yoğun başlamıştık. Öğleden sonra hastalar seri şekilde taburcu oldular ve sükunet içerisindeki odada intörn bir arkadaşımla ve bir asistanla oturuyorduk. Güne sıfır makyajla başlamıştım ve gün içerisinde de biraz saçım başım dağılmıştı. Ben sigara içmediğim için molaya da çıkamıyorum. Asistanımız beni zorla molaya çıkardı. Ben de bu fırsatla makyaj yaptım, saçımı başımı düzeltip geldim. Tekrar odaya gidip yerime oturduğumda asistanımız bana bakıp "güzel olmuşsun kız" dedi. Üzerimde sidikli, kanlı scrubsımla paspal şekilde oturduğum koltukta bir anda enerjim güzelleşti. Üç(3) kelime ya toplamda üç kelime... Güzel şeyleri söylemekten kaçınmamamız gerekiyor.
1
armut armut
Kana diyecek sözüm yok ama sondadan tit alırken idrarın ben döktüm üstüme o benim suçum. Nereye giderseniz gidin yanınızda yedek scrubs olsun...

kendinize itiraf edin

armut
Hayatımla ilgili bazı şeyleri kabullenmek çok ağır geliyor. Kimseye itiraf edemiyorum. Ağlıyorum, sızlanıyorum. Kardeşlerim de benzer şeylerle meşgul diye onları pas geçiyorum fakat arkadaşlarım da beni asla ankayamayacaklar... üzüntüden ağlayacak halim kalmıyor bazen. Kalbim çarpıyor söyleyemediğim, reddedemediğim ama tam da içinde yaşadığım şeylerden ötürü. Acı çekiyorum. Olur olmadım yerlerde olur olmadık şeylerle tetikleniyorum. Sonra hep alıştığım bu acıyla bir kere daha baş ediyorum. Ertesi güne uyanacağımı bilerek...

içtiğiniz sigara

armut
İntörnlükte başlamanızı tavsiye ederim. Yoksa armut ablanız gibi sigara iznine çıkamadığınız için sigara içenlerin saatleri bulan molalarından faydalanma lüksünü kaybedersiniz. Ne gerek var fazladan iş yükü çekmeye
6
darklife darklife
Sigaranın tam ortasından yaktınız sayın armut :)
armut armut
Afiyet olsun:)
mandalinasoydumbasucumakoydum mandalinasoydumbasucumakoydum
Bu gerçek mi
armut armut
Sigara içenlerin sürekli izin alıp molaya çıkmadı ve sigara içmeyenlerin daha az molaya çıkması tamamen gerçek.
armut armut
Yine de sigara içiyorum diye yalan söylemek daha faydalı olabilir
mandalinasoydumbasucumakoydum mandalinasoydumbasucumakoydum
Ben de bu yalanı söylemeyi seçerim yüksek ihtimal

anı kutusu

armut
Bazı anları hatırlatan küçük nesnelerin toplu halde saklandığı kutu.

İnsanlar genelde anı kutusu dedikleri için ben de başlığı bu şekilde açtım. Bende anı kutusu yok. Anı zarfı var. Kağıt(bilet, giriş kartı vs.) saklıyorum genel olarak. Ama bu kutuda benim için en değerli olan şey eskiden çok sevdiğim (şu an görüşmüyoruz) birine yaptırdığım kağıttan bir uçak.

kan dostum

armut
bu uygulamada bağışlanan kanların zaman zaman maddi kaygı güderek bağışlandığını(!) öğrendiğimden beri kan bağışı yapmayı bıraktım. anlık kan bağışı bildirimi görürsem ancak o şekilde bağışa gidiyorum. yine de bu konuyla ilgili öğrendiğim ya da duyduğum her şeyin yalan olmasını temenni ediyorum.

karabasan

armut
Geçen hafta içerisinde yaşadım. Çocukken de ara sıra yaşardım. Panik bozukluğu neden olabilecek bi durum. Klostrofobiyi tetikliyor.

gaziantep

armut
Ablam üniversite eğitimini Gaziantep'te aldı. Okuduğu zamanlarda şehre aşık olmuştu. Okulu bittikten sonra hep ziyaret etmek istedi ancak aile yapımız itibariyle bir kadının tek başına başka bir şehre gitmesi uygun(!) karşılanmadı. Aralık ayı içerisinde ablamın Antep'e gitmek stemesi konusu tekrar açıldığında ablama söz verdim: maaşımı kazanmaya başladıktan sonra boş olduğum ilk haftasonunda ikimiz oraya gezmeye gidecektik.
Bugün itibariyle ablamın beni götürmek istediği yerlerin durumunu bilemiyorum. Ancak orada beni tanıştırmak isteyeceği insanlardan hepsinin sağlık durumu iyi değil. Hepsi hayatta değil.

Sevdiğim bir kişiyi kaybettiğim zaman acısına dayanamadığımda tanıdığım herkesin benden sonra gitmesini beklemiştim. Bugün tanıdığım insanlar iyiyse bile tanıdığım insanların aileleri iyi durumda değil. Birileri için güçlü kalmaya çalışıyorum fakat gördüğüm ve duyduğum şeyler yüzünden her gün ağlıyorum.

Herkese geçmiş olsun. Kaybettiğiniz herkes için başınız sağ olsun. Her gün dua ediyorum; sabır ve metanet diliyorum.

gazi tıp'a bir not bırak

armut
Eyy Gazi Tıp!! Sen mi büyüksün ben mi
6
armut armut
Sen
cherie cherie
gazi tıp aldı gibi ya
armut armut
Net gazi tıp
mandalinasoydumbasucumakoydum mandalinasoydumbasucumakoydum
Gazi tıp öğrencilerinin hepsinin toplamından bile daha büyük :(
armut armut
Hemato c gazi tıp'tan da büyük🥲
mandalinasoydumbasucumakoydum mandalinasoydumbasucumakoydum
Deme öyle deme 🥺

kendini açıklamak

armut
Verdiğiniz değer kadar alımınız olmayan herhangi bir insanla aranızda ince ilmeklerle oluşan bağın kopmaması adına sarf ettiğiniz her bir fazladan izahtır. Tek taraflı çabanın eseridir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol